gap başlık

logo

Hemodiyaliz Ünitesi 50 hastaya hizmet ediyor

Hemodiyaliz Ünitesi 50 hastaya hizmet ediyor

Batman Bölge Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 40 yatak kapasiteyle 130 kronik takipli hastaya hizmet vermektedir. Pandemi sürecinde de tedavilerin düzenli bir şekilde devam etmekte olduğu hemodiyaliz ünitesi çevre illere de hizmet vermektedir.

Hemodiyaliz hastalarının tedavilerine kaliteden ödün vermeden pandemi sürecinde de devam edildiğini belirten Hemodiyaliz Ünitesi Sorumlusu Nefroloji Uzmanı Dr. Zeki Kemeç, “Batman Bölge Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 40 yatak kapasiteyle 130 kronik takipli hastaya hizmet vermektedir. Acil ve yoğun bakımlarda, akut durumlarda oluşan akut böbrek yetmezliğinde, yoğun bakımlarda kurduğumuz diyaliz ekipmanlarıyla hastalarımız hemodiyalize alınmaktadır, bunula birlikte merkezimiz ortalama 150 hemodiyaliz hastasına yetişmektedir. Tedavi sürecimiz pandemiye uygun şekilde düzenlenmektedir.

‘HASTALAR GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDE GELİYOR’

Tedaviler pandemi sürecinde de kesintisiz devam ederken öncelikle diyaliz merkezimizde çalışan tüm personeller teorik ve pratik anlamda korona virüs önlemleri açısından eğitimden geçtiler. Hemodiyaliz hastalarımızı da korona virüs konusunda bilgilendirdik, sözlü, yazılı ve görsel eğitimler verdik. Hastaların evden hastaneye ve hastaneden eve kadar ki naklinde sosyal mesafe kuralları uygulanmaktadır. Bunun için transportu sağlayan minibüs sayısını arttırdık. Hastalarımızın giriş ve çıkışları sosyal mesafeye uygun olarak yapılmakta ve mutlaka maske takmaları sağlanmaktadır. Hastalarımızın gönül rahatlığı ile hemodiyaliz merkezimizde tedavilerini almaları için gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Bundan dolayı da hastalarımız memnun ayrılmaktadır” dedi.

 

Share
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ