gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

BURASI BATMAN BURADA KÜFÜR YOK!


Mehmet Said Baymaz
msaid@hotmail.com

Çok değerli GAP Gazetesi okurları. Futbol, dünyanın en popüler spor dalıdır.

Dünya futbolu coşku ve eğlence ekseninde hareket ederken,

Türk futbolu gerginlik ve çekişme dolu bir ortama doğru kaymaktadır.

Fakat bu gerginlik ve çekişmenin dışında kalmak isteyen

Batman Petrolspor ve

Batman’ın içinde ve dışındaki Taraftar grupları, örnek bir davranış göstermiş, bunu slogana ve eyleme dönüştürerek futbolda şiddet, küfür, sahaya yabancı madde atmaya şiddetle karşı bir duruş sergilemiştir.

Hem de yılın veya yılların şampiyonluklarından çok daha değerli ve kalıcı olan sloganla

“BURASI BATMAN BURADA KÜFÜR YOK” demiş , bütün bu olumsuzluklara nokta koymuştur.

Batmanımızın vitrindeki en önemli markası hiç şüphesiz Petrolspor’dur..

Batman’ı temsil eden tüm taraftar grupları, futbol ve diğer spor branşlarımız yalnız kendi kulüplerini değil,

Batman’ı temsil ettiklerini hiç bir zaman unutmamalıdırlar.

Şampiyonluklar gelir geçer fakat bu davranışlar kalıcı olarak tarihteki yerini alır.

Yani yensek de yenilsek de hatta şampiyonluk maçlarını bile sahamızda kaybetsek; bu kararlığımızdan asla dönmemeliyiz.

 

Şimdi soruyorum ?

Bir kulüp ve taraftarının bu kadar net fair-play hedefi ortaya koyduğu bir durumda

Ve

TFF disiplin talimatlarından sadece bir tanesinde belirtildiği gibi;

 

“3-Kulüpler, futbolcularının, görevlilerinin, başkanlarının, onursal başkanlarının, yöneticilerinin, çalışanlarının, üyelerinin, özel güvenlik görevlilerinin ve taraftarlarının ihlallerinden dolayı objektif olarak sorumludur.”

dediğive bütün sorumluluğu kulüplere yüklediği halde…

 

İMAJIMIZA ZARAR VEREN

BU UTANCI KALDIRIN BATMAN STADINDAN

 

Batman taraftarı eskiden beri konuk takım ve misafirlerini en üst seviyede ağırlamış ve yıllarca fair-play ödüllerini kazanmış ve hakketmiştir.

Durum bu kadar net olarak ortada iken;

Batmanımıza, Petrolspor kulübümüze, taraftarımıza kazandırılmış  bu güzel stada hakaret sayılacak ve fair-play hedefi koymuş bir şehri tel örgülerle hapsederek; izleyici kalitesini düşürmek, hatta engellemek ayıbın en büyüklerindendir.

Derhal bu çirkin görüntü kaldırılmalıdır.

 

BATMAN GERGİNLİK VE

ŞİDDET İSTEMEYEN KADİM BİR ŞEHİRDİR

 

“Burası Batman burada küfür yok”  sloganı benim için ve inanıyorum ki tüm Batman’lılar için çok önemli bir değere sahiptir.

Bir Batman’lı olarak bu sözün ve eylemin mimarlarını tebrik eder kalıcı olması dileğiyle teşekkür ederim.

Takımımız stattaki kafes ve tel örgüler kaldırılıncaya kadar TFF’dan izin alınarak siyah forma veya siyah bantla sahaya çıkmalı ve taraftar maç oynanırken sırtını sahaya dönerek bu çirkin görüntüleri protesto etmelidir.

 

Bir başka konuda görüşmek dileğiyle sorularınızı bekliyorum.

Hoşçakalın…

Share
1007 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SÖYLESEM FAYDASI YOK, SUSSAM GÖNLÜM RAZI DEĞİL

  21 Şubat 2019 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  İlk yazımızda Türkiye’nin futbol haritasını çıkarmış ve bölgeler arası geri kalmışlığı ve aralarındaki farkı ortaya koymuştuk. Bölgelere göre takım sayısı Güneydoğu (9) Doğu Anadolu (6) İki bölge takım sayısının toplamı (15) Marmara Bölgesi (35) Durum bu kadar açık bir şekilde ortadayken Özellikle İstanbul’da 3 büyük takımımızı göz önünde bulundurduğumuzda; Milyonlarca taraftarı olan BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE GALATASARAY ve Süper ligde sezon boyunca maç başına taraftar ortalaması 3000 veya 5000’i geçemeyen BAŞAKŞEHİR KASIMPAŞA ve Bir...
 • AÇIK BİLİM – DAVRANIŞSAL EKONOMİ 2 – YEME ÇAPAYA GELMEYİN!

  21 Şubat 2019 Yazar Makaleleri

  Yazı dizimin ilk yazısında iktisadın temel prensibi olan Homo economicus kavramının nasıl yıkıldığına, Kahneman ve Tversky’nin Beklenti Kuramı ve Çerçeveleme Etkisi katkılarıyla davranışsal ekonomiye giden yolu nasıl inşa ettiklerine değinmiştim. Yazı dizisi boyunca herhangi bir ürün ve hizmetin değerinin onu nasıl algıladığımızla ilgili olduğunu, ya da bir önceki yazıda verdiğim örnekle, 200 TL’nin her zaman aynı 200 TL olmadığını ortaya koymaya devam edeceğim. İşte şimdi herhangi bir ürünün ne kadar olması gerektiğini tayin ederken onun yara...
 • YEREL SEÇİMLERE GİDERKEN BATMAN-3…

  20 Şubat 2019 Yazar Makaleleri

  Siyasetçiler ve mensubu oldukları siyasi partiler için bir ön gösterge niteliği taşıyan yerel yönetim seçimleri toplumun beklentilerinin ne derecede gerçekleştiğinin ölçülmesi açısından büyük önem taşımaktadır.   Yerel yönetimlerde yaşanan hizmet sorunlarının sandıklarda hezimet olabilecek siyasal sonuçlar doğurabildiği gerçeğinden yola çıkıldığında ve bir sonuç olarak yaşanabilecek hezimetlerin kök sebebi irdelendiğinde, siyasetçilerin toplumla ve seçmenle doğru temaslardan kaçındığı gerçeğini bir gösterge olarak karşımızda bulabili...
 • BATMAN ŞANSLI FAKAT SAHİPSİZ BİR İL

  14 Şubat 2019 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Ülkemizde petrolün ilk bulunduğu il olma münasebetiyle Batman şanslı ve Türkiye’nin en büyük ve en önemli kuruluşlarına ev sahipliği yapmış bir il. Bunlardan sadece bir kaç tane birlikte sayalım…   1-Türkiye petrolleri Bölge Müd. 2-Tüpraş 3-Botaş 4-Petrolofisi 5-İpragaz 6-TEİAŞ bölge müdürlükleri gibi…   Şimdi siz değerli GAP Gazetesi okurlarına soruyorum? Ülkemizin kaç ilinde bu dev kuruluş var veya vardı ? Biz bu kuruluşları ne kadar sahiplenebildik ve Batman’ın yararına değerlendirebildik?...