gap başlık

logo

HASANKEYF’TE ‘VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU’ OLUŞTURULDU

HASANKEYF’TE ‘VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU’ OLUŞTURULDU

Hasankeyf’te 65 yaş ve üstü yaşlı vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarının takip edilmesi için Hasankeyf Kaymakamlığı bünyesinde ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ oluşturuldu.

Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirilerek; 65 yaş ve üzeri kronik hastalığı olan vatandaşların alınan tedbirlere uymaları ve özelikle evde tek başına yaşayanlar için yapılacak yardımlar görüşüldü.

Toplantıya;  İlçe Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Emniyet Amiri V. Mehmet Sırlı, İlçe Topluk Sağlık Merkezi Başkanı Dr. İzzet Gök, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ramazan Çiçek, SYDV Müdürü Şehmus Bıçakçı, Belediye Başkan Yrd. M.Şirin Bıçakçı katıldı.

Yapılan toplantı sonucunda; ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinasyonunda, İlçe Toplum Sağlık Merkezi, Belediye, Müftülük personelinden oluşan “Vefa Sosyal Destek Grubu” paydaşları ilgili kurum personelinin katılımı ile oluşturulacak ekiplerin Hasankeyf’te ikamet eden 65 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımızla bizzat görüşülmesi ve vatandaşlarımızın sorun ve ihtiyaçlarının tespit edilmesi,  112,155 ve 156 hatlarına yapılan destek taleplerinin anında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bildirilmesi, konularında  tüm paydaşların üzerine düşen görevi titizlikle ifa etmesi ve faaliyetler sonunda günlük rapor verilmesi kararlaştırıldı.

Share
620 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ