gap başlık

logo

ENGELLERİ BİR BİR AŞARAK, SESSİZCE LİGE YÜKSELDİLER

ENGELLERİ BİR BİR AŞARAK, SESSİZCE LİGE YÜKSELDİLER

Elazığ’da düzenlenen Spor Toto İşitme Engelliler Süper Ligi terfi maçlarına katılan Batman İşitme Engelliler Futbol Takımı, 3’te 3 yaparak Spor Toto İşitme Engelliler Futbol Ligine yükseldi.

19,20 ve 21 Nisan tarihleri arasında Elazığ’da Spor Toto İşitme Engelliler Süper Ligine yükselme grup maçları düzenlendi. Oynanan karşılaşmalarda üstün başarı gösteren Batman İşitme Engelliler Futbol Takımı, 3’te 3 yaparak süper lige yükseldi. Oynanan müsabakalarda Gaziantep’i 6-1 Diyarbakır’ı 3-2 finalde de Van’ı 1-0 yenmeyi başararak şampiyon oldu.

“İMKANLAR ARTTIRILMALIDIR”

Engelleri bir bir aşarak, sessizce lige yükseldiklerini kaydeden Batman İşitme Engelliler Futbol Takımı Antrenörü Davut Sütçü, “2 ay gibi bir sürede çalışmalarımızı tamamladık. Kıt imkanlar çerçevesinde turnuvaya hazırlandık. Sporcularımızın özverisiyle 3 maçımızı da galip bitirerek, Spor Toto İşitme Engelliler Futbol Ligine yükseldik. Oyuncu arkadaşlarımız özel oldukları için, gerekli ilgi ve alakayı Batman’a gelirken göremedik. Bundan sonra süper ligte mücadele edeceğimiz için, imkanların arttırılması öncelikle ilin mülkü amirleri, kurum ve kuruluşlar ilimizin önde gelen iş adamları bu özel arkadaşlarımıza destek olsunlar. Nihayetinde herkes bir engelli adayıdır. Katkılarından dolayı Batman İşitme Engelliler Dernek Başkanı M.Tahir Gün’e teşekkür ederiz” dedi. Final müsabakasının ardından şampiyonluğa ulaşan Batman İşitme Engelliler Futbol Takımı, kupasını Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkan Serhat Öztürk’ten aldı.

Engelleri bir bir aşarak, (2)

Share
3140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ