gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

BURASI BATMAN BURADA KÜFÜR YOK!


Mehmet Said Baymaz
msaid@hotmail.com

Çok değerli GAP Gazetesi okurları. Futbol, dünyanın en popüler spor dalıdır.

Dünya futbolu coşku ve eğlence ekseninde hareket ederken,

Türk futbolu gerginlik ve çekişme dolu bir ortama doğru kaymaktadır.

Fakat bu gerginlik ve çekişmenin dışında kalmak isteyen

Batman Petrolspor ve

Batman’ın içinde ve dışındaki Taraftar grupları, örnek bir davranış göstermiş, bunu slogana ve eyleme dönüştürerek futbolda şiddet, küfür, sahaya yabancı madde atmaya şiddetle karşı bir duruş sergilemiştir.

Hem de yılın veya yılların şampiyonluklarından çok daha değerli ve kalıcı olan sloganla

“BURASI BATMAN BURADA KÜFÜR YOK” demiş , bütün bu olumsuzluklara nokta koymuştur.

Batmanımızın vitrindeki en önemli markası hiç şüphesiz Petrolspor’dur..

Batman’ı temsil eden tüm taraftar grupları, futbol ve diğer spor branşlarımız yalnız kendi kulüplerini değil,

Batman’ı temsil ettiklerini hiç bir zaman unutmamalıdırlar.

Şampiyonluklar gelir geçer fakat bu davranışlar kalıcı olarak tarihteki yerini alır.

Yani yensek de yenilsek de hatta şampiyonluk maçlarını bile sahamızda kaybetsek; bu kararlığımızdan asla dönmemeliyiz.

 

Şimdi soruyorum ?

Bir kulüp ve taraftarının bu kadar net fair-play hedefi ortaya koyduğu bir durumda

Ve

TFF disiplin talimatlarından sadece bir tanesinde belirtildiği gibi;

 

“3-Kulüpler, futbolcularının, görevlilerinin, başkanlarının, onursal başkanlarının, yöneticilerinin, çalışanlarının, üyelerinin, özel güvenlik görevlilerinin ve taraftarlarının ihlallerinden dolayı objektif olarak sorumludur.”

dediğive bütün sorumluluğu kulüplere yüklediği halde…

 

İMAJIMIZA ZARAR VEREN

BU UTANCI KALDIRIN BATMAN STADINDAN

 

Batman taraftarı eskiden beri konuk takım ve misafirlerini en üst seviyede ağırlamış ve yıllarca fair-play ödüllerini kazanmış ve hakketmiştir.

Durum bu kadar net olarak ortada iken;

Batmanımıza, Petrolspor kulübümüze, taraftarımıza kazandırılmış  bu güzel stada hakaret sayılacak ve fair-play hedefi koymuş bir şehri tel örgülerle hapsederek; izleyici kalitesini düşürmek, hatta engellemek ayıbın en büyüklerindendir.

Derhal bu çirkin görüntü kaldırılmalıdır.

 

BATMAN GERGİNLİK VE

ŞİDDET İSTEMEYEN KADİM BİR ŞEHİRDİR

 

“Burası Batman burada küfür yok”  sloganı benim için ve inanıyorum ki tüm Batman’lılar için çok önemli bir değere sahiptir.

Bir Batman’lı olarak bu sözün ve eylemin mimarlarını tebrik eder kalıcı olması dileğiyle teşekkür ederim.

Takımımız stattaki kafes ve tel örgüler kaldırılıncaya kadar TFF’dan izin alınarak siyah forma veya siyah bantla sahaya çıkmalı ve taraftar maç oynanırken sırtını sahaya dönerek bu çirkin görüntüleri protesto etmelidir.

 

Bir başka konuda görüşmek dileğiyle sorularınızı bekliyorum.

Hoşçakalın…

Share
1166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÖMÜR YAVAŞLARKEN ZAMAN NEDEN HIZLANIR?

  20 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Geçen giden zaman yaşımızı, yaşımız da zaman algımızı tayin ediyor! Biraz karışık mı oldu? O zaman hemen açıklayalım… Biz yaşlandıkça zaman hızlanıyor. Bu tespit tamamen bilimsel olup “zaman geçmek bilmiyor” diye sızlanan genç nesil! Sizi yazının devamını okurken görmek isteriz… Bilim açıklıyor: Zaman neden biz yaşlandıkça daha hızlı akar? BEYİN VE ZİHİN Size de yaşınız ilerledikçe zaman daha hızlı akıyor gibi geliyor mu? Sanırız hayatın en büyük oyunlarından biri bu. Ve siz de kendini bu oyunun içinde hissedenlerdenseniz, kesinlikle yalnız ...
 • BİR GÜZEL İNSAN…

  19 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Allah Kur’an’ı Kerim’de, insanı en güzel şekilde yarattığını, ancak yaratılış istikametinden ayrılan insanın aşağıların aşağısına yuvarlandığını beyan etmektedir. Allah’ın kâinatı kendisi için yarattığı ve hizmetine verdiği insanoğlu, ne yazık ki bencillik, ırkçılık, kör tarafgirlik ve ideolojik sebeplerle yoldan sapmış ve birbirlerini yemektedirler. İnsani değerlerin altüst edildiği günümüzde insanlar mal varlıklarıyla, sahip oldukları mevkileriyle, işbilir dedikleri yalakalıklarıyla,  mensubu bulunduğu parti ve aşiretin gücüyle orantılı ol...
 • AK PARTİ VE CHP’DEN BEKLENTİLER…

  18 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Görülüyor ki, sonbahar siyaset açısından çok hareketli geçecek. Yeni siyaset arayışlarının, ülke gündeminde olacağını şimdiden kestirmek çok zor olmasa gerek. Siyasette yeni bir anlayış aranırken, Türkiye Toplumu Ak Parti ve CHP’den ne bekliyor? Yıllardır süregelen acı, kan, gözyaşının dinmediği ve bir türlü çözülemeyen, Türkiye’nin kanayan yarası haline gelen toplumsal meselelerimizin, demokratik olarak kalıcı çözümü için yeni bir Anayasa yapımında CHP’nin rol alması; CHP’nin devletçi anlayıştan ziyade, halkı önceleyen bir anlayış sergilem...
 • HER ŞEYİN BAŞI HUZUR…

  09 Ağustos 2019 Yazar Makaleleri

  Her şeyin başının sağlık olduğunu biliyoruz, aslında sağlığın temelinde huzur vardır. Huzurun olmadığı yerde hiçbir şeyin o kadar önemli ve anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Huzurun olduğu yerde sağlık, Huzurun olduğu yerde sevgi, Huzurun olduğu yerde saygı, Huzurun olduğu yerde mutluluk vardır. Huzurlu olan toplumlar, aynı zamanda daha rasyonel düşünebilen toplumlar olarak görebiliyoruz. Bana göre; Huzurlu olmanın yolu… Pozitif düşünme, Olan şeyle yetinme, Şükretme, Maddiyattan çok, toplumsal/manevi değerlere ö...