gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

İpekyüz; “Uyuşturucuyla Top Yekün Mücadele Şart…”

HDP Batman milletvekili Dr. Necdet İpekyüz, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Mansur Obut’u telefonla arayarak uyuşturucuyla mücadele konusunda Batman basınının ortak verdiği tepkinin haklı olduğunu ve hem birey olarak, hem de parti olarak sonuna kadar destek verdiklerini söyledi.

Milletvekili Necdet İpekyüz, gazetemize yaptığı açıklamada; “ öncelikle Batman basınının uyuşturucuyla mücadele konusunda aldığı ortak karardan dolayı tebrik ediyorum. Bu konu gerçekten siyasi görüşü ne olursa olsun hepimizi yakından ilgilendiren ve tehlike arz eden bir durumdur.

Bu konuda biz HDP olarak AMATEM’in ilimizde açılması için gerekli girişimlerde bulunacağız. Ancak bu konunun tüm detaylarını birlikte ele almamız gerektiğini düşünüyoruz.

Bu işin milli eğitim, emniyet, sağlık, adalet, iç işleri ve toplumun her bireyinin top yekün birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi lazım.

Çağımızın en tehlikeli ve toplumsal çöküntüye neden olan konuların başında yer alan uyuşturucu ve madde bağımlığının sonuna kadar üzerine gitmemiz lazım. Dediğim gibi valisinden vekiline, STK’lardan basına varıncaya kadar hepimizin çocuklarımızı bu illetten koruması lazım, var olanları tedavi etmesi lazım ve bu illette asla bulaşmamaları için korumamız lazım. “dedi.

Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ