logo

Hamidi: “Patron Millettir”

BM-GYC’ye ziyarette bulunan AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, anayasa değişikliği ile halkın gerçek anlamda patron olacağını ve iradesini ortaya koyacağını söyledi.

AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, SKM Başkanı Abdulbaki Polat ve beraberlerindeki heyet, kısa adı BM-GYC olan Batman Mezopotamya Havzası Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti’nin yeni başkan ve yönetimine ziyarette bulundu.

Hamidi ve AK Parti yöneticilerini BM-GYC Genel Başkanı Mehmet Şah Ayaz’ın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Veysi Demir, Bayram Turan, Recep Okuyucu, Halit Beytüt ve cemiyet üyeleri ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ve karşılıklı görüş alış-verişinde bulunulan ziyarette; Hamidi, referandum çalışmaları ve anayasa değişikliği maddeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili kamuoyuna çok yanlış bilgiler verildiğini belirten Hamidi, “Mevcut sistemde cumhurbaşkanının yetkisi daha çoktur. Yeni sistem yetki daha azdır. Halk faydasına olanı seçer. Halk patrondur. Halkımız en iyi kararı verecek ve iradesini ortaya koyacaktır.‘Evet’ çıkarsa geleceğimiz için, çocuklarımız ve torunlarımız için hayrına olacaktır. Bu sistemden amaç; ülke koalisyonlardan çekmesin ve darbelerin önü kapansın” dedi.

BM-GYC hakkında Hamidi ve heyetine bilgi veren Başkan Ayaz, AK Parti heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.  Karşılıklı iyi temenniler ve referandum sürecinin aklıselim ve sağduyu ile geçirilmesi temennisi ile ziyaret sona erdi.

Share
426 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ