gap başlık

logo

BİZE BUNLARI YAZDIRANLAR UTANSIN


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Çoğu yazımda zor günler yaşayan Batman Petrol Sporumuzu gündeme getiriyorum, bu durumdan bende sıkıldım.

Bende isterdim spor yazıları yazacağım köşemde takımımızın başarılarından, memleketimizin değerli sporculardan, diğer amatör takımlarından ve de spor alanındaki farklı noktalardan söz etmeyi.

Ama ne yazık ki lokomotif takımımız kötü süreçlerden geçiyor ve bu süreçte odağımı takımın üzerinden ayırmayı vicdanen doğru bulmuyorum. Ve kendi vizyonumdan yanlış gördüğüm noktaları şehrimizin insanlarının da hislerine tercüman olacak şekilde, kendi tarzımda dile getiriyorum.

Bizi profesyonel liglerde temsil eden şehrimizin en büyük markasını bu durumlarda görmek hepimizi derinden üzüyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi bu takımı bu duruma düşürenler, bu takımın vizyonunu daraltanlar, bu takıma zarar verenler, bu takımı babalarının malıymış gibi kâr amacı güden bir şirkete dönüştürenler… Kısacası “bize bunları yazdıranlar utansın.”

Bu durumun vebali takımın bu hallere düşmesinde parmağı olan herkesin üzerindedir.

Bu takım şehirdeki tüm dinamiklerin katkısı ve el birliği ile üzerindeki kara bulutları dağıtacak eski şanlı günlerine, geri dönecektir. Gün her zamankinden daha sıkı durmak günüdür.

O günler gelene kadar takımı ayakta tutmak yanlışlarını dile getirmek yeri geldiğinde 12.adam olup en iyi şekilde desteklemek hepimizin görevi.

O günlere gelindiğinde nasıl ki yanlış gördüğümü eleştirdiysem doğru yapılanları da ayakta alkışlamasını çok iyi bilirim. Eleştirilerim kimsenin şahsına değil, yaptığı işe, bulunduğu göreve olan katkısınadır.

Bu takım için bir taşı yerinden alıp bir yere koyan, takıma özveride bulunan herkesin başımızın üstünde yeri vardır.

Kimse ile şahsi dostluğum ve şahsi husumetim yoktur! Yazılarımın bu denli açık sözlü ve tarafsız olmasının sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Takımımız zor günlerden geçiyor inşallah atlatacağız…

Daha güzel yarınlarda buluşmak ümidiyle.

Ek olarak şunları da bilmenizi isterim…

Ben hobi olarak spor gündemi ile ilgili yazılar yazıyorum.

Yazılarımı maaşlı çalışan bir basın emekçisi olarak değil, imkan bulduğu her maçı maraton tribününden izleyen bir taraftar gözüyle ve her alanda memleketinin menfaatlerini düşünen bir vatandaş bilinciyle yazmaya özen gösteriyorum.

Her zaman dediğim gibi her şey Batman Petrol Spor içindir ve kimse bu takımdan büyük değildir.

Kalın Sağlıcakla…

Share
9577 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN DİJİTAL KÜTÜPHANEDE OKUSUN…

  06 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Öyle sıra dışı bir dönemden geçiyoruz ki belki de yaşadığımız bu asırda en zor seneyi yaşıyoruz. Salgın sebebiyle pek çoğumuzun evine kapandığı bir dönemde bazı insanlar temel yaşam ihtiyaçlarına ulaşmakta bir hayli zorluk yaşadılar. Ancak, toplumsal dayanışma organizasyonları tarafından yapılan kampanyalarla çok güzel yardımlaşma örneklerine şahit olduk. İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek için nasıl birtakım temel ihtiyaçlara gereksinim duyuyor iseler, kitap okumayı ve hayatın her aşamasında öğrenmeyi de en temel ihtiyaçları arasına koymal...
 • PETROLSPORU HER SEFERİNDE KORONA VİRÜS MÜ KURTARACAK?

  06 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Sosyetik ismi kovid-19 olan, bizim korona virüs diye bildiğimiz illetin gölgesinde geçen bilmem kaçıncı günden herkese merhaba. Yeni normal denen süreci bitirip normal olan normalde buluşmayı temenni ederek yazıma başlamak istiyorum. Çalışmak zorunda olanlar dışında herkesin eve kapandığı bir süreçten geçiyoruz ve hala tam olarak normal yaşantımıza dönebilmiş değiliz. Birazda korona virüs ile geçirdiğimiz günlerin bize kattıklarından, faydalarından bahsetmek istiyorum, hastalık bu faydası olur mu demeyin. Normal günlerimizin ne büyük nime...
 • MECLİS’TE ZİYARETÇİ YASAĞI 31 TEMMUZ’A KADAR UZATILDI

  03 Temmuz 2020 Siyaset, Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Koronavirüs önlemleri nedeniyle 31 Temmuz'a kadar TBMM'ye ziyaretçi alınmayacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yerleşkesine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında getirilen ziyaretçi yasağının, 31 Temmuz'a kadar uzatıldığı açıklandı. 1-31 TEMMUZ ARASI GEÇERLİ OLACAK Meclis Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, TBMM yerleşkesi ve eklentilerine 1-31 Temmuz 2020 tarihlerinde ziyaretçi kabul edilmeyecek. GRUP TOPLANTILARI YAPILMAYA DEVAM EDİLECEK Koronavirüs salgını nedeniyle 45 gün ara veren Meclis çalışmaları 2 ...
 • ÇOCUKLARA NASIL KURALLAR KOYMALIYIZ?

  29 Haziran 2020 Yazar Makaleleri

  Sıkça sorunlardan birisi de"çocuklarımıza nasıl kurallar koymalıyız?" Kurallar çocuğun sağlıklı gelişimi için gereklidir. Kurallar, çocuğa sorumluluk kazandırdığı gibi onu güvende de tutar. Kural koymak çocuk gelişimi için son derece önemli olduğundan, dikkatle ele alınması gereken bir konudur. Kural koymak çocuğun kendisinin ve başkalarının sınırlarını tanıması açısından da önemlidir: Örneğin, ağabeyi veya ablası ders çalışırken odasına girip rahatsız etmemek başkasının sınırına uyduğunu gösterir. Kurallar aynı zamanda çocuğu güvende tutmaktad...