gap başlık

logo

GÜMBÜR GÜMBÜR GİDİYORUZ, AMA NEREYE?


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Değerli okurlar son yılların en istikrarlı Batman Petrol Sporu ile karşı karşıyayız. İstikrar dediysem yanlış anlaşılmasın, istatistik trendi son yıllarda hiç bu kadar olumsuz yönde kalmamıştı. Takımı yakından takip edenler hemen ne anlatmaya çalıştığımı anlamıştır. Kulübümüz son 16 maçın yalnızca birinden 3 puan alabilmiş. Resmen gümbür gümbür gidiyoruz ama iyi anlamda değil, gümbürtüye…

Devre arasında amatör liglerde bile emsaline az rastlanır cinste bir acemilik yapan kulüp yönetimi, eski kulübündeki sorularını halletmemiş ve ilişiğini kesememiş bir hoca ile anlaştı. Takım bu hoca ile kamp yaptı bu hocanın yönergeleri doğrultusunda transferler yapıldı ve gidecekler ile ilişik kesildi.

Daha sonra 2.devrenin İlk maçının oynanacağı güne iki gün kala bu hocanın kulüpten ayrılacağı açıklandı. Akabininde ise 3.lig kariyeri parlak daha önce 4 kulüp ile şampiyonluk yaşamış, düşme hattından takım alıp playoff potasına taşımış, kurt bir hoca ile anlaşıldı. “Kendisine başarılar diliyorum”

Fakat değerli yönetici büyüklerimize şu soruları da sormadan edemeyeceğim;

Takımda yönetim boşluğunun sebebi nedir, bu yılın ilk hocası ile yaşanan sorunların müsebbibi kimdir, sonraki gelen Hakan hocada neden böylesine acemice bir hamle hatası yapıldı ve madem böylesine deneyimli bir hoca getirilebiliyordu neden en başında getirilmedi. Ayrıca önümüzdeki süreçte Allah korusun olası bir kötü gidişat olursa bu hocanın” alın takımınızda sizin olsun, siz yönetin zaten ben kurmadım” demeyeceğinin garantisi var mı?

Böylesine başarıya aç bir şehrin tek profesyonel takımında bu şekilde acemice hesap hataları yapılmamalı, bu takım böyle yönetilmemeli.

Bu takım işçi sınıfının alın teri ve emeğiyle kuruldu ve Batman halkı ile bütünleşerek halkın teveccühüne mazhar olup bu günlere kadar geldi.

Fakat bugün görüyoruz ki takım halktan kopuyor ve kendi kabuğuna çekiliyor. Halk takımdan o kadar kopmuş ki yapılan bir SMS kampanyasındaki katılım, şehirde yer alan bir sitenin nüfusundan bile az olan 1600 ‘ü geçmiyor. Bu şehirde son resmi sayımlara göre en az 620.000 insan yaşıyor, bu ayıp takımı bu hale getirenlere ve bu halden kurtaramayanlara yeter.

Değerli ve saygıdeğer bir büyüğümüz olan kulüp başkanı Abdulvahap Akbaş abimiz sürekli ben yönetilmem yönetirim diyor, şuanki ortamda zaten Sn. Vali dışında kimsenin onu yönetecek bir kudreti yok ama oda takımı yönetirken aksıyor. Kendisinin kulüp için yaptığı ve yapmaya çalıştığı şeyleri takdir ederek takip ediyoruz fakat yanlışa saygı çerçevesinde yanlış demekte bir erdemdir. Kulüpte yanlış giden işler var, yönetim boşlukları var teknik anlamda büyük eksiklikler var ve bunları bugün dile getirip doğrusunu talep etmezsek tarih bizide affetmez.

Takımda lider profili yüklenmiş bir ikon oyuncu yok, olmasına da müsaade edilmiyor gibime geliyor, sportif direktör olan değerli abimizi tanımam şahsi bir problemimde yok ama bilmesini isterim ki o iş günümüzde onun yaptığı gibi yapılmıyor… Oyuncular üzerinde abi yönetici vasfına uygun birinin olmadığı gün gibi ortada bu büyük bir motivasyon eksikliği yaratır. Ve son olaraktan sözüm futbolcu kardeşlerimize; onlarında gözlerindede bir umut ışığı görmüyorum, kendilerini toparlamaları lazım.

Takımın kurtuluş reçetesi ne diye soracak olursanız çözüm bu eksikliklerin en acil yönden giderilmesi ve takıma bir hava kazandırılmasıdır…

Futbolcu kardeşlerimizde affedersiniz eşşek değil sonuçta, takımın tüm ödemeleri zamanında yapılıyor, üst düzey bir statta maç yapıyorlar, tesis anlamında çoğu denk kulübün üstünde imkânları var, takıma her zaman desteğini veren taraftar gruplarıda var, bir zahmet çıkar ellerinden geleni yapıp takımı istenilen yerlere getirirler heralde.

Kalın sağlıcakla…

Share
2102 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...