logo

“Fenni ve İslami İlimler Bir Arada Yürütülmeli”

Batman’da TEOG ortak sınavında dereceye girenleri kutlayan HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, eğitimde yüksek başarıların elde edilebilmesi için İslami ve fenni ilimlerin bir arada yürütülmesi gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 2’nci dönem ortak sınavında Türkiye birincisi olan Batmanlı 78 öğrenciyi kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şahin, eğitim alanında yüksek başarılar elde edilebilmesi için İslami ve fenni ilimlerin bir arada yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Eğitime önem verilmesi halinde bu gibi başarılan devamının geleceğini belirten Şahin, “Batman’ımızda TEOG sınavında 78 öğrencimiz 120 sorunun hepsine doğru cevap vermek suretiyle Türkiye birincileri arasında yerlerini aldılar. Tabi bu, Batman’ımız için çok sevindirici, onur verici bir durumdur. Her bir öğrencimizi teker teker tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu başarıda öğretmenlerin de katkısı büyüktür. Anlaşılıyor ki nitelikli eğitim verildiğinde, öğretmenler, idareciler eğitime daha bir önem gösterdiklerinde bu başarılar elde edilir ve başarıların devamı gelecektir.” dedi.

Share
535 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ