logo

23 Haziran 2017

Gölgeleri ve Engelleri Alt Eden Feraset


Fazıl Sezer
fazilsezer@hotmail.com

Bu gün ülkemizin ekonomisi, uluslararası tüm ekonomik saldırılara ve oluşturulmaya çalışılan sanal siyasi meselelere rağmen günden güne daha iyiye gidiyor, güven veren mukavemetini ortaya koyuyor.

Kısacası iş dünyası ve vatandaş nezdinde geçmişte hep var olan endişe ve belirsizlik yerini umut ve güvenle geleceğe bakmaya baktırmışsa, geleceğe yönelik atılan adımların ne denli doğru olduğunun kanıtıdır.

Geçmiş dönemleri belki çabuk unutuyoruz/unutturuluyoruz, ama dün gibi hatırladığımız yakın geçmişin ehil olmayan yöneticileri, ülkenin nasıl belirsizliğe sürüklendiğini cebimizdeki paranın nasıl günbegün eridiğini, ülkenin memuruna, işçisine, emeklisine maaş bile veremeyecek durumlara düştüğünü ya da bilerek düşürüldüğünü yaşı 30’un üzerinde olan her insan az veya çok hatırlar.

İşte o buhranlı ve sıkıntılı dönemde,

Gün oldu devran döndü, millet Allah’ın bahşettiği ferasetini 2000’li yılların başında net bir şekilde gösterdi.

Feraset sahibi bu millet, dönemin basiretsiz yönetici ve siyasetçilerine ilk fırsatta kırmızı kartı gösterip, siyaseten tasfiye etti.

Millet, ülkenin kaderini, milletin derdiyle dertlenen, her kumpas ve entrikaya rağmen hayırlı olanı, hukukun üstünlüğünü uğradığı haksızlıklara rağmen gözeten, siyasetçi ve yöneticilere yol açarak ortaya koydu.

Adeta uçurumun kenarına gelmiş olan ülke o günden bu yana adım adım iyiye ve kurtuluşa doğru yol almaya başladı, bu süreci hep birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

15 yıllık süreç içinde millete ve milletin bağrından çıkan hizmet aşkıyla dertlenenlere tarihin hiç yazmadığı kadar, kural ve ahlaki değer gözetmeden kumpas ve saldırılar oldu.

Ancak tüm bunlara rağmen millet derdiyle dertlenenleri her seçimde ortaya koyduğu ferasetiyle sessiz devrimlere imza atarcasına destekledi.

Geçmişten gelen alışkanlıklarla ard arda hamleler yapan milletin ve ülkenin istikbalinin yerine kurdukları düzenin devamını sağlamaya çalışan iç ve dış karanlık mihraklar sayısız plan ve entrikalarının sonunda hezeyana uğradı.

Milletin ortaya koyduğu feraset karşısında, karanlık odaklar ve hizmetkarları geçmişte rahatlıkla ulaştıkları emelleri bu kez adeta başlarına yıkıldı.

Kurdukları tuzaklar bir bir akamete uğrarken daha da hırçınlaştılar, şeytanın bile aklına gelmeyecek senaryoları uygulamaya aldılar, entrikalarla oyuna getirdikleri zaafiyet göstermiş makam, mevki sahibi kişi ve kuruluşları harekete geçirme yoluyla ülkede kaos oluşturmaya çalışarak, milletin ferasetini bertaraf etmeye çalıştılar.

Yetmedi kin ve nefret tohumlarını insanların etnik, inanç ve kültürel kimlikleri üzerinden ekmeye devam ettiler/etmeye çalıştılar.

Geçmişte yaptıkları gibi bir kez daha grup ve hiziplere ayırdıkları toplumu birbirine kırdırarak emellerine ulaşmaya çalıştılar.

On yıllarca dört koldan yürüttükleri kumpasları her defasında tıkır tıkır işleyen karanlık gölgeler ve uşakları bu kez hiç hesaplamadıkları hor gördükleri küçümsedikleri milletin ferasetine toslamıştı.

En sıkıntılı dönemde ülkenin içinde bulunduğu kaotik durumda Allah’ın feraset sahibi kıldığı millet basiretsizlere, karanlık güçlere ve uşaklarına dur diyerek, ülkenin adım adım bu günlere gelmesine adeta imza attı.

Son 5 yıldan bu yana aleni olarak yapılan iç ve dış saldırılara ve kumpaslara prim vermeyen feraset sahibi millet son olarak 15 Temmuz ihanetine karşı göğsünü siper etti.

Son olarak 16 Nisan 2017 tarihinde de sistem değişikliğine onay vererek iradesine sahip çıktığını adeta mührünü vurarak ortaya koydu.

Artık bir gerçek vardı, millet geçmişte olduğu gibi boş vaatlere ve entrikalara prim ve fırsat vermeyeceğini Allah’ın bahşettiği ferasetiyle ortaya koymuştu.

Vesselam…

Yazıma son verirken Mübarek Ramazan Ayının ardından eriştiğimiz Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Fazıl SEZER

Share
673 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TP’nin Kararını, Tanımıyoruz…

  22 Temmuz 2017 Yazar Makaleleri

  Geçtiğimiz hafta sonu inanmak istemediğim bir istihbarat bilgisi ulaştı elime… İddia şuydu; “ Türkiye Petrolleri yönetim kurulu, Batman Petrolspor Derneği bünyesinde bulunan spor dallarının borçlarının bildirilmesine ve ardından derneğin kapatılmasına...” Kararı aldığıydı. Batman sevdalısı ve sporun içerisinden gelmiş biri olarak böyle bir iddiayı araştırmak üzere hemen telefon trafiği yaptım, bazı üst düzey yöneticilerle temasa geçtim. Üzülerek ifade etmeliyim ki, görüştüğüm bu üst düzey yöneticiler bu iddianın doğru olduğunu ve TP yönet...
 • Kamu Hastanesinde Yeni Dönem…

  20 Temmuz 2017 Yazar Makaleleri

  Hiç şüphe yok ki, sağlık alanında kamu birliğinin kurulmasıyla birlikte önemli değişim ve dönüşümler yaşandı. Kamu hastaneler birliğinde ilk görev yapan Dr. Faruk Günak’ın ardından bu göreve atanan Dr. Hakan Pamukçu, görev yaptıkları süre boyunca gerçekten önemli ve başarılı hizmetlere imza attılar. Mali açıdan son derece büyük rakamların döndüğü bu sektörde ne Sayın Faruk Günak, ne de Sayın Hakan Pamukçu’nun isimlerinin hiçbir şaibeye bulaşmaması bana göre çok önemliydi. Tabi iç siyasette kısır çekişmeler ve ağır baskı kimi zaman büro...
 • 15 Temmuz’u Anmak…

  15 Temmuz 2017 Yazar Makaleleri

  Büyük bir mutabakat… Uzlaşma, ortaklaşma, ortak değerler etrafında buluşma… Birlik ve beraberlik ruhunun gerçekleşmesidir…15 Temmuz. Darbeye, fitneye, işgal ve her türlü hain girişime karşı bir direniş sembolüdür… 15 Temmuz. Yıl dönümü nedeniyle bir hafta boyunca ülke genelinde anma programları yapılıyor. Ülkelerin, milletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları vardır. 15 Temmuz… Ülkemiz için, işte o çok önemli dönüm noktalarından biri olarak tarihe geçmiştir. Tarihini bilmeyen milletler, geleceklerini iyi okuyamazlar. ...
 • Karanlığa Başkaldırış: 15 Temmuz Darbe Gecesi

  14 Temmuz 2017 Yazar Makaleleri

  Yazımı kaleme almadan önce şunu belirtmek istiyorum: Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşamakta olan tüm halklar olarak varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi en güzel şekilde aydınlığa kavuşturan, inançlı, sorumlu bir o kadar da duyarlı mücadeleci duruşlarıyla bizlere örnek olan tüm annelerimizi, kadınlarımızı, erkeklerimizi, kardeşlerimizi, yaşlılarımızı, gençlerimizi bir kez daha kutluyorum. Bunun yanında tüm 15 Temmuz Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu şekilde gelecekte de aynı bilinç ve kararlılıkla Yüce Milletimizin iradesine, to...