gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

HALK PAZARLARINA DENETİM

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Okul kantinleri, fırın, kasap, tatlı imalathaneleri ve market denetimlerinin yanı sıra halk pazarı denetimlerini de gerçekleştiriyor.

Her gün Batman’ın farklı mahallelerinde kurulan halk pazarlarına yönelik denetim gerçekleştiren Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda mühendisi eşliğinde yaptığı denetim ve kontrollerle vatandaşa güvenli alışveriş imkanı sağlıyor.

Vatandaşların alışveriş için yoğun olarak tercih ettiği halk pazarlarına yönelik denetim gerçekleştirerek etiket fiyat denetimi, tartı ve terazi gramaj kontrolü gerçekleştiren Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, uygun şartları taşımayan pazarcı esnafına ihtarlarda bulunarak tespit tutanakları tutuyor. Pazarda satılan ürünlerin pazar tezgahlarında, hijyen koşullarına uygun, bayat ve tarihi geçmiş ürünlerin satılmaması, ürün fiyat etiketlerinin bulundurulması ve tartıların eksiksiz bir şekilde tartması yönünde uyarılarda bulunan ekipleri, bu şartlara uymayan esnafa uyarı ve cezai işlemde bulunuyor

Halk Pazarlarına Denetim (2) Halk Pazarlarına Denetim (1)

Share
548 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ