logo

17 Temmuz 2017

Demokrasi Nöbetine Yoğun Katılım

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Valiliğimiz tarafından organize edilen Demokrasi Nöbeti Pazar günü de yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Valilik önünde düzenlenen demokrasi nöbetine; Vali Ahmet Deniz, Eşi Olcay Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler ile binlerce Batmanlı katıldı.

15 Temmuz 2016 yılında yaşanan darbe girişiminde milletin gösterdiği kahramanlık destanını anlatan vido gösterisiyle başlayan demokrasi nöbetinde Vali Ahmet Deniz’in konuşmasıyla devam etti.

Alanı dolduran Batmanlılara hitap eden Vali Deniz, Geçen yıl 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve bir önceki gün “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”  etkinliğine yoğun bir katılım sağlayarak, yürekli duruş sergileyen Batmanlılara teşekkür eden Vali Deniz, “Yüreklerinizde vatan sevgisi, ellerinizde al bayrak olduğu müddetçe bu hainler başaramayacaklar. Onlar; bu milletin, vatan sevgisini hesap edemediler. Çanakkale’de başarılı olamayanlar, bu gün piyonlarını öne sürerek, bu milleti dize getirmeye çalıştılar. Biz, bir ve bütün olduğumuz sürece; nasıl bin yıldır bu coğrafyada kardeşçe yaşıyorsak, yaşamaya da devam edeceğiz. Bizim tek yapacağımız şey birliğimize ve beraberliğimize sahip çıkmaktır. Fatih’in ve Selahaddin’i Eyyubi’nin torunları bir olduğu müddetçe hiç kimse bu topraklarda oyun oynayamaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine bütün Türkiye’nin meydanlara çıktığı gibi sizlerde meydanlara çıktınız. Bugün yine meydanlardasınız. Vatan ve bayrak için nasıl şehitlerimiz, şehadete yürümüşse, gerekirse bizlerde yürümeye hazırız. Ülkemizi bölmeye ve parçalamaya çalışan başta FETÖ, PKK ve DEAŞ olmak üzere bütün örgütlere karşı mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gece geç saatlere kadar devam eden etkinlik, verilen ilahi konserleriyle sona erdi.

Share
136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ