gap başlık

logo

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH

Günümüz pandemi koşullarına rağmen birazda mecburiyetten, Bölgesel Amatör Ligler yakın bir zamanda başlayacak. İlimizi bu liglerde temsil edecek 2 takımımız var, 1955 Batman Belediye Spor ve 72 Batman Spor.

Her iki takımımıza da ilimizi temsil etmek adına çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Bu takımlar bu saatten sonra şahıslar veya kurumların değil tüm Batman halkının takımıdır.

Şahsımın nazarında birinin ötekinden farkı yoktur ve desteklenmeleri ilimiz sporu ve gençleri adına gereklidir, sonuçta iki takımda ilimizi temsil edecek.

Pandemi her alanı olduğu gibi spor faaliyetlerini de bir hayli etki altına aldı. Ligler sıkıştırılmış bir fikstürde kapsül formunda oynatılacak ve kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Fakat bu durum takımlarımızın başarıyı kovalaması adına bir engel değil, koşullar herkes için aynı sonuçta.

Bana göre günümüz pandemi ortamı, bu takımlarımıza yerel liglerinde oynanmayacağı bu süreçte, boşta kalan sporcular ile çok daha seçkin üst düzey bir sporcu grubu oluşturmak adına katkı bile verebilir.

Şehrin her takımından her mevkiinin en iyi oyuncuları seçilip bu şekilde hedefe yürünebilir.

İki takımımızda da bu yönde çalışmalar olduğunu görmek gelecek adına umut verici…

İlimizi BAL’de temsil edecek olan bu takımlarımızı yakından takip ediyor ve benimde düşüncelerimle örtüşen proaktif yaklaşımlarını takdire değer buluyorum.

Umarım takımlarımız şehrimizin yetenekli gençleri ile güzel bir ekol oluşturur ve olağanüstü koşulların hüküm sürdüğü bu süreçte birbirleri ile sürtüşmeden el ele vererek ilimizi 3.ligde temsil edecek takımlardan biri olmayı başarırlar.

Şehrimizin gençlerinin içinde yer aldığı her oluşumu şahıs, kurum sosyal ve siyasal her türlü olgudan soyutlayarak benimsemek ve destek olmak hepimizin görevidir.

Takımlarımıza çıktıkları bu zorlu yolda tekrar başarılar diliyor ve yakın zamanda başlayacak olan Bölgesel Amatör Liglerin ilimiz gençliği ve sporu adına BAL tadında bitmesini temenni ediyorum.

Esenlikler diliyorum, Kalın Sağlıcakla…

Share
1826 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...