gap başlık

logo

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH

Günümüz pandemi koşullarına rağmen birazda mecburiyetten, Bölgesel Amatör Ligler yakın bir zamanda başlayacak. İlimizi bu liglerde temsil edecek 2 takımımız var, 1955 Batman Belediye Spor ve 72 Batman Spor.

Her iki takımımıza da ilimizi temsil etmek adına çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Bu takımlar bu saatten sonra şahıslar veya kurumların değil tüm Batman halkının takımıdır.

Şahsımın nazarında birinin ötekinden farkı yoktur ve desteklenmeleri ilimiz sporu ve gençleri adına gereklidir, sonuçta iki takımda ilimizi temsil edecek.

Pandemi her alanı olduğu gibi spor faaliyetlerini de bir hayli etki altına aldı. Ligler sıkıştırılmış bir fikstürde kapsül formunda oynatılacak ve kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Fakat bu durum takımlarımızın başarıyı kovalaması adına bir engel değil, koşullar herkes için aynı sonuçta.

Bana göre günümüz pandemi ortamı, bu takımlarımıza yerel liglerinde oynanmayacağı bu süreçte, boşta kalan sporcular ile çok daha seçkin üst düzey bir sporcu grubu oluşturmak adına katkı bile verebilir.

Şehrin her takımından her mevkiinin en iyi oyuncuları seçilip bu şekilde hedefe yürünebilir.

İki takımımızda da bu yönde çalışmalar olduğunu görmek gelecek adına umut verici…

İlimizi BAL’de temsil edecek olan bu takımlarımızı yakından takip ediyor ve benimde düşüncelerimle örtüşen proaktif yaklaşımlarını takdire değer buluyorum.

Umarım takımlarımız şehrimizin yetenekli gençleri ile güzel bir ekol oluşturur ve olağanüstü koşulların hüküm sürdüğü bu süreçte birbirleri ile sürtüşmeden el ele vererek ilimizi 3.ligde temsil edecek takımlardan biri olmayı başarırlar.

Şehrimizin gençlerinin içinde yer aldığı her oluşumu şahıs, kurum sosyal ve siyasal her türlü olgudan soyutlayarak benimsemek ve destek olmak hepimizin görevidir.

Takımlarımıza çıktıkları bu zorlu yolda tekrar başarılar diliyor ve yakın zamanda başlayacak olan Bölgesel Amatör Liglerin ilimiz gençliği ve sporu adına BAL tadında bitmesini temenni ediyorum.

Esenlikler diliyorum, Kalın Sağlıcakla…

Share
379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • RAMAZAN’DA ‘VİCDAN’ MUHASEBESİNE HAZIR MISINIZ?

  11 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  İslam dinimizde 11 ayın sultanı olarak bilinen mübarek Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bu mübarek aya kavuşturan yüce rabbimize hamd ediyorum. Özelikle bu ayda; rahmet ve bereket yağmurları var… Ramazan ayında; Yardımlaşma, Dayanışma, Kaynaşma ve güç birliği var… Bu ayda; manevi anlamda arınma var, tövbe var, ibadet var, kendimizi her alanda gözden geçirme var… Bu mübarek ayda; yardıma muhtaçlara el uzatma var, yetimleri sevindirme var… Kısacası maddi ve manevi anlamda birbirimize destek var ve hepsinden...
 • BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH

  07 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH Günümüz pandemi koşullarına rağmen birazda mecburiyetten, Bölgesel Amatör Ligler yakın bir zamanda başlayacak. İlimizi bu liglerde temsil edecek 2 takımımız var, 1955 Batman Belediye Spor ve 72 Batman Spor. Her iki takımımıza da ilimizi temsil etmek adına çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Bu takımlar bu saatten sonra şahıslar veya kurumların değil tüm Batman halkının takımıdır. Şahsımın nazarında birinin ötekinden farkı yoktur ve desteklenmeleri ilimiz sporu ve genç...
 • BELEDİYEDEN GELECEĞE ATILAN KARARLI İMZA…

  04 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  Bundan yaklaşık bir yıl önce hukuki nedenlerle görevden el çektirilen seçilmiş Batman Belediye Başkanının yerine atanan Vali Hulusi Şahin, Değişime Atılan Kararlı İmza ilkesiyle son bir yılda ilimizde yapılan ve yapılması planlanan projeleri kamuoyuyla paylaştı. Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında aynı zamanda önümüzdeki otuz yılın planları ve projeleri anlatıldı. Batman Belediyesine kayyum olarak atandıktan sonra devasa projelerle ilimize hizmet etmeye gayret eden Vali/Kayyum Hulusi Ş...
 • BAŞKAN VEKİLİNİN 1 YILLIK İCRAATLARI; 1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL GERÇEK…

  01 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  Dünya genelinde her yıl 1 Nisanda şakalar yapılır… Ülkemizde de vatandaşlar kendi aralarında bugünün anısına kendi aralarında sıkı şakalaşmalar yaptıklarını biliyor yada duyuyoruz… Batman belediyesine yaklaşık 1 yıldır Kayyum olarak atanan vali Sayın Hulusi Şahin, bu günü bilerek mi seçti bilemiyorum ama 1 yıllık icraatlarını, 1 Nisanda geniş katılımlı bir programla kamuoyuna tek tek anlattı… Programa Batman basınımızın yan ısıra, il dışından gelen çok sayıda basın mensubu, haber ajansları, STK başkanları ve muhtarlar katıldı. Tanıt...