gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Eğitimcilerden Seçmeli Ders Uyarısı

Okullarda seçmeli olarak okutulan Kur’an-ı Kerim, siyer ve temel dini bilgiler gibi derslerin tercih süresi 15 Şubat Perşembe günü sona eriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, velilere, süre dolmadan tercihlerini yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Konuşmasında seçmeli derslerin önemine dikkat çeken Çaplık, seçmeli derslerin tamamının bir Müslümanların yoğun yaşadığı Türkiye’de asli ders olarak verilmesi gerektiğini belirtti.

Çaplık, “Gelecek eğitim-öğretim yılı için seçmeli derslerin son tarihi 15 Şubat’tır. Bu tarih gelmeden önce bütün duyarlı velilerimizden Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu istiyoruz: Çocuklarımıza seçmeli ders olarak Kur’an-ı Kerim’i, Peygamber Efendimizin hayatını anlatan Siyer-i Nebi ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçmelerini özellikle tavsiye ediyoruz.” dedi.

“Dindar bir toplum istiyoruz”

Dindar bir toplum istediklerini vurgulayan Çaplık, “Çocuklarımızın aynı zamanda erdemli, ahlaklı birer fert olabilmeleri için Kur’an eğitiminin, Peygamber Efendimizin hayatının şart olduğunu ve kendi ibadetlerini nasıl gerçekleştireceklerine dair temel dini bilgiler derslerinde bunların zorunlu olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla bu derslerin seçiminin çok önem arz ettiğini ve herkesin bu hususta duyarlı davranarak bir an önce bu derslerin seçimi noktasında harekete geçmelerini ve sonuna kadar da bunun takipçisi olmalarını tavsiye ediyoruz.” diye konuştu.

Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ