gap başlık

logo

GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim.

Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik.

Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son 3 iç saha maçında da olmuş bu durum.

Stadın kapısında babasının elinden tutmuş taa nerelerden stada kadar maçı izlemeye gelmiş çocuklar vardı, kapıda öylece kalakaldılar ve babaları ile geldikleri gibi evlerinin yolunu tuttular.12 yaşından küçük çocukların maç izlemesi yasakmış.

Bu çocuklar geleceğin Petrol Sporluları, hafta sonlarını Petrol Sporu izlemeyle geçirmek isteyen minik sporseverlerdir.

Bu çocukları stadın kapısından geri çevirmek yanlıştır, ayıptır. Birileri bu anlamsız kuralı koymuş olabilir, birileri de inisiyatif alarak bu çocukları stada almalı, aldırmalıydı.

Kulüp yöneticileri sadece protokol tribününde rahat koltuklarda maç izlemek için bu görevi yapmamalıdır, ara sıra taraftarların içine karışmalı hemhal olup sorunlara çözüm üretmelidir.

Vali Beyden gelen paralarla herkes takım kurar, yönetir. Her biri siyasetin içinde olan veya birer siyasi duruşu olan değerli yöneticilerimiz bu gibi sorunlara çözüm bularak halka iş yapma becerilerini de gösterebilirler.

Şimdi çıkıp her zaman yaptıkları gibi, yasaktı kuraldı kaideydi gibi söylemlerde bulunurlar, yasak olmayanı herkes yapar iş ki bu gibi durumlarda inisiyatif alınıp optimum düzeyde sorunlar çözülsün.

Ayrıca her nedense bu yasak ve kuralların, insanların aleyhine olanları bölgemizde hiçbir yerde olmadığı kadar katı ve sıkı uygulanıyor.

Kendi sahamızda deplasman şartlarında uygulamalar yapılıyor.

(Aynı terane basın tribününde de var, oraya da birileri kendi çiftlikleri gibi istediğini alıp, istemediğini almamazlık ediyor, buda başka bir sorun ve duyarlı tüm basın mensupları tarafından basın tribünü dışında ayrı tribünde maç takip edilerek protesto edildi )

Kural, iş, işleyişten bahsedecek olanlarda olursa önce gitsinler yüzlerce taraftarın maç izlediği yerlere dezenfektan koysunlar, oturakların tozunu çamurunu temizlesinler, hijyen bir ortam sağlasınlar.

Kimse kimseyle kötü olmak istemediğinden yüksek sesle dile getirilmiyor fakat Kulüp Yöneticiliği sadece hazır para ile oyuncu alıp protokolde maç izlemekle olmaz, taraftarla iç içe olmak sorunlara çözüm bulmak gerekir.

Bu takım şampiyon olacaksa belki de o çocukların kısmeti ve duası ile olacaktır, ilgililer ve yetkililerden istirhamımız bu gibi çiğnendiğinde kimseye zararı olmayacak önemsiz kuralları sorumluluk alarak kimsenin zarar görmeyeceği şekilde biraz daha esnetmeleridir, İnanıyorum ki şehrimizin ve kulübümüzün yetkileri sorumluluk alıp bu çocuklarımızı stada soksalardı hiçbir gözlemci ve temsilci bunu sorun edip raporunda yazmaz ortaya sorun teşkil edecek bir durumda çıkmazdı, zira stadyumların en masum misafirleri çocuklar, çocuklarımız, yarınlarımızdır.

Kalın sağlıcakla.

Share
806 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 4.BATMAN KİTAP FUARI VALİLİĞİN HİMAYESİNDE KAPILARINI AÇIYOR…

  24 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Her yıl büyük bir ilgiyle ve ziyaretçi sayısıyla büyüyen ve BATMAN HER YERDE OKUYOR ilkesiyle ülke gündemine oturan Batman Kitap Fuarı’nın 4.sü 27 Ekim’de kitapseverlere kapılarını açıyor. Sadece Batmanlıları değil, komşu illerden gelen misafirleri ’de kitabın ekseninde buluşturmaya ve okurları doğrudan yazarla buluşturmayı hedefleyen 4. Batman Kitap Fuarı, Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’in himayesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin keşfetme arzusunu harekete geçirecek. Türkiye’nin önde gelen şair, yazar ve yayıncılarının ka...
 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...