gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

“ÇOCUKLARIMIZI KUR’AN KURSLARINA GÖTÜRELİM”

Anne ve babaların çocuklarının manevi ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf etmesi gerektiğini belirten Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, bu ihtiyacı karşılamak için yaz Kur’an kurslarının büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Batman’da, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl “Camilerimiz Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” sloganı ile düzenlenecek olan Yaz Kur’an Kursları, 17 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Yaz Kur’an Kurslarına ilişkin açıklama yapan Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, anne ve babalara maneviyatlarının gelişebilmesi için çocuklarını camilere göndermeleri çağrısında bulundu. Ebeveynlerin, maddi ihtiyacı gibi çocuklarının manevi ihtiyacını da karşılaması gerektiğini belirten Erhan, bunun için tüm anne ve babaların çocuklarının ellerinden tutup onları camilerle buluşturması gerektiğini kaydetti. Erhan, “17 Haziran Pazartesi günü Yaz Kur’an Kurslarımız başlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bütün çocuklarımızı ilimizdeki camilerimize, Kur’an kurslarımıza bekliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl ‘Camilerimiz Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun’ adıyla bir tema belirlemiş durumda. Çocuklarımızın dini, milli, ahlaki yönden gelişmeleri bizim için çok önemlidir.” Dedi.

“YAZ KURSLARIMIZ BÜYÜK BİR FIRSAT”

Batman’da binin üzerinde Kur’an kursu açacaklarını aktaran Erhan, “Çocuklarımızın ne kadar maddi ihtiyaçlarını karşılıyorsak o derecede de manevi ihtiyaçlarını karşılamak için yaz kurslarımızı bir fırsat olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Peygamberimizin çocuk eğitimindeki yegâne kıstasını biz de kurslarımızda evlatlarımıza uygulayacağız. Bu kıstaslar; merhamettir, güvendir, yumuşak huyluluk ve sevgidir. Öncelikle kendisini ve etrafını sevgi çerçevesi içerisinde ve merhamet duygularıyla değerlendirebilecek bir nesli yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

Çocuklarımızı Kur’an kurslarına götürelim (1) Çocuklarımızı Kur’an kurslarına götürelim (2)

Share
1675 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ