gap başlık

logo

FİLM FESTİVALİNE 165 BAŞVURU

FİLM FESTİVALİNE 165 BAŞVURU

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan ve 25 Ocak 2020 cumartesi günü başvuru süresi tamamlanan Yılmaz Güney Film Festivaline yurtiçinden ve yurtdışından 165 kısa ve uzun metrajlı film başvurusu yapıldığı açıklandı.

Batman Belediyesi, Ortadoğu Sinema Akademisi, Bahar Kültür Merkezi ve Yeni Sinema Kolektifi birlikteliğinde 26 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivale ayrıca ‘Belgesel ve Kısa Filmciler için de 52 projenin başvurusu alındı.

Batman Belediyesi Yetkililer, Yılmaz Güney Film Festivalinin yapılmasını büyük bir heyecanla beklediklerini belirterek “Yılmaz Güney Film Festivali için bu yıl yarışmalı bölümler kaldırılarak, bunun yerine belgesel ve kısa filmciler için proje geliştirme ve destek bölümü oluşturuldu. Sinema filmi üreticilerine mali destek sağlamayı amaçlayan bu özel bölümde, Belgesel Film Geliştirme ve Destek Bölümü kapsamında 2 projeye 10.000. TL, Kısa Metraj Kurmaca Film Geliştirme ve Destek Bölümü kapsamında da yine 2 projeye 10.000 TL destek ödülü verilecektir” dediler.

Film Festivaline 165 Başvuru Yılmaz-Güney-Cinerituel

Etiketler: » »
Share
880 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ