gap başlık

logo

EKMEN “BU SİSTEM TÜRKİYE’Yİ TAŞIMIYOR…”

EKMEN “BU SİSTEM TÜRKİYE’Yİ TAŞIMIYOR…”

DEVA Partisi genel başkan yardımcısı ve Halkla ilişkiler başkanı hemşerimiz Avukat Mehmet Emin Ekmen, gazetemiz genel yayın yönetmeni Mansur Obut’u genel merkez binasında çalışma ofisinde kabul etti.

Gündemdeki konular hakkında gazetemize önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Ekmen, mevcut başkanlık sisteminin Türkiye’yi taşımadığını açıklayarak, bir an önce güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönülmesi gerektiğini belirtti.

“BAKANLAR VE BÜROKRATLAR TEK BİR KİŞİYE BAKIYOR…”

Türkiye’nin birçok alanda büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını söyleyen DEVA Partisi genel başkan yardımcısı Av. Emin Ekmen “Başkanlık sisteminin kamuoyuna anlatıldığı gibi olmadığını geçen zaman dilimi içerisinde gördük. Bugün bütün bakanlar ve üst düzey bürokratlar Sayın Erdoğan’ın ağzına bakıyor ve ondan gelecek açıklamaya göre davranıyor. Sadece bürokratların değil, siyasetçilerin de etkinliği kalmadı. Meclis artık bir fonksiyon görmüyor.

AK Partili siyasetçilerde dahil olmak üzere tüm partili siyasetçilerin etkinliği zayıfladı, ne siyaset ne de vatandaş ilgili bürokratlara ulaşamaz duruma gelmiş durumda.  Çünkü bürokrat kendini sadece Sayın Cumhurbaşkanına hesap vermekle mükellef görüyor.

Biz parti olarak istişareye ve çoğulcu demokrasiye önem veren bir partiyiz.

İktidar olmamız halinde şimdiden söylüyorum her alanda uzmanların ve konunun taraflarının görüşü alınarak kararlar verilecek.”

“TEŞKİLAT SAYIMIZ ARTTIKÇA, OY ORANIMIZ DA YÜKSELİYOR…”

Her geçen gün ülke genelinde oylarının arttığını iddia eden Ekmen “81 il ve 650 ilçemizde teşkilatımızı oluşturduk. DEVA Partili üyelerimizle birlikte sürekli sahada dolaşarak vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde dinliyoruz.

Partimizin iktidar olması halinde neler yapacağımızı anlatıyoruz. Biz çözüm odaklı bir partiyiz. Eleştiri ile yetinmiyor mutlaka çözüm önerimizi de ortaya koyuyoruz. Bu amaçla 30’ye yakın eylem planı hazırladık ve peyderpey açıklıyoruz. Şunu çok açık yüreklilikle söylemek isterim ki, halkımız DEVA Partisine büyük bir teveccüh gösteriyor ve bunu da inşallah ilk seçimde sandıkta göreceğiz.”

“UMUDUNUZU YİTİRMEYİN…”

Ülkeyi yöneten mevcut iktidarın halkın beklentilerine cevap veremediğini açıklayan DEVA Partisi genel başkan yardımcısı Av. M. Emin Ekmen “Halkımız umudunu asla yitirmesin. Perinçek-Bahçeli-Ağar-Çiller gibi aktörlerden oluşan bu koalisyon İlk seçimde büyük bir hezimet yaşayacak ve ülkemiz DEVA kadrolarıyla yeniden bir şahlanış dönemine girecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ