gap başlık

logo

GÜMBÜR GÜMBÜR GİDİYORUZ, AMA NEREYE?


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Değerli okurlar son yılların en istikrarlı Batman Petrol Sporu ile karşı karşıyayız. İstikrar dediysem yanlış anlaşılmasın, istatistik trendi son yıllarda hiç bu kadar olumsuz yönde kalmamıştı. Takımı yakından takip edenler hemen ne anlatmaya çalıştığımı anlamıştır. Kulübümüz son 16 maçın yalnızca birinden 3 puan alabilmiş. Resmen gümbür gümbür gidiyoruz ama iyi anlamda değil, gümbürtüye…

Devre arasında amatör liglerde bile emsaline az rastlanır cinste bir acemilik yapan kulüp yönetimi, eski kulübündeki sorularını halletmemiş ve ilişiğini kesememiş bir hoca ile anlaştı. Takım bu hoca ile kamp yaptı bu hocanın yönergeleri doğrultusunda transferler yapıldı ve gidecekler ile ilişik kesildi.

Daha sonra 2.devrenin İlk maçının oynanacağı güne iki gün kala bu hocanın kulüpten ayrılacağı açıklandı. Akabininde ise 3.lig kariyeri parlak daha önce 4 kulüp ile şampiyonluk yaşamış, düşme hattından takım alıp playoff potasına taşımış, kurt bir hoca ile anlaşıldı. “Kendisine başarılar diliyorum”

Fakat değerli yönetici büyüklerimize şu soruları da sormadan edemeyeceğim;

Takımda yönetim boşluğunun sebebi nedir, bu yılın ilk hocası ile yaşanan sorunların müsebbibi kimdir, sonraki gelen Hakan hocada neden böylesine acemice bir hamle hatası yapıldı ve madem böylesine deneyimli bir hoca getirilebiliyordu neden en başında getirilmedi. Ayrıca önümüzdeki süreçte Allah korusun olası bir kötü gidişat olursa bu hocanın” alın takımınızda sizin olsun, siz yönetin zaten ben kurmadım” demeyeceğinin garantisi var mı?

Böylesine başarıya aç bir şehrin tek profesyonel takımında bu şekilde acemice hesap hataları yapılmamalı, bu takım böyle yönetilmemeli.

Bu takım işçi sınıfının alın teri ve emeğiyle kuruldu ve Batman halkı ile bütünleşerek halkın teveccühüne mazhar olup bu günlere kadar geldi.

Fakat bugün görüyoruz ki takım halktan kopuyor ve kendi kabuğuna çekiliyor. Halk takımdan o kadar kopmuş ki yapılan bir SMS kampanyasındaki katılım, şehirde yer alan bir sitenin nüfusundan bile az olan 1600 ‘ü geçmiyor. Bu şehirde son resmi sayımlara göre en az 620.000 insan yaşıyor, bu ayıp takımı bu hale getirenlere ve bu halden kurtaramayanlara yeter.

Değerli ve saygıdeğer bir büyüğümüz olan kulüp başkanı Abdulvahap Akbaş abimiz sürekli ben yönetilmem yönetirim diyor, şuanki ortamda zaten Sn. Vali dışında kimsenin onu yönetecek bir kudreti yok ama oda takımı yönetirken aksıyor. Kendisinin kulüp için yaptığı ve yapmaya çalıştığı şeyleri takdir ederek takip ediyoruz fakat yanlışa saygı çerçevesinde yanlış demekte bir erdemdir. Kulüpte yanlış giden işler var, yönetim boşlukları var teknik anlamda büyük eksiklikler var ve bunları bugün dile getirip doğrusunu talep etmezsek tarih bizide affetmez.

Takımda lider profili yüklenmiş bir ikon oyuncu yok, olmasına da müsaade edilmiyor gibime geliyor, sportif direktör olan değerli abimizi tanımam şahsi bir problemimde yok ama bilmesini isterim ki o iş günümüzde onun yaptığı gibi yapılmıyor… Oyuncular üzerinde abi yönetici vasfına uygun birinin olmadığı gün gibi ortada bu büyük bir motivasyon eksikliği yaratır. Ve son olaraktan sözüm futbolcu kardeşlerimize; onlarında gözlerindede bir umut ışığı görmüyorum, kendilerini toparlamaları lazım.

Takımın kurtuluş reçetesi ne diye soracak olursanız çözüm bu eksikliklerin en acil yönden giderilmesi ve takıma bir hava kazandırılmasıdır…

Futbolcu kardeşlerimizde affedersiniz eşşek değil sonuçta, takımın tüm ödemeleri zamanında yapılıyor, üst düzey bir statta maç yapıyorlar, tesis anlamında çoğu denk kulübün üstünde imkânları var, takıma her zaman desteğini veren taraftar gruplarıda var, bir zahmet çıkar ellerinden geleni yapıp takımı istenilen yerlere getirirler heralde.

Kalın sağlıcakla…

Share
991 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVLETİN ŞEFKAT YÜZÜ – BATMAN İL SYDV…

  01 Mart 2021 Yazar Makaleleri

  Bir kurumun kendisini temsil etme ve tanıtmasında kurum kimliğinin büyük rolü bulunmaktadır. Kurumsal imaj ise bu süreçte çok önemli değerleri içinde barındırmaktadır. Kurumsal imaj oluşturulurken vatandaş ile duygudaşlık kurulması, onların düşünce ve eleştirilerine önem verilmesi, güçlü ilişkilerin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda kamu kurumları, vatandaşın devlet kurumlarına güven konusunda üstlendikleri rolü doğru bir şekilde yürütmelidir. Geçtiğimiz hafta Batman Gap Gazetesi başyazarı Mansur Obut’la birlikte Batman i...
 • YENİ ANAYASA…

  26 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Anayasa; Toplum düzenini kurallara bağlayan yasama, yürütme ve yargılama erklerinin nasıl kullanılacağını gösteren, bütün kanunların anayasaya uygun olacağını ve Devletin devamlılığını sağlayan temel kaynaktır. Normlar hiyerarşinin tepesinde olan anayasa da ilerleyen zaman dilimi içerisinde olumlu veya olumsuz birçok sorun vuku bulduğunda küçük değişiklikler söz konusu olabilir. Ancak tümden değişimi darbe ve benzeri olaylar neticesinde gerçekleşebilir. Son zamanlarda anayasa askıya alınıp ve anayasa da karşılığı olmayan KHK yönetimi s...
 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...