logo

23 Haziran 2017

Gölgeleri ve Engelleri Alt Eden Feraset


Fazıl Sezer
fazilsezer@hotmail.com

Bu gün ülkemizin ekonomisi, uluslararası tüm ekonomik saldırılara ve oluşturulmaya çalışılan sanal siyasi meselelere rağmen günden güne daha iyiye gidiyor, güven veren mukavemetini ortaya koyuyor.

Kısacası iş dünyası ve vatandaş nezdinde geçmişte hep var olan endişe ve belirsizlik yerini umut ve güvenle geleceğe bakmaya baktırmışsa, geleceğe yönelik atılan adımların ne denli doğru olduğunun kanıtıdır.

Geçmiş dönemleri belki çabuk unutuyoruz/unutturuluyoruz, ama dün gibi hatırladığımız yakın geçmişin ehil olmayan yöneticileri, ülkenin nasıl belirsizliğe sürüklendiğini cebimizdeki paranın nasıl günbegün eridiğini, ülkenin memuruna, işçisine, emeklisine maaş bile veremeyecek durumlara düştüğünü ya da bilerek düşürüldüğünü yaşı 30’un üzerinde olan her insan az veya çok hatırlar.

İşte o buhranlı ve sıkıntılı dönemde,

Gün oldu devran döndü, millet Allah’ın bahşettiği ferasetini 2000’li yılların başında net bir şekilde gösterdi.

Feraset sahibi bu millet, dönemin basiretsiz yönetici ve siyasetçilerine ilk fırsatta kırmızı kartı gösterip, siyaseten tasfiye etti.

Millet, ülkenin kaderini, milletin derdiyle dertlenen, her kumpas ve entrikaya rağmen hayırlı olanı, hukukun üstünlüğünü uğradığı haksızlıklara rağmen gözeten, siyasetçi ve yöneticilere yol açarak ortaya koydu.

Adeta uçurumun kenarına gelmiş olan ülke o günden bu yana adım adım iyiye ve kurtuluşa doğru yol almaya başladı, bu süreci hep birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

15 yıllık süreç içinde millete ve milletin bağrından çıkan hizmet aşkıyla dertlenenlere tarihin hiç yazmadığı kadar, kural ve ahlaki değer gözetmeden kumpas ve saldırılar oldu.

Ancak tüm bunlara rağmen millet derdiyle dertlenenleri her seçimde ortaya koyduğu ferasetiyle sessiz devrimlere imza atarcasına destekledi.

Geçmişten gelen alışkanlıklarla ard arda hamleler yapan milletin ve ülkenin istikbalinin yerine kurdukları düzenin devamını sağlamaya çalışan iç ve dış karanlık mihraklar sayısız plan ve entrikalarının sonunda hezeyana uğradı.

Milletin ortaya koyduğu feraset karşısında, karanlık odaklar ve hizmetkarları geçmişte rahatlıkla ulaştıkları emelleri bu kez adeta başlarına yıkıldı.

Kurdukları tuzaklar bir bir akamete uğrarken daha da hırçınlaştılar, şeytanın bile aklına gelmeyecek senaryoları uygulamaya aldılar, entrikalarla oyuna getirdikleri zaafiyet göstermiş makam, mevki sahibi kişi ve kuruluşları harekete geçirme yoluyla ülkede kaos oluşturmaya çalışarak, milletin ferasetini bertaraf etmeye çalıştılar.

Yetmedi kin ve nefret tohumlarını insanların etnik, inanç ve kültürel kimlikleri üzerinden ekmeye devam ettiler/etmeye çalıştılar.

Geçmişte yaptıkları gibi bir kez daha grup ve hiziplere ayırdıkları toplumu birbirine kırdırarak emellerine ulaşmaya çalıştılar.

On yıllarca dört koldan yürüttükleri kumpasları her defasında tıkır tıkır işleyen karanlık gölgeler ve uşakları bu kez hiç hesaplamadıkları hor gördükleri küçümsedikleri milletin ferasetine toslamıştı.

En sıkıntılı dönemde ülkenin içinde bulunduğu kaotik durumda Allah’ın feraset sahibi kıldığı millet basiretsizlere, karanlık güçlere ve uşaklarına dur diyerek, ülkenin adım adım bu günlere gelmesine adeta imza attı.

Son 5 yıldan bu yana aleni olarak yapılan iç ve dış saldırılara ve kumpaslara prim vermeyen feraset sahibi millet son olarak 15 Temmuz ihanetine karşı göğsünü siper etti.

Son olarak 16 Nisan 2017 tarihinde de sistem değişikliğine onay vererek iradesine sahip çıktığını adeta mührünü vurarak ortaya koydu.

Artık bir gerçek vardı, millet geçmişte olduğu gibi boş vaatlere ve entrikalara prim ve fırsat vermeyeceğini Allah’ın bahşettiği ferasetiyle ortaya koymuştu.

Vesselam…

Yazıma son verirken Mübarek Ramazan Ayının ardından eriştiğimiz Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Fazıl SEZER

Share
1127 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Erken Seçim Kime Yarar?

  19 Nisan 2018 Yazar Makaleleri

  Doğrusunu söylemek gerekirse bir erken seçim olma ihtimali birçok çevre tarafından hep tahmin edilen bir durumdu. Lakin Ak Partinin üst düzey isimlerinin ‘kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil, seçimler tarihinde yapılacaktır.’ Şeklinde açıklama yapmaları bu ihtimalleri boşa çıkarıyordu. MHP Liderinin grup toplantısındaki erken seçim çağrısına yine ve her zaman olduğu gibi Ak Parti hemen olumlu karşılık verdi ve erken seçim kararını bizzat Sayın Erdoğan açıkladı. Hepimizi şaşırtan ise seçimin tarihi oldu. Evet, Sayın Erdoğan 24 Haz...
 • Yüreklerimiz Parçalandı…

  15 Nisan 2018 Yazar Makaleleri

  Her gün televizyonlarda izlediğimiz katliam görüntüleri karşısında ciğerlerimiz parçalandı. İnanın artık izleme tahammülümüz kalmadı, görüntüleri sonuna kadar izleyemiyoruz. 8 yıldır Suriye’de ve daha önce Irak’ta yaşanmayan ne kötülük kaldı ki? Büyük şeytan ABD ve işbirlikçilerinin müdahalesinden sonra bütün değerlerimiz altüst oldu. Irak ve Suriye toprakları bilfiil işgal edildi. Milyonlarca insanımız öldürüldü. Suriye nüfusunun yarısı evlerini tek etmek zorunda kaldı. Amerikalı askerler ve ajanlarınca Irak cezaevlerinde her türlü insanlık...
 • Bu Sorunu Belediye Çözmeli…

  15 Nisan 2018 Yazar Makaleleri

  Batman’da yapılan köprü çalışmaları ve yeni kavşak düzenlemeleri ile birlikte köprülü geçişlerin çoğaldığına şahitlik ediyoruz. Birçok vatandaşımız için üst geçit yapımının yaşadıkları sorunlara çözüm olacağı beklenirken mevcut yapılan köprülü geçişlerimiz maalesef bazı engelli vatandaşlarımız, yaşlı insanlarımız ve hamile kadınlarımız için daha büyük sorun olmaya başlamıştır. Bir süre önce tekerlekli sandalyeye bağlı olan gencimizin ve ona yardım eden yaşlı bir vatandaşımızın baro karşısında bulunan üst geçit’i kullanamadığına şahit olur...
 • BATSO Çalışmalı Yoksa… World Mar Arazisi…

  12 Nisan 2018 Yazar Makaleleri

  Bilindiği üzere, Batman Ticaret ve sanayi odası seçimleri kritik bir sonuçla sona erdi ve mevcut başkan Sayın A. Kadir Demir, 7 sandığın 4’nünden çıkarak 4 yıl daha bu makamı yönetmeye hak kazandı… Öncelikle sonucun ilimize ve özellikle ekonomimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yeni yönetime giren ve mecliste yer alan bütün isimlere sonsuz başarılar diliyorum. Tabi seçim süresince Sayın Kadir Demir’i en çok zorlayan isim, Sayın Osman Nasıroğlu oldu. Bu beklenen ve ön görülen bir durumdu.  Yani Sayın Osman Nasıroğlu’da 4’te 3 y...