gap başlık

logo

HUDA PAR Kurban Bayramını Kutladı

HUDA PAR Kurban Bayramını Kutladı

HÜDA PAR Batman İl Teşkilatından yapılan açıklamada; “Bizlere bir bayram sevincini daha yaşatan ve bu bayramda Kurban kesmeyi emredip kimsesizlerin yüzünü güldürme nimetini bizlere bahşeden şanı yüce Rabbimize sonsuz hamd-u senalar olsun. Kurban, insanın Allah’ yakınlaşmak amacıyla yerine getirdiği bir ibadettir. Kurban, Allah için her şeyinden, en önemlisi de nefsinin bencil istek ve tutkularından arınmaktır. Kurban, en yakınını dahi feda edebilecek kadar yüreği Allah aşkı ile dolu olan Hz. İbrahim’in mübarek hatırasıdır. Kurban, nefsini Allah için kurban ederek arınmaktır. Ve dahi kurban ölümlüyü, ölümsüze feda etmektir.

İslam’ın beş temel şartından biri olan Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunanlar ve İslam’ın hâkimiyeti için çalışıp zindan ve muhacerat ile imtihan edilenler ile bu uğurda canlarını veren aziz şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere bütün Müslüman kardeşlerimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle tebrik ederiz. Arafat’ta vakfeye duran arınmış salih kulların kabul olunmuş dua ve haclarının, mazlumların reddedilmeyen yakarışlarının hürmetine Kurban Bayramının emperyalist haydutların oyun ve desiselerinin bozulmasına, ümmetin içinde bulunduğu tefrika ve işgallerden kurtuluşuna, İslam ümmetinin kurtuluş ve vahdetine vesile olmasını niyaz ediyoruz.

HÜDA PAR Batman İl Teşkilatı olarak bayramlaşmamız, bayramın 3. günü (Perşembe) saat 14.00 ile 16.00 arasında il başkanlığımızda olacaktır. Yüce Rabbimizden bir kez bu bayramı ümmetin birlik ve beraberliğine vesile kılmasını diler, kıymetli hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin mübarek bayramlarını tebrik ederiz.

Share
586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ