logo

23 Haziran 2017

Gölgeleri ve Engelleri Alt Eden Feraset


Fazıl Sezer
fazilsezer@hotmail.com

Bu gün ülkemizin ekonomisi, uluslararası tüm ekonomik saldırılara ve oluşturulmaya çalışılan sanal siyasi meselelere rağmen günden güne daha iyiye gidiyor, güven veren mukavemetini ortaya koyuyor.

Kısacası iş dünyası ve vatandaş nezdinde geçmişte hep var olan endişe ve belirsizlik yerini umut ve güvenle geleceğe bakmaya baktırmışsa, geleceğe yönelik atılan adımların ne denli doğru olduğunun kanıtıdır.

Geçmiş dönemleri belki çabuk unutuyoruz/unutturuluyoruz, ama dün gibi hatırladığımız yakın geçmişin ehil olmayan yöneticileri, ülkenin nasıl belirsizliğe sürüklendiğini cebimizdeki paranın nasıl günbegün eridiğini, ülkenin memuruna, işçisine, emeklisine maaş bile veremeyecek durumlara düştüğünü ya da bilerek düşürüldüğünü yaşı 30’un üzerinde olan her insan az veya çok hatırlar.

İşte o buhranlı ve sıkıntılı dönemde,

Gün oldu devran döndü, millet Allah’ın bahşettiği ferasetini 2000’li yılların başında net bir şekilde gösterdi.

Feraset sahibi bu millet, dönemin basiretsiz yönetici ve siyasetçilerine ilk fırsatta kırmızı kartı gösterip, siyaseten tasfiye etti.

Millet, ülkenin kaderini, milletin derdiyle dertlenen, her kumpas ve entrikaya rağmen hayırlı olanı, hukukun üstünlüğünü uğradığı haksızlıklara rağmen gözeten, siyasetçi ve yöneticilere yol açarak ortaya koydu.

Adeta uçurumun kenarına gelmiş olan ülke o günden bu yana adım adım iyiye ve kurtuluşa doğru yol almaya başladı, bu süreci hep birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

15 yıllık süreç içinde millete ve milletin bağrından çıkan hizmet aşkıyla dertlenenlere tarihin hiç yazmadığı kadar, kural ve ahlaki değer gözetmeden kumpas ve saldırılar oldu.

Ancak tüm bunlara rağmen millet derdiyle dertlenenleri her seçimde ortaya koyduğu ferasetiyle sessiz devrimlere imza atarcasına destekledi.

Geçmişten gelen alışkanlıklarla ard arda hamleler yapan milletin ve ülkenin istikbalinin yerine kurdukları düzenin devamını sağlamaya çalışan iç ve dış karanlık mihraklar sayısız plan ve entrikalarının sonunda hezeyana uğradı.

Milletin ortaya koyduğu feraset karşısında, karanlık odaklar ve hizmetkarları geçmişte rahatlıkla ulaştıkları emelleri bu kez adeta başlarına yıkıldı.

Kurdukları tuzaklar bir bir akamete uğrarken daha da hırçınlaştılar, şeytanın bile aklına gelmeyecek senaryoları uygulamaya aldılar, entrikalarla oyuna getirdikleri zaafiyet göstermiş makam, mevki sahibi kişi ve kuruluşları harekete geçirme yoluyla ülkede kaos oluşturmaya çalışarak, milletin ferasetini bertaraf etmeye çalıştılar.

Yetmedi kin ve nefret tohumlarını insanların etnik, inanç ve kültürel kimlikleri üzerinden ekmeye devam ettiler/etmeye çalıştılar.

Geçmişte yaptıkları gibi bir kez daha grup ve hiziplere ayırdıkları toplumu birbirine kırdırarak emellerine ulaşmaya çalıştılar.

On yıllarca dört koldan yürüttükleri kumpasları her defasında tıkır tıkır işleyen karanlık gölgeler ve uşakları bu kez hiç hesaplamadıkları hor gördükleri küçümsedikleri milletin ferasetine toslamıştı.

En sıkıntılı dönemde ülkenin içinde bulunduğu kaotik durumda Allah’ın feraset sahibi kıldığı millet basiretsizlere, karanlık güçlere ve uşaklarına dur diyerek, ülkenin adım adım bu günlere gelmesine adeta imza attı.

Son 5 yıldan bu yana aleni olarak yapılan iç ve dış saldırılara ve kumpaslara prim vermeyen feraset sahibi millet son olarak 15 Temmuz ihanetine karşı göğsünü siper etti.

Son olarak 16 Nisan 2017 tarihinde de sistem değişikliğine onay vererek iradesine sahip çıktığını adeta mührünü vurarak ortaya koydu.

Artık bir gerçek vardı, millet geçmişte olduğu gibi boş vaatlere ve entrikalara prim ve fırsat vermeyeceğini Allah’ın bahşettiği ferasetiyle ortaya koymuştu.

Vesselam…

Yazıma son verirken Mübarek Ramazan Ayının ardından eriştiğimiz Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Fazıl SEZER

Share
1020 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kış Geldi Kapıya Dayandı

  21 Kasım 2017 Yazar Makaleleri

  Kış geldi dayandı yine yüreğimize,  sıcacık çorbamız ve çayımızı bile yudumlarken evimizde, isyan bayraklarını çeken biz, aklımıza dışarıda kalan insanları ve hayvanları belki ayda bir kez hatırlayarak ‘’Allah yardımcıları olsun’’ diyebiliyoruz. Hep söylerim kar şehrin üzerini örtüp kapladığında, yüreğimize de yağsa lapa lapa, yüreğimiz aydınlanır mı acaba.? Evimizde pencereden dışarı seyrederken keyifle baktığımız kış manzaraları, dışarıda oynadığımız kartopu, yaptığımız kardan adamların bize verdiği mutluluğu maalesef herkese vermiyor h...
 • Beton Bariyerler Kalkmalı…

  19 Kasım 2017 Yazar Makaleleri

  Bir ülkenin özellikle dış güçlere karşı sınır güvenliği ne kadar önemliyse, ülke içinde de kamunun ve halkın can ve mal güvenliği de o kadar önemlidir. Zaman zaman ülke genelinde yaşanan bazı gelişmeler ve terör olayları güvenlik tedbirlerinin artırılmasına vesile olabilir. Bunu son derece anlayışa karşılıyorum. Ancak, bu tedbirlerin kalıcı veya çok uzun süreli olması, doğrusu beni ve benim gibi düşünen ve ülkesini seven vatandaşlarımızı bir noktadan sonra rahatsız ediyor. Şöyle ki, 15 Temmuz 2016 yılında kalleşçe yapılan FETÖ darbe gi...
 • Batman’dan Bakış “BET MEN”

  19 Kasım 2017 Yazar Makaleleri

  Sevgili okurlar içinden geçtiğimiz çatışmalı dönemde sözün çok geçerli olmadığından yazılarımı görev sırasında halkımızın gerçeğini bilmek istediği konuları sizlerle genişçe paylaşmayı istiyorum. Bu haftaki gündem BET MEN  ( Batman) dostlar sizlerde sanırım bu konuda gelişmeler yaşandığında büyük bir heyecanla takip etmişsinizdir ki etmenizde gerekiyordu. Çünkü yansımaları kentimizi ülkenizi hata kıtaları aşan bir yankı uyandırmıştı ve güzel Batmanımızı dünya gündemine oturtmuştu. Büyük reklam şansı yakalamıştık öyle ki tüm dünya basın...
 • ‘İş Kur Batman’da Ne İş Yapar’ / Yorum Hakkı ve Yoruma Karşı Cevap Hakkı

  15 Kasım 2017 Yazar Makaleleri

  8 Kasım 2017 tarihinde yayınlanan ‘İş Kur Batman’da Ne İş Yapar’ başlıklı makaleme adı geçen kurumun müdürü Besim Eviz cevap vermek yerine ilgili makalemize yorumda bulunmuştur. Makalemizi tekrar hatırlamak isteyenlerhttp://www.batmangapgazetesi.com/is-kur-batmanda-ne-is-yapar.htmllinkinden yazımızın içeriğine ve sorularımıza ulaşabilirler. Hukuka ve basın ahlak ilklerine bağlı kalarak İlgili kurum müdürünün yorumunun içeriğine hiç dokunmadan tamamını siz okuyucularımla paylaşarak devamında bu yoruma karşılık cevap hakkımızı kullanacağız....