gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

25 Mayıs 2018

Evlerinin Tavanı Düşen Mağdur Aile Yardım Bekliyor

Batman merkez İluh Mahallesinde derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren yardıma muhtaç ailenin kaldığı evin tavanının betonu düştü.

İluh Mahallesi 626. Sokak No 7’de ikamet eden Elibol ailesinin oturduğu evin mutfağının tavanının çökmesinden dolayı büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade eden aile reisi Yunus Elibol, birçok hastalıktan dolayı çalışamadığını, yaşadıkları mağduriyetin her geçen gün daha da ağır bir hal aldığını söyledi.

Tavanın çökmesi esnasında kimsenin mutfakta bulunmadığını belirten Elibol, mutfakta bulunan tüm eşyalarda büyük hasar meydana geldiğini söyledi.

Yaşadıkları tehlikeyi anlatan Elibol, “Yemekten sonra bir misafirliğe gitmiştik döndüğümüzde saat 00.30 civarıydı. Akşamdan kalma bulaşıklar tezgâhtaydı. Ben dışarı çıkıp sigara içiyordum. Eşimde mutfakta bulaşık yıkayacaktı. O esnada komşunun eşi de bize gelmişti. Tavan çöktüğü esnada eşim ile komşunun eşi mutfak kapısındaydı. Çığlıkları gelince elektrik çarptı sandık. İçeri koştuğumuzda mutfağın tavanının düştüğünü gördük. Kullandığımız eşyamız kalmadı, mutfakta olan tüm eşyalarımız hasar gördü. Bize yardım etmelerini istiyoruz.” dedi.

Share
516 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ