logo

23 Haziran 2017

Gölgeleri ve Engelleri Alt Eden Feraset


Fazıl Sezer
fazilsezer@hotmail.com

Bu gün ülkemizin ekonomisi, uluslararası tüm ekonomik saldırılara ve oluşturulmaya çalışılan sanal siyasi meselelere rağmen günden güne daha iyiye gidiyor, güven veren mukavemetini ortaya koyuyor.

Kısacası iş dünyası ve vatandaş nezdinde geçmişte hep var olan endişe ve belirsizlik yerini umut ve güvenle geleceğe bakmaya baktırmışsa, geleceğe yönelik atılan adımların ne denli doğru olduğunun kanıtıdır.

Geçmiş dönemleri belki çabuk unutuyoruz/unutturuluyoruz, ama dün gibi hatırladığımız yakın geçmişin ehil olmayan yöneticileri, ülkenin nasıl belirsizliğe sürüklendiğini cebimizdeki paranın nasıl günbegün eridiğini, ülkenin memuruna, işçisine, emeklisine maaş bile veremeyecek durumlara düştüğünü ya da bilerek düşürüldüğünü yaşı 30’un üzerinde olan her insan az veya çok hatırlar.

İşte o buhranlı ve sıkıntılı dönemde,

Gün oldu devran döndü, millet Allah’ın bahşettiği ferasetini 2000’li yılların başında net bir şekilde gösterdi.

Feraset sahibi bu millet, dönemin basiretsiz yönetici ve siyasetçilerine ilk fırsatta kırmızı kartı gösterip, siyaseten tasfiye etti.

Millet, ülkenin kaderini, milletin derdiyle dertlenen, her kumpas ve entrikaya rağmen hayırlı olanı, hukukun üstünlüğünü uğradığı haksızlıklara rağmen gözeten, siyasetçi ve yöneticilere yol açarak ortaya koydu.

Adeta uçurumun kenarına gelmiş olan ülke o günden bu yana adım adım iyiye ve kurtuluşa doğru yol almaya başladı, bu süreci hep birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

15 yıllık süreç içinde millete ve milletin bağrından çıkan hizmet aşkıyla dertlenenlere tarihin hiç yazmadığı kadar, kural ve ahlaki değer gözetmeden kumpas ve saldırılar oldu.

Ancak tüm bunlara rağmen millet derdiyle dertlenenleri her seçimde ortaya koyduğu ferasetiyle sessiz devrimlere imza atarcasına destekledi.

Geçmişten gelen alışkanlıklarla ard arda hamleler yapan milletin ve ülkenin istikbalinin yerine kurdukları düzenin devamını sağlamaya çalışan iç ve dış karanlık mihraklar sayısız plan ve entrikalarının sonunda hezeyana uğradı.

Milletin ortaya koyduğu feraset karşısında, karanlık odaklar ve hizmetkarları geçmişte rahatlıkla ulaştıkları emelleri bu kez adeta başlarına yıkıldı.

Kurdukları tuzaklar bir bir akamete uğrarken daha da hırçınlaştılar, şeytanın bile aklına gelmeyecek senaryoları uygulamaya aldılar, entrikalarla oyuna getirdikleri zaafiyet göstermiş makam, mevki sahibi kişi ve kuruluşları harekete geçirme yoluyla ülkede kaos oluşturmaya çalışarak, milletin ferasetini bertaraf etmeye çalıştılar.

Yetmedi kin ve nefret tohumlarını insanların etnik, inanç ve kültürel kimlikleri üzerinden ekmeye devam ettiler/etmeye çalıştılar.

Geçmişte yaptıkları gibi bir kez daha grup ve hiziplere ayırdıkları toplumu birbirine kırdırarak emellerine ulaşmaya çalıştılar.

On yıllarca dört koldan yürüttükleri kumpasları her defasında tıkır tıkır işleyen karanlık gölgeler ve uşakları bu kez hiç hesaplamadıkları hor gördükleri küçümsedikleri milletin ferasetine toslamıştı.

En sıkıntılı dönemde ülkenin içinde bulunduğu kaotik durumda Allah’ın feraset sahibi kıldığı millet basiretsizlere, karanlık güçlere ve uşaklarına dur diyerek, ülkenin adım adım bu günlere gelmesine adeta imza attı.

Son 5 yıldan bu yana aleni olarak yapılan iç ve dış saldırılara ve kumpaslara prim vermeyen feraset sahibi millet son olarak 15 Temmuz ihanetine karşı göğsünü siper etti.

Son olarak 16 Nisan 2017 tarihinde de sistem değişikliğine onay vererek iradesine sahip çıktığını adeta mührünü vurarak ortaya koydu.

Artık bir gerçek vardı, millet geçmişte olduğu gibi boş vaatlere ve entrikalara prim ve fırsat vermeyeceğini Allah’ın bahşettiği ferasetiyle ortaya koymuştu.

Vesselam…

Yazıma son verirken Mübarek Ramazan Ayının ardından eriştiğimiz Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Fazıl SEZER

Share
1000 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir Kız Tanıdım, Yardıma İhtiyacı Var…

  25 Eylül 2017 Yazar Makaleleri

  Geçen hafta içerisinde Hakkari’nin Çukurca ilçesine kaymakam olarak atanan, değerli devlet adamı Sayın Temel Ayça’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundum. Bu ilçemiz gerçekten son derece şirin bir yer. Benim dikkatimi çeken, bu şirin ilçemizde birçok sektörel anlamda eksiklikleri olmasına rağmen, (kasap yok, marangoz yok, oto tamircisi yok vs.)  halkın son derece eğitimli, şık giyimli ve bakımlı olmasıydı... İlçede fiziki açıdan da bazı büyük eksikler gözümden kaçmadı ama Sayın Temel Ayça’nın çalışkanlığını ve azmini yakından bildiğim için,...
 • Kurt, Kuzuyu Yemeyi Kafasına Koymuşsa!

  24 Eylül 2017 Yazar Makaleleri

  Görünen o ki Tayyip Erdoğan ve Mesut Barzani’yi yemeyi kafalarına koyan emperyalist çakallar,  çok çetrefilli ve sinsi bir planı devreye sokmuşlardır. Emperyalist şeytanların o kadar çirkef, o kadar karanlık ve yanıltıcı oyunları var ki, her hâlükârda karlı çıkıyorlar ve her hamleniz sizin ve mazlum halkın zararına oluyor. Günümüzde yaşananlar bana, Irak’ın 1990’da Kuveyt’e saldırısını hatırlatıyor. Önceleri Irak’ın Kuveyt’e saldırısına zemin hazırlayan ABD, daha sonra bunu Irak ve orta doğuyu işgal gerekçesi yaptı ve o günden sonrada bu ...
 • Kendinizi Keşfetmeye Başlayın ve Kimseleri Küçümsemeyin

  24 Eylül 2017 Yazar Makaleleri

  Hayatta alacağınız en büyük ders şu olmalıdır: Hayatınızın hiçbir alanında hiçbir şeyi ve hiçbir kimseyi küçümseme yoluna girmeyin. Kendi kendimizin kişilik elbisesini değil de, başkalarının fikirlerini, düşüncelerini, davranışlarını taklit ederek, onların kişisel olan özelliklerini bir elbiseymiş gibi üstümüze giyinip öylece bir yaşam sürdürmeye çalışıyoruz. Bu durumda da bizlere ait olmayan elbiseler daima dar ya da bol gelmektedir. Giydiğimiz bu elbiseler bir türlü bizlere uymuyor ve içerisinde rahat edemiyoruz. Yaşam boyu sürekli o...
 • Adalet

  24 Eylül 2017 Yazar Makaleleri

  Adalet; hakkın gözetilmesi ve yerine getirilmesi anlamına gelir. Haklı ile haksızın ayırt edilmesi adaletle sağlanır.. Adalet kavramı temelde hukuk kurallarına uygunluğu içerir, insanların toplum içindeki davranışlarıyla ilgili olduğundan ahlak ve din kurallarıyla da ilişkilidir ve tarih boyunca tartışmalı bir alan olmuştur.. Düşünürler eski çağlardan beri adalet kavramıyla ilgilenmişlerdir. Kutsal kitapların hepsinde adalete ve adil olmaya ilişkin bölümler bulunur. Adil sözcüğü eşit anlamına gelmez, adil; herkesin ihtiyacı olanı almasıdı...