logo

Engelli Çocuklara Yüzme Kursu

Batman Belediyesi Spor Kompleksi 6-18 yaş öğrenci grubunun yanı sıra 20 engelli çocuğumuza da yüzme kursu veriyor.

Hayatlarında ilk kez yüzen çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi.Aralarında Down Sendromlu ve SerebralPalsili çocukların da bulunduğu engelli yüzme kursuna 8’i kız olmak üzere toplam 20 öğrenci hem eğleniyor hem de yüzme kursuna gelmenin mutluluğunu yaşıyor.

Engelli bireylere ilk kez bu şekilde kurs verildiğini ifade eden aileler: “Allah Belediyemizden ve Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY’dan razı olsun. Çocuklarımızı ilk kez bu kadar mutlu görüyoruz. Eve geldiklerinde kendilerini daha heyecanlı görüyoruz. Ne kadar mutlu olduklarını anlatamayız. Engellilerimiz toplumdan dışlanmamalı, onları topluma kazandırmalıyız. Bunun en güzel örneğini Belediyemiz açtığı kurslarla gösteriyor” dediler.

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY ise : “Engelli çocuklarımıza haftanın 2 günü kurs veriliyor. Engelli çocuklarımız ve vatandaşlarımız toplumumuzun birer ferdidir. Onları toplumdan soyutlamamız düşünülemez. Açtığımız kurslar ile onların yüzünü gülerek görmek bizler için mutlulukların en büyüğüdür. Engelli çocuklarımız için özel olarak dizayn ettirdiğimiz servis araçlarımızla evlerinden alıp kurs sonrası da evlerine bırakıyoruz” dedi.

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ