gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Gök; “Önce İnsan, Öncelik Adalet”

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök, “İslami hizmetlerinden dolayı halen içeride olanlar, onlara zulmetmiş hâkimlerle bitişik koğuşlarda halen duruyorlarsa demek ki mahkemeler adalet dağıtmıyor” dedi.

Partisinin Hasankeyf ilçe teşkilat binasının açılışına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök, İslami hizmetlerinden dolayı cezaevlerinde bulunan mahkûmlar için adaletin tecelli etmesi gerektiğini belirtti.Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren ve 2’nci olağan kongrelerini gerçekleştiren HÜDA PAR’ın Hasankeyf İlçe Teşkilatının açılışı yapıldı.Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programına katılan Gök, burada katılımcılara hitap etti.

Gök, “HÜDA PAR’ın kuruluşunun 5’inci yılındayız. Bugünlerde il kongrelerimizin 2’ncisini yapıyoruz. Önceki kongrelerimizdeki temamız, ‘Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet’ti. Bu dönemdeki temamız da ‘Önce İnsan, Öncelik Adalet’tir. Biz her dönemde insanı ve adaleti merkezimize koyduk. Kendi hizmet ve çalışma anlayışımızda mutla surette adaletin gözetilmesi gerektiğini sürekli vurguladık. Bundan sonra da bizim temalarımızın içinde mutla surette adalet olacaktır. Önce insan dedik. Zira Allah-u Teâlâ insana lütfetmiştir. Allah-u Teâlâ bütün her şeyi, diğer yaratıkları insanların hizmetine vermiştir. Biz de önce insan diyoruz. Günümüzde ise öyle bir manzara ile karşı karşıyayız ki kendi bölgemizde, kendi ülkemizde ve İslam coğrafyasında maalesef insanlık yerlerde sürünüyor. İnsanlığın, özellikle Müslümanların kanı akıtılıyor. Aziz ve muhterem olan insan, böyle bir ortamda maalesef bugün sefil duruma düşürülmüştür.” dedi.

Share
1238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ