gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Hafız Olup 4 Dil Öğrenecekler

​Batman’da okul ile beraber hafızlık eğitimi alan imam hatipliler, mezun olduklarında hafızlıkla beraber 4 dil de öğrenecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretim Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığının (DİB) beraber yürüttüğü proje kapsamında Batman’da okul ile beraber hafızlık eğitimi de alan imam hatipliler, mezon olduklarında hafızlık yanında Kürtçe, Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerini de öğrenecekler. Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde öğrenim gören öğrenciler için ortaokul seviyesinde 2 hafızlık sınıfı açıldı. Ortaokul seviyesindeki öğrenciler, yaz tatilinde hafızlık eğitiminin ilk temel bilgileri eğitimini alıp 2018-2019 eğitim-öğretim yılında okul bünyesinde acılan hafızlık sınıfında devam ettiriyor. Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticilerinden Zeynep Özlem Sevim, kentte ilk olarak uygulanacak proje kapsamında, imam hatipli ortaokul öğrencilerine hafızlık eğitimi ve kültürel derslerle beraber dil eğitimleri de verileceğini hatırlattı.

Sevim, ” Hafızlık projesi Batman’da bir ilktir. Temmuz ve ağustos ayında hafizelerimizi yavaş yavaş yetiştirmeye başladık. Bilmeyen öğrencilerimiz vardı onlar elifbalarını öğrendiler. Şimdi de hafızlık eğitimin planı gereğince ne lazımsa onu yapıyoruz. Yavaş yavaş dualar ve süreler ezberletiliyor. Okulumuzda hem kültürel dersler hem de hafızlık eğitimi var. Okulumuzun web sitesini takip ederseniz görürsünüz fen biliminde, her türlü alanda çocuklarımızı yetiştiriyoruz.” dedi.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ