logo

HDP’den Yarın ki Mitinge Davet

HDP Batman İl Örgütünün yarın  yapacakları miting, 16 Nisan referandumuna ilişkin ve seçim çalışmalarıyla ilgili Hasankeyf Otel’de basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya HDP Batman Milletvekilleri Saadet Becerekli, M. Ali Aslan, görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Sabri Özdemir, HDP ve DBP’li yöneticiler katıldı.

11 Nisan’da 16 Mayıs Şehir Stadyumu yanında yapılacak olan miting hakkında bilgi veren HDP İl Eşbaşkanı Fatma Kapalıgöz, mitinge Sırrı Süreyya Önder ile Ahmet Türk’ün katılacağı bilgisini verdi. Kapalıgöz mitinge tüm Batmanlıları davet etti.

“Türkiye Tarihinin En Zorlu Sürecini Yaşıyor”

Daha sonra kısa bir açıklama yapan Milletvekilli Saadet Becerekli 16 Nisan referandumunun sadece Kürtleri değil tüm halkları ilgilendirdiğini belirterek şunları söyledi:  “Türkiye tarihinin en zorlu sürecini yaşıyor. 16 Nisan çok önemlidir. Halkları ayrıştırdılar. 18 madde sadece bir kişinin haklarını koruyan maddelerdir. Otoriter dikta bir sistemdir. Çok tehlikelidir.  Kürtler sandıkta ‘evet’ oyu verirlerse, Şırnak, Cizre, Silopi,  Nusaybin ve Sur’a ‘evet’ demektir. Demokrasi güçlerinin bunu çok iyi irdelemesi gerekiyor. Her ne olursa olsun Kürtler mücadelesini sürdürecek. Bu toprakların sahibi Kürtlerdir, mücadele edenlerdir.”

Share
1018 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ