gap başlık

logo

GENEL MÜDÜR GERİ ADIM ATTI

GENEL MÜDÜR GERİ ADIM ATTI

Geçtiğimiz gün Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu’nun yeni maden yasasının görüşüleceği komisyon öncesinde Tüpraş Batman Rafinerisini kapatacaklarına dair yapmış olduğu açıklama Batman’da tepkiyle karşılandı. TBMM’de görüşülen maden yasasında konuşan genel Müdür Yelmenoğlu, geri adım attı. Ülkenin ilk rafinerisi olma özelliği taşıyan Batman Rafinesinin kapatılacağına yönelik basında haberler yer aldı. TBMM’de görüşülen maden yasasında Tüpraş Batman Rafinerisinin ülke ekonomisine katsına değinen AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Rafinerisin Türkiye’nin göz bebeği olduğunu belirtti.

“600 MİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK”

Genel Müdür Geri Adım Attı (1)

Komisyon önünde açıklamalarda bulunan Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, “Bilindiği üzere Tüpraş Koç Grubuna ait bir şirkettir ve Batman’daki de rafinerimizden bir tanesidir. Batman rafinerisi hem bölge ekonomisine Batman ekonomisi için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Hiçbir zamanda Koç topluluğu olarak kısa vadeli düşünmüyor ve kısa vadeli kararlar almıyoruz. Nitekim özelleştirmeden beri Batman rafinerisine yaptığımız yatırım 600 milyon liranın üzerindedir. Dolayısıyla kapatılması düşünülen bir rafineriye bu kadar yatırım yapılamayacağını takdirlerinize bırakıyorum” dedi.

“TÜPRAŞ VE TPAO BATMAN EKONOMİSİNİN DİNAMOSUDUR”

Genel Müdür Geri Adım Attı (2)

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ise, “Batman rafinesi Türkiye’nin ilk rafinerisidir. Batman ham petrolüyle, Tüpraş’ıyla bir bütün olan Batman şuan 600 bin nüfusu aşan bir kentimizdir. En genç nüfusun yaşadığı, işsizlik oranının da yüksek olduğu Tüpraş’ın bu haliyle bile bin kişinin üzerinde istihdam sağladığını TPAO ile beraber yıllardır 4 bin üzerinde çalışanıyla Batman ekonomisinin dinamosudur. Onun içinde tabi ki de Tüpraş ile TPAO ile ilgili en ufak bir kıpırdama ve hava esintisi Batman’da bizi nezleye tutturuyor. Genel müdürümüzden beklentimiz Batman’a daha çok yatırımların yapılmasıdır. Batman rafinerisi Türkiye’nin ilk göz ağrısıdır. Buraya daha fazla yatırım yapılırsa daha çok kazanım elde edilecektir” diye konuştu.

 

 

 

Genel Müdür Geri Adım Attı

Share
5270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ