gap başlık

logo

ÇELİK “SAĞLIKTA BUGÜN GİT YARIN GEL DEVRİ BAŞLADI”

ÇELİK “SAĞLIKTA BUGÜN GİT YARIN GEL DEVRİ BAŞLADI”

İYİ Parti Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, dün akşam şahit olduğu bir sağlık olayının ardından, ilgili yetkililere büyük tepki gösterdi.

Batman Sağlık İl Müdürlüğünün sağlıkta yetersiz ve sorumsuz olduğunu belirten İYİ Parti Batman İl Başkanı Kısmet Çelik “Sağlık Sektörü bu kadar mı çöktü. Dün akşam Hamidiler caddesinde yolda baygın yatan genci gördükten sonra oradaki İsa Gökmen isimli vatandaş 112 acil servisi aradı. Yerde baygın yatan hasta için verilen cevap tarihi niteliğindeydi. ‘Ambulans yok eğer gelirse yollarız’ diye bir cevap veriliyor.

Ondan sonra vatandaşlar kendi imkânlarıyla hastayı hastaneye kaldırıyor. Hastane bahçelerinde birçok ambulansın yattığı duyumlarını alıyoruz. 112 Çağrı Merkezi adeta hastalara başınızın çaresine bakın demek istiyor. Öyle sağlıkta isim değiştirerek hizmet edilmez.

İl Sağlık Müdürü ve yetkilileri görevlerini adam akıllı yapsınlar. Eğer yapamıyorlarsa liyakatli insanların önlerini açsınlar. Bir işi yapamadığınız için istifa etme erdemini gösterirseniz, halk sizi alkışlar. Ama yapamadığınız halde o koltuklara yapışırsanız, halk size beddua eder. Sağlık başka kurumlara benzemez. Her gün yüzlerce şikâyet alıyoruz. Lütfen herkes görevini layıkıyla yapsın” diye konuştu.

Share
111 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ