logo

HDP’li Türk “İyi Düşünülerek Tercih Yapılmalı”

Halkların Demokratik Partisi Batman İl başkanlığı referandum çalışmaları kapsamında miting düzenledi.

16 Mayıs şehir stadı önünde düzenlenen mitinge konuşmacı olarak Mardin Büyükşehir Belediye eski başkanı Ahmet Türk ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder katıldı.

“16 Nisanda yapılacak referandumda iyi düşünerek tercih yapılması gerektiğini belirten Ahmet Türk, “Şimdi bütün bu yaşadıklarınızdan sonra ‘Evet’ demek onursuzluk değil mi ? Bunu hala yarınları düşünmekten aciz olan insanlara söylüyorum ve buradan onlara sesleniyorum. Yalvarıyorum yarınlarımızı karartacak bir çalışmanın içinde olmayın bunun tarih önünde sorumluluğu çok büyüktür. Çocuklarımıza, torunlarımıza karşı hesap veremeyiz. Bu kadar önemli bir referandumdur” dedi.

Sırrı Süreyya Önder ise, “Ben Ahmet Türk’ün kendi adına başka partilere oy verenlere ilk defa ‘size yalvarıyorum’ lafını duyuyorum. Bütün Kürt halkının bunun manasını önemli bir şekilde düşünmesini istiyorum. Bize düşen budur bu lafta çok keramet var gelecek kendi ellerimizdedir. İşte bu referandum seçimlerden bile daha önemli ve belirleyicidir” diye konuştu.

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ