gap başlık

logo

HASTA KABULÜ 15 ARALIK’TA

HASTA KABULÜ 15 ARALIK’TA

İlk etapta kademeli olarak belli branşlarda hasta kabulünün yapılacağı Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 19 poliklinik hizmet verecektir.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, “Batman Bölge Devlet Hastanemiz ile yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin birleştirilerek 810 yataklı Eğitim ve Araştırma hastanesine dönüştürülmesinin ardından ilk hasta kabulüne 15 Aralık Salı günü başlanacaktır” dedi.

BÖLGE İLLERE DE HİZMET VERECEK KAPASİTEYLE DONATILDI

Pamukçu, “İlk etapta 5 Çocuk polikliniği, 3 Kadın Doğum polikliniği, Perinatoloji polikliniği,  Jinekolojik Onkoloji polikliniği, Çocuk Allerji ve İmmünoloji polikliniği, Çocuk Nöroloji polikliniği, 4 Cildiye polikliniği, 3 Çocuk Psikiyatri polikliniklerine hasta kabulü yapılacaktır. Diğer birimlerin taşınma süreci peyderpey devam etmekte olup, en geç bir ay içinde tüm hizmet birimleri ile faaliyete girecektir. İlimizin ilk 3. basamak hastanesi olan sağlık tesisimiz hem bölge halkına hem de bölge illerine de hizmet verecek kapasiteyle donatılmıştır” dedi.

SAĞLIK TURİZMİNİ GELİŞTİRECEK

Pamukçu ilaveten şunu söyledi, “Toplam nitelikli yatak kapasitesi 810, 111 bin m2 kapalı alanı, 215 Uzman hekimi, 1.200 sağlık personeli olmak üzere toplam 2.500 personeli, 170 poliklinik oda sayısı, 18 Ameliyathane salonu, 130 Yoğun Bakım yatağı, 14 yan dal branşı ve 20’ye yakın özellikli sağlık hizmeti birimi ve son teknolojik tıbbi cihaz donanımları ile halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yeni hastanemiz ile ilimizden sevk gereklilikleri en aza indirgenecek ve sağlık turizminin de ilimizde gelişmesini sağlayacaktır. İlimizde bulunmayan, uzmanlık dallarında da hekim ve sağlık çalışanı istihdamı sağlayarak, İlimizin içinde bulunduğu bu konudaki nitelikli sağlık hizmeti verme potansiyelini daha da ileri taşıyacaktır. Batman’ımıza kalıcı güzel bir eseri kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımızın daha modern, nitelikli sağlık hizmeti alabilmesi konusunda çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanemizin Batman halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Share
2900 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ