gap başlık

logo

BİZE BUNLARI YAZDIRANLAR UTANSIN


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Çoğu yazımda zor günler yaşayan Batman Petrol Sporumuzu gündeme getiriyorum, bu durumdan bende sıkıldım.

Bende isterdim spor yazıları yazacağım köşemde takımımızın başarılarından, memleketimizin değerli sporculardan, diğer amatör takımlarından ve de spor alanındaki farklı noktalardan söz etmeyi.

Ama ne yazık ki lokomotif takımımız kötü süreçlerden geçiyor ve bu süreçte odağımı takımın üzerinden ayırmayı vicdanen doğru bulmuyorum. Ve kendi vizyonumdan yanlış gördüğüm noktaları şehrimizin insanlarının da hislerine tercüman olacak şekilde, kendi tarzımda dile getiriyorum.

Bizi profesyonel liglerde temsil eden şehrimizin en büyük markasını bu durumlarda görmek hepimizi derinden üzüyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi bu takımı bu duruma düşürenler, bu takımın vizyonunu daraltanlar, bu takıma zarar verenler, bu takımı babalarının malıymış gibi kâr amacı güden bir şirkete dönüştürenler… Kısacası “bize bunları yazdıranlar utansın.”

Bu durumun vebali takımın bu hallere düşmesinde parmağı olan herkesin üzerindedir.

Bu takım şehirdeki tüm dinamiklerin katkısı ve el birliği ile üzerindeki kara bulutları dağıtacak eski şanlı günlerine, geri dönecektir. Gün her zamankinden daha sıkı durmak günüdür.

O günler gelene kadar takımı ayakta tutmak yanlışlarını dile getirmek yeri geldiğinde 12.adam olup en iyi şekilde desteklemek hepimizin görevi.

O günlere gelindiğinde nasıl ki yanlış gördüğümü eleştirdiysem doğru yapılanları da ayakta alkışlamasını çok iyi bilirim. Eleştirilerim kimsenin şahsına değil, yaptığı işe, bulunduğu göreve olan katkısınadır.

Bu takım için bir taşı yerinden alıp bir yere koyan, takıma özveride bulunan herkesin başımızın üstünde yeri vardır.

Kimse ile şahsi dostluğum ve şahsi husumetim yoktur! Yazılarımın bu denli açık sözlü ve tarafsız olmasının sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Takımımız zor günlerden geçiyor inşallah atlatacağız…

Daha güzel yarınlarda buluşmak ümidiyle.

Ek olarak şunları da bilmenizi isterim…

Ben hobi olarak spor gündemi ile ilgili yazılar yazıyorum.

Yazılarımı maaşlı çalışan bir basın emekçisi olarak değil, imkan bulduğu her maçı maraton tribününden izleyen bir taraftar gözüyle ve her alanda memleketinin menfaatlerini düşünen bir vatandaş bilinciyle yazmaya özen gösteriyorum.

Her zaman dediğim gibi her şey Batman Petrol Spor içindir ve kimse bu takımdan büyük değildir.

Kalın Sağlıcakla…

Share
5306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • VİRÜS DERS VERİYOR…

  05 Nisan 2020 Yazar Makaleleri

  Mikroskoplarla göremediğimiz küçücük cansız bir hayalet, bütün hayatımızı değiştiriyor. Sadece bizim değil, bütün dünyanın gündemi Virüs olmuş. Hani o ölüme meydan okuyan kabadayılardan eser kalmamış. Hani o her gün dünyanın diğer bir ucundaki Ülkeyi tehdit eden süper güç ABD nerde? Hepsi de göremedikleri virüsten kaçacak delik arıyorlar. Dünyayı tehdit eden süper güç ABD, kendini Virüsten koruyamıyor. Halkı cezalandırmak ve idareye kendi kuklalarını geçirmek için Irak, Suriye, Afganistan… Dünyanın dört bir yanına asker gönderen ABD, Virü...
 • CUMHURBAŞKANI BEN OLSAYDIM…

  01 Nisan 2020 Yazar Makaleleri

  Sanırım hepimiz arada bir yada sık sık rüyalar görürüz. Ülkemi ve bu ülkede yaşayan herkesi çok sevdiğimden olsa gerek, yastığa başımı koyduktan sonra uzun uzun düşüncelere dalar, öyle uyurum… Dün gece çok güzel bir rüya gördüm ve bu rüyamı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim… Rüyam şöyleydi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beni telefonla aradı ve “Mansur kardeşim; senle birebir görüşmek istiyorum. Çok acele külliyeye gelir misin?” dedi. Bende; “ Tabi efendim. Hemen geliyorum” diyerek Sayın Erdoğan’ın yanına gidiyorum. ...
 • BATMAN’DA KORONAVİRÜSÜN ETKİSİ…

  23 Mart 2020 Yazar Makaleleri

  Sosyal medya mecralarında kopardıkları yaygaralarla koronavirüs’ün ülkemize gelmesini isteyenler, bunun için dua edenler artık mutlu olabilirler zira koronavirüs salgını her geçen gün artarak insanlarımız üzerinde olumsuz etkisini göstermeye başladı. Resmi makamların yayınladıkları bilgilere göre ölüm sayısının artmaya başladığı bu günlerde vaka sayısının yükselmesi, alınması gereken önlemlere yeteri kadar dikkat etmediğimizi göstermektedir. Küresel ölçekte insan sağlığının tehditlere açık olduğu böylesi tehlikeli bir dönemde bütün önleyi...
 • OKUNASI BİR YAZI…

  22 Mart 2020 Yazar Makaleleri

  Sosyal medyada gördüğüm bir yazıyı bugün siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum... Lütfen okuyun... Sevgili minik Corona !!! Biliyorum ki sen Semavi alemlerden gelen bir misafir, bir konuk, memur,elçisin dünyamıza. Bir müddet görevini yapıp geri döneceksin. Bize ayna oluyor, karanlık noktalarımıza ışık tutup yüzleştiriyorsun. Her ne kadar ansızın gelip düzenimizi bozduysan da her misafir gibi 1 alıp en az 9 bereket birakıyorsun Senden korkmuyoruz sen de Allah ın bir yaratığısın,O’ndan izinsiz hareket etmezsin, edemezsin. Sayende dün...