gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

BURASI BATMAN BURADA KÜFÜR YOK!


Mehmet Said Baymaz
msaid@hotmail.com

Çok değerli GAP Gazetesi okurları. Futbol, dünyanın en popüler spor dalıdır.

Dünya futbolu coşku ve eğlence ekseninde hareket ederken,

Türk futbolu gerginlik ve çekişme dolu bir ortama doğru kaymaktadır.

Fakat bu gerginlik ve çekişmenin dışında kalmak isteyen

Batman Petrolspor ve

Batman’ın içinde ve dışındaki Taraftar grupları, örnek bir davranış göstermiş, bunu slogana ve eyleme dönüştürerek futbolda şiddet, küfür, sahaya yabancı madde atmaya şiddetle karşı bir duruş sergilemiştir.

Hem de yılın veya yılların şampiyonluklarından çok daha değerli ve kalıcı olan sloganla

“BURASI BATMAN BURADA KÜFÜR YOK” demiş , bütün bu olumsuzluklara nokta koymuştur.

Batmanımızın vitrindeki en önemli markası hiç şüphesiz Petrolspor’dur..

Batman’ı temsil eden tüm taraftar grupları, futbol ve diğer spor branşlarımız yalnız kendi kulüplerini değil,

Batman’ı temsil ettiklerini hiç bir zaman unutmamalıdırlar.

Şampiyonluklar gelir geçer fakat bu davranışlar kalıcı olarak tarihteki yerini alır.

Yani yensek de yenilsek de hatta şampiyonluk maçlarını bile sahamızda kaybetsek; bu kararlığımızdan asla dönmemeliyiz.

 

Şimdi soruyorum ?

Bir kulüp ve taraftarının bu kadar net fair-play hedefi ortaya koyduğu bir durumda

Ve

TFF disiplin talimatlarından sadece bir tanesinde belirtildiği gibi;

 

“3-Kulüpler, futbolcularının, görevlilerinin, başkanlarının, onursal başkanlarının, yöneticilerinin, çalışanlarının, üyelerinin, özel güvenlik görevlilerinin ve taraftarlarının ihlallerinden dolayı objektif olarak sorumludur.”

dediğive bütün sorumluluğu kulüplere yüklediği halde…

 

İMAJIMIZA ZARAR VEREN

BU UTANCI KALDIRIN BATMAN STADINDAN

 

Batman taraftarı eskiden beri konuk takım ve misafirlerini en üst seviyede ağırlamış ve yıllarca fair-play ödüllerini kazanmış ve hakketmiştir.

Durum bu kadar net olarak ortada iken;

Batmanımıza, Petrolspor kulübümüze, taraftarımıza kazandırılmış  bu güzel stada hakaret sayılacak ve fair-play hedefi koymuş bir şehri tel örgülerle hapsederek; izleyici kalitesini düşürmek, hatta engellemek ayıbın en büyüklerindendir.

Derhal bu çirkin görüntü kaldırılmalıdır.

 

BATMAN GERGİNLİK VE

ŞİDDET İSTEMEYEN KADİM BİR ŞEHİRDİR

 

“Burası Batman burada küfür yok”  sloganı benim için ve inanıyorum ki tüm Batman’lılar için çok önemli bir değere sahiptir.

Bir Batman’lı olarak bu sözün ve eylemin mimarlarını tebrik eder kalıcı olması dileğiyle teşekkür ederim.

Takımımız stattaki kafes ve tel örgüler kaldırılıncaya kadar TFF’dan izin alınarak siyah forma veya siyah bantla sahaya çıkmalı ve taraftar maç oynanırken sırtını sahaya dönerek bu çirkin görüntüleri protesto etmelidir.

 

Bir başka konuda görüşmek dileğiyle sorularınızı bekliyorum.

Hoşçakalın…

Share
1079 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİYASİLER, İDARECİLER NE YAPAR?

  25 Nisan 2019 Yazar Makaleleri

  Herkesin dile getireceği gibi siyasiler, doğru ve adil bir şekilde insanları yönetmeye talip olurlar. Bunu gerçekleştirmek için de en doğru, en adil olduğuna inandıkları bazı dini, ideolojik siyasi görüşlere inanabilirler. Ancak yönetime geldikten sonra kendilerine ait parti, örgüt ve ideolojileri bir tarafa bırakıp, hiçbir ayırım yapmadan bütün halka hizmet etmekle mükelleftirler. Bütün siyasiler bu söz ve vaatlerle halktan oy isterler. Hiç kimse “Partizanlık yapacağım, ideolojik davranacağım, tarafgir davranacağım, muhaliflerime hayatı dar...
 • TOP VE OYUNDA KALDIĞI SÜRE

  25 Nisan 2019 Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Keyifli bir futbol seyri için olmazsa olmazlardan biri şüphesiz topun daha çok oyunda kaldığı müsabakalardır. Birçok ülke, altyapıdan başlayarak topu daha çok ayağında ve oyunda tutacak teknik ve fiziki donanıma sahip futbolcuları yetiştirmektedir. Topun oyunda daha fazla kalması için teknik/taktiksel beceri kadar fiziksel bir üstünlük de gerekmektedir. Çünkü 90dk’nın büyük bir bölümünde topun oyunda olması demek, ekstra efor ve güç gerektirmektedir. Tüm bunlara bütünsel bir futbol felsefesi çerçevesinden baktığımızda; hızlı oynanan...
 • BATMAN BELEDİYE BAŞKANINA AÇIK MEKTUP…

  24 Nisan 2019 Yazar Makaleleri

  Sayın Belediye Başkanım; Mazbatanızı aldıktan sonra makamınızda ikinci haftanızı bitirdiniz, elbette ki zahmetli bir seçim sürecini başarıyla sonuçlandırdığınız için hem mutlu, hem gururlu ve hem de heyecanlısınız. Uzun bir seçim maratonundan sonra ortaya koyacağınız projelerinizle ilimizin cazibe merkezine dönüşmesine sunacağınız her katkı, şehrin paydaşları için gurur vesilesi olacaktır. Hemşerileriniz, her geçen gün büyüyen şehrimizin bitmek bilmeyen trafik, otopark, temizlik, kişi başına düşen yeşil alan, kentsel dönüşüm, iluh dere...
 • EFENDİLER! KIYMAYIN BİZE VE MEMLEKETİMİZE…

  24 Nisan 2019 Yazar Makaleleri

  Üzülerek görüyoruz ki, bu güzelim ülkede yaşayan her birey arasında neredeyse kin, nefret ve hatta kavga eder bir toplum haline geldik. Maalesef aileler arasında bile kimsenin kimseye tahammülünün kalmadığı, sevgi ve saygının neredeyse ortadan kalktığı ve hoş görünün yok olduğu günleri yaşıyoruz... Tabi bu toplumsal kavganın çok yönlü boyutlarını ele almalıyız… İşsizlik, ekonomik sorunlar ve gelecek kaygısı taşıyan toplum bireylerini bu hale getirenlerin başında, sanırım bu konuda hepimiz hem fikiriz, şüphesiz ülkeyi yöneten veya yöne...