gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

İLUH DERESİ TEMİZLENİYOR

Batman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, İluh Deresinde periyodik olarak yaptığı temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Kanalda biriken evsel atıkların yanı sıra tarla sulamalarından gelen atıklardan kaynaklı biriken çöpler Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarla temizlenmeye başlandı.

1 hafta sürecek programla İrmi (Erköklü) Mahallesinden 19 Mayıs Mahallesine kadar ki bölüm ekiplerince temizlenecek.

Ekipler yaklaşık 1 haftalık temizlik kapsamında; kanalda biriken evsel ve inşaat atıklarını, tarla sulamalarından dere içerisinden geçen ve Batman Çayına karışan çamur ve balçık yığınlarını temizleyecek. Tarla sulamalarıyla birlikte artan su seviyesinden dolayı dereyi temizlemenin mümkün olmadığını belirten ekipler, su seviyesinin düşmesiyle birlikte çalışmalara başlandığını söyledi.

Çevreye çirkin görüntü ve koku yayan unsurlardan temizleyerek dere kenarında ikamet eden vatandaşların rahatsız olacak diğer unsurlardan da temizlenmesi için canla başla çalışan ekipler, 2 kepçe, 4 kamyon ve 10 personel ile temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdür Vekili Mehmet Afşar, çöplerin düzenli olarak alındığını belirterek “Özellikle dere kenarında bulunan halkımızın evsel ve çöp atıklarını dereye değil de evlerinin önüne bırakmaları halinde düzenli olarak alınacağını” belirtti.

İluh Deresi Temizleniyor (2) İluh Deresi Temizleniyor (1)

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ