gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

ÇİFTÇİLİK ÖZLEMİNİ 4. KATTA GİDERDİ

Çiftçilik özlemi çeken Gazeteci Mehmet Şükrü Yıldırım oturduğu binanın 4. katında karpuz yetiştirdi.

Küçük bir saksıda karpuz yetiştiren Yıldırım, karpuzun gelişmesi halinde saksı sayısını artıracağını söyledi. Gazeteci Mehmet Şükrü Yıldırım, Gap Mahallesinde oturduğu evinin balkonunda karpuz yetiştirdi. Çiftçilik özlemini balkondaki saksılarda yetiştirdiği bitkilerden giderdiğini anlatan Yıldırım, saksıda karpuz yetiştirmeyi denediğini söyledi.

“SAKSI SAYISINI ARTIRACAĞIM”

Saksıdaki karpuzun şimdi portakal büyüklüğünde olduğunu daha da büyümesi halinde balkondaki saksı sayısını artıracağını ifade eden Yıldırım, “ Çocukluğum bostan tarlalarında geçti. O günlerin özlemini yaşıyorum. Şimdi apartman hayatı yaşadığımız için istesem de bir şey ekemiyorum. Evimin her iki balkonuna saksılar koydum ve bu saksılarda kendime göre ürünler yetiştiriyorum. “ dedi.

“BOŞ ZAMANIMI EKİNLERLE GEÇİRİYORUM”

5 yıldan beri evinin balkonundaki saksılarda sebze yetiştirdiğini anlatan Yıldırım, “ Her yıl saksıda yeşil soğan, nane, maydanoz ve biber yetiştirdim. Bu yıl karpuz yetiştirmeyi denedim. Bu kadar büyüyeceğine ve hatta saksıda karpuzun yeşereceğine ihtimal vermedim. Çekirdeği attıktan sonra hemen hemen her gün özel olarak o saksıya ilgilendim. Önce ceviz büyüklüğünü aldı, şimdi portakal büyüklüğünü geçti. Her geçen gün karpuzların büyüdüğünü görüyorum. Bekleyeceğim şayet istediğim gibi yetişirse saksı sayısını artıracağım ve balkonda karpuz yetiştireceğim” ifadelerini kullandı.

Çiftçilik özlemini 4. Katta giderdi

Share
557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ