gap başlık

logo

İŞKUR’DAN SEKTÖRLER BULUŞMASI ETKİNLİĞİ

İŞKUR’DAN SEKTÖRLER BULUŞMASI ETKİNLİĞİ

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ‘Sektörler Buluşma’ etkinliği düzenleyecek.

İŞKUR Batman’da Tekstil, Turizm, Sağlık, Eğitim, Gıda vb. tüm sektörlerinde hizmet veren işverenler ile İŞBAŞI Eğitim Programı, Meslek Edindirme Kursları, İŞKUR’un sağlamış olduğu destekler ve programlar hakkında bilgilendirme yapmak üzere ‘Sektörler Buluşma’ etkinliği düzenleyecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz “Her yılın başında işverenlerimiz ile bir araya gelerek yeni mevzuatımız doğrultusunda bilgilendirme ve tanıtım çalışması yapmaktayız.  2019 Yılında İl Müdürlüğümüz 712 işyeri ile işbirliği yapılarak; İŞBAŞI Eğitim Programları kapsamında 6313, Meslek Edindirme Kursları kapsamında 1926 kişiye hizmet verilmiştir” dedi.

“HEDEF 2000 İŞYERİ”

Eviz “2020 yılında 2000 işyeri ile işbirliği yapmayı planlıyoruz. Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda İşverenlerimize Danışmanlık yapmak üzere bu alanda eğitim almış 11 İşveren Danışmanımızı görevlendirdik. Bu uzmanlarımız işbirliği yaptığımız veya yapmayı planladığımız işverenlere bire bir danışmanlık hizmeti sunacaktır” dedi.

“TÜM İŞVERENLERİMİZİN KATILIMI BEKLİYORUZ”

Besim Eviz “31 Ocak 2020 Cuma Günü Kültür Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapacağımız ‘Sektörler Buluşma’ Etkinliğimizde; teşvikler, İŞBAŞI Eğitim Programı, Meslek Edindirme Kursları vb. birçok konuda işverenlerimize hizmetlerimizi tanıtacağız. Bu anlamda İl Müdürlüğümüz ile işbirliği yapmış veya yapmayı düşünen tüm işverenlerimizin katılımını bekliyor, hepsine bol kazançlar diliyorum” dedi.

İŞKUR’dan Sektörler Buluşması

Etiketler: » » » » »
Share
819 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ