gap başlık

logo

HASANKEYF’TE 15 AİLE SULAR ALTINDA KALACAK!

HASANKEYF’TE 15 AİLE SULAR ALTINDA KALACAK!

Ilısu Barajında su tutulmaya başlanmasıyla birlikte açıkta kalan yaklaşık 15 ailenin, devlet yetkililerinin yer vermemesi nedeniyle hala eski Hasankeyf’te yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi.

Çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ve sorunlarının çözümünü bekleyen Hasankeyfli vatandaşlar, kendilerine yer vermeyen yetkililerden bir an önce çözüm bulmalarını talep ettiler.

Konu hakkında sosyal medya aracılığıyla yetkililere seslen Hasankeyfli Çoban Ahmet olarak tanınan ve bilinen Ahmet Akdeniz “Son günlerde biz Hasankeyf halkının içini yakan eski Hasankeyf’teki insanlarımızın durumu içler acısı. Bu konunun bir an evvel çözülmesi başta Çevre Şehircilik olmak üzere tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz.

Acaba Çevre Şehircilik kurumunun görevi nelerdir. Özellikle Hasankeyf halkını dışarıda bırakmak mı? Bugün Eski Hasankeyf’teki evlerinde ziyaret ettiğimiz Medine TURKAN (ÖZOĞLU) Annemiz ve kızı diğer tarafta Ata ÖZBEY abimiz durumu, Yılmaz Özoğlu, Nüriye ARPA Ablamız, Güle AYDAĞ ( AYHAN), ve hasta kızı hallerinin ne olacağı meçhul.

Ayrıca yeni evlenen gençlerimizin durumu ne olacak? Eski Hasankeyf’teki oturdukları mahalle ve sokaklar boşaltılmış. Artık korktukları hayalet bir şehir haline geldiği her hangi bir seste içlerinin titrediğini söylediler. Bu konuda Çevre Şehircilik yöneticilerin yeni Hasankeyf’teki bir kaç ev için planlarımı var. Her türlü muhacire sahip çıkan TÜRKİYE nasıl olurda öz TÜRKİYE CUMHURİYET’İ Devleti vatandaşlarını evsiz bırakıyor? Devlet Yüz Bin sosyal konut projesi başlattı. Sözde yerel siyasetçilerimiz uyuyor. Neden Hasankeyf için bu projeye başvurmuyorlar. 150-200 konut ile Hasankeyf’in tüm sorunları çözülecek. Komşu ilçelerin yerel siyasetçileri kendi halkı için neden başvurmuyorlar. Tekrar tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi.

Hasankeyf’te 15 Aile Sular Altında Kalacak! (3) Hasankeyf’te 15 Aile Sular Altında Kalacak! (2) Hasankeyf’te 15 Aile Sular Altında Kalacak! (1)

Share
598 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

HASANKEYF’TE 15 AİLE SULAR ALTINDA KALACAK!” için 1 yorum

  1. celal : diyor ki:

    Çok garip haberler yapıyorsunuz. Önce iğneyi kendimize batıralım. Baraj olayında devlet para dağıtırken kimseden ses cıkmadı daha fazla alayım diye ordakiler saçma sapan işlere kalkıştı. Verilen parayla ev alsalardı böyle masum edebiyatı yapmayın. Ha nerden mi söylüyorum diyeceksiniz bende oralıyım…