logo

18 Haziran 2017

Gençlikten ‘Kod Adı 2023’ Projesi

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bünyesinde hizmet veren Gençlik Merkezi, Gençlik Spor Bakanlığının ve Spor Genel Müdürlüğünün çalışması olan 12-15 yaş arası çocuklar için  ‘Kod Adı 2023’ Bilgisayar Kodlama projesi için çalışmalara başladı.

Okulların yaz tatiline girmesi ile etkinlikleri ve Yaz Kursları 2017 programı Ramazan Bayramından sonra başlayacak. Okulların tatil olmasıyla birlikte Gençlik Merkezi Temmuz ve Ağustos aylarında sekiz haftalık bir yaz kursu düzenlemeyi hedefliyor. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran; “Tecrübeli eğitimciler tarafından öncelikle milli-manevi eğitimlerin verileceği kurslarda, gezi, piknik ve yarışmaların olacağı sosyal-kültürel faaliyetler de gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Öğrencilerimizde etkinliklerle hem eğlenecekler, hem de birçok kursumuzdan faydalanacaktır. Kurslarımız hakkında detaylı bilgi ve kayıt için gençlerimizi gençlik merkezimize bekliyoruz” dedi.

Yoğun Yaz Programı

Bu yaz yoğun bir kurs ve eğitim dönemi geçireceklerini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran, 12-15 yaş arası çocuklar için bilgisayar kodlama projesi olan ‘Kod Adı 2023’ projesinin büyük ilgi göreceğini söyledi. Baran; “Gençlik Merkezimiz de Kuran-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler Kursu, Resim Kursu, Fotoğrafçılık Kursu, Arapça Kursu, Müzik Kursu, Halk Oyunları Kursu, Aşçılık Kursu, Bilgisayar Kursu ve 12-15 yaş çocuklara Bilgisayar kodlama projesi Kod adı 2023 kursumuz 1 Temmuz itibari ile başlayacaktır.”diye konuştu.

Share
313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ