gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

DİKA Ortadoğu Pazarını Bağdat’ta Gözlemledi

DİKA, 31 Mart- 03 Nisan 2018 tarihinde Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) ile birlikte gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde Irak Yönetimi’nin başkenti Bağdat kentinde düzenlenen “Türkiye-Irak Ticaret Forumu”na katıldı.

Programa başta yakın bölge olmak üzere ülke genelinde iş adamlarının katılımıyla 25 kişilik heyet olarak ticaret ile ilgili birçok kurum ziyaret edildi. Bunların arasında Türkiye Bağdat Büyükelçiliği, Bağdat Ticaret Odası da bulunmaktadır.

Bağdat Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantıda söz alması sonrası konuşmasına öncelikle DİKA’yı tanıtarak ve özet bilgiler paylaşarak başlayan Genel Sekreter Yılmaz Altındağ; ‘Ajans özellikle yatırımlar ve yatırımcılar için gerekli çalışmaları yapmak, riskleri bertaraf etmek varsa fırsatları değerlendirmek için yoğun bir çaba sarf etmektedir. Bu kapsamda ihracat konusunda vazgeçilmez kapı komşumuz Irak’ı, ticaretini, iş adamlarını ve kurumlarını önemsiyoruz, beraberce geldiğimiz iş adamlarımızdan da burada yeni ticari ilişkiler geliştirmelerini ümit ediyoruz’ diyerek DİKA’nın yatırımcılara verdiği öneme değindi.

Genel Sekreter Yılmaz Altındağ, Ajansın Irak ziyaretinde bulunmasının esas sebebi olarak bölgedeki mevcut yatırımcılar ile Destek Programları sonrası yeni kurulacak sanayilerin ihracat potansiyelini artırmak, İkili ticari ilişkileri yakından görmek ve Irak Bölgesiyle olan ikili ilişkileri geliştirmek olduğunu vurguladı.

Share
759 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ