gap başlık

logo

BİZE BUNLARI YAZDIRANLAR UTANSIN


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Çoğu yazımda zor günler yaşayan Batman Petrol Sporumuzu gündeme getiriyorum, bu durumdan bende sıkıldım.

Bende isterdim spor yazıları yazacağım köşemde takımımızın başarılarından, memleketimizin değerli sporculardan, diğer amatör takımlarından ve de spor alanındaki farklı noktalardan söz etmeyi.

Ama ne yazık ki lokomotif takımımız kötü süreçlerden geçiyor ve bu süreçte odağımı takımın üzerinden ayırmayı vicdanen doğru bulmuyorum. Ve kendi vizyonumdan yanlış gördüğüm noktaları şehrimizin insanlarının da hislerine tercüman olacak şekilde, kendi tarzımda dile getiriyorum.

Bizi profesyonel liglerde temsil eden şehrimizin en büyük markasını bu durumlarda görmek hepimizi derinden üzüyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi bu takımı bu duruma düşürenler, bu takımın vizyonunu daraltanlar, bu takıma zarar verenler, bu takımı babalarının malıymış gibi kâr amacı güden bir şirkete dönüştürenler… Kısacası “bize bunları yazdıranlar utansın.”

Bu durumun vebali takımın bu hallere düşmesinde parmağı olan herkesin üzerindedir.

Bu takım şehirdeki tüm dinamiklerin katkısı ve el birliği ile üzerindeki kara bulutları dağıtacak eski şanlı günlerine, geri dönecektir. Gün her zamankinden daha sıkı durmak günüdür.

O günler gelene kadar takımı ayakta tutmak yanlışlarını dile getirmek yeri geldiğinde 12.adam olup en iyi şekilde desteklemek hepimizin görevi.

O günlere gelindiğinde nasıl ki yanlış gördüğümü eleştirdiysem doğru yapılanları da ayakta alkışlamasını çok iyi bilirim. Eleştirilerim kimsenin şahsına değil, yaptığı işe, bulunduğu göreve olan katkısınadır.

Bu takım için bir taşı yerinden alıp bir yere koyan, takıma özveride bulunan herkesin başımızın üstünde yeri vardır.

Kimse ile şahsi dostluğum ve şahsi husumetim yoktur! Yazılarımın bu denli açık sözlü ve tarafsız olmasının sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Takımımız zor günlerden geçiyor inşallah atlatacağız…

Daha güzel yarınlarda buluşmak ümidiyle.

Ek olarak şunları da bilmenizi isterim…

Ben hobi olarak spor gündemi ile ilgili yazılar yazıyorum.

Yazılarımı maaşlı çalışan bir basın emekçisi olarak değil, imkan bulduğu her maçı maraton tribününden izleyen bir taraftar gözüyle ve her alanda memleketinin menfaatlerini düşünen bir vatandaş bilinciyle yazmaya özen gösteriyorum.

Her zaman dediğim gibi her şey Batman Petrol Spor içindir ve kimse bu takımdan büyük değildir.

Kalın Sağlıcakla…

Share
9753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN’İN GİRİŞİMLERİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Turizm bir ülkeye ya da bir bölgeye turist çekmek amacıyla alınan ekonomik, kültürel, teknik vb. önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm denince akla ilk olarak deniz, kum, plaj ve güneş gelir. Bu anlamda Akdeniz ve Ege’nin bazı sahil şehirlerine turizmin ekonomik lokomotifi dersek her halde doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Bütün dünyada turizm çeşitlenirken sağlık alanı son yıllarda turizmi besleyen en önemli kaynaklardan biri haline geldi. Ülke olarak bu kaynaktan en iyi şekilde istifade edebilmek için çeşitli çalışmalar yapı...
 • ÖN YARGIYI KIRAN İSİM; ALİ OSMAN BİLGİLİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Belediye Başkan yardımcısı Ali Osman Bilgili’yi sanırım birçoğumuz tanımayız, bilmeyiz… Tanıyan bilenlerde genelde kendisini; Son derece soğuk, Yüzü asık, Gülümsemeyen, Kimseyle görüşmeyen, Para konusunda son derece ketum ve cimri, Esnafa kar ettirmeyen, Ve Kayserili tüccarlar gibi (!) son derece pazarlık yapan ve kar ettirmeyen biri olarak anlatırlardı. Niye yalan söyleyeyim; doğrusunu söylemek gerekirse bende öyle biliyor, öyle görüyor ve söylenenlere bende kani oluyordum… Lakin kendisini tanıyıp biraz sohbet et...