gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

BİR FİNAL MAÇI BATMAN’IN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR…


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Türkiye Futbol Federasyonu’nun çiçeği burnunda başkanı ve bölgemizin yetiştirdiği önemli bir değer olan Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde enerji politikaları ile ilgili bir panele katılmak üzere bir grup siyasi ve bürokrat ile beraber Batman’a geldi ve birtakım ziyaretlerde bulundu. Bölgemizin yetiştirdiği önemli değerleri şehrimizde görmek, ağırlamak bizleri de mutlu etti.

Bazı sporseverler ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri kendisinden çok yerinde ve önemli bir talepte bulundu ve ilimizde bu konu ile ilgili bir kamuoyu oluştu.

Neydi bu talep?

Batman’ın esnafı, genci, yaşlısı velhasıl tüm Batman insanı şehrimizde büyük bir futbol organizasyonun finalinin yapılmasını istiyordu.

Şüphesiz ki şehrimizin işsizlik, eğitim, sosyal alan eksikliği ve yoksulluk gibi saymakla bitmeyecek birçok problemi var.

Bu sorunların her birine çözüm aramak, istemek hepimizin görevi.

Peki, ne yapacağız?

Şehrimize gelen her yetkili kişiden, kişilerden sadece kendi şahsi istek ve ikbalimiz ile ilgili talepleri değil! Şehrimizin ekonomisine, sosyal yaşantısına, eğitimine, potansiyeline ve her türlü ihtiyacına karşılık gelen istekleri de isteyeceğiz.

Şehrimize teşrif etmiş olan TFF Başkanı Nihat Özdemir’den istenebilecek makul ölçüdeki isteklerden biride; şehrimize ekonomi ve turizm açısından çok büyük katkıları olacağına inandığım tüm ülkenin soluksuz takip edeceği ve çevre illerden takımlarını desteklemek için 15.000 (on beş bin)  kişinin şehrimize akacağı bir futbol organizasyonu ilimize getirmesini istemektir.

Bu istek TFF Başkanı olan Diyarbakırlı Nihat Abimizin kudretini aşacak bir istek değildir ve komşu illerimizde yapıldığının örnekleri var. Kendisi de konuyu değerlendireceğini belirtti, fakat konuyu takip etmek bizlere düşüyor.

BATMAN FİNALİ ÇOK İSTİYOR

Sporun gençleri kötü alışkanlıklardan alıkoymak, daha sağlıklı bireyler yetiştirmek, tanıtım, reklam gibi yapıldığı mecralara katkı sunan birçok özelliği var.

Gelişmekte olan ve gelişime açık bir kent olan Batmanımız, bölge insanının misfirperliğini bir kez daha göstermek için büyük bir organizasyon olan Türkiye kupası finaline talip.

Kupa finali, sanayisi gelişmiş, sosyal etkinlikleri bölge illerimize nazaran çok daha fazla olan, tanınıp bilinen, ekonomisi güçlü büyük batı illerine değil, bulunduğu coğrafyadan dolayı pozitif ayrımcılığa ve tanıtıma daha çok ihtiyacı olan ve bu gibi futbol organizasyonlarına aç Batman gibi, sosyal, ekonomik imkânları kısıtlı illere verilmeli.

Şehrimiz otel kapasitesi, lokantalar, 15.000 kişilik stadı, çevremizde bulunan gezilecek görülecek turistik yerler ve halkımızın misafirperverliği göz önüne alındığında bu organizasyonu çok rahat yapar.

Bu gibi organizasyonların şehrimize ekonomi ve tanıtım yönünden katacaklarının yanında sosyal yönden de çok büyük katkıları olacaktır.

Şehrimizde yapacağımız bu gibi büyük futbol organizasyonları, çok büyük yeteneklere sahip genç sporcularımıza yeni bir ufuk, yeni hedefler katacaktır.

İlimizin tek profesyonel takımı olan Batman Petrol Sporumuzun yakın dönemde Türkiye Kupasında yaptığı başarılı mücadeleler ile bütün şehri etrafında kenetlemesi ve tıka basa dolu tribünler önünde futbol oynaması şehrimizin başarıya ve büyük organizasyonlara olan isteğini net bir şekilde göz önüne serdi.

Dolayısıyla böyle büyük bir organizasyonun şehrimizde yapılması takımlarımız, gençlerimiz ve ekonominin direği esnafımız için hayati öneme sahip olan yeni ufuklar, yeni başlangıçlar olacak ve çok büyük katkılar sağlayacaktır.

Futbol şehri olarak bilinen şehirlere futbol turizmi ve ekonomisinin katkılarını hep beraber görüyoruz.

Kadim coğrafyamızın futbol şehri neden Batman olmasın?

Batman finali istiyor! Bize düşen gerçekten istemek. Atalarımızın da dediği gibi “İsteyenin bir, vermeyenin iki yüzü kara.”

Siyasilerimiz, mülki amirlerimiz, ilgili bürokratlarımız ve sivil toplum örgütlerimizden arzumuz, şehrimizin diğer sorunları ile beraber bu konuda da duyarlı olmaları, organizasyonu memleketimize getirmek adına gerekli kulis ve girişimleri gün geçirmeden yapmalarıdır.

Yapacaklarına inanıyoruz…

Kalın sağlıcakla.

20110629105354!Ziraat_Türkiye_Kupası_logosu kopya

Share
380 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HASANKEYFLİLERİN SORUNUNU MÜŞFİK DEVLETİMİZ ÇÖZMELİ…

  21 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  2020 Şubat ayından itibaren enerji üretimine start vermesi beklenen ve ülkemizin vizyon projesi olan Ilısu Barajı, Bölgemizin makus talihini değiştirmeye yönelik çok önemli bir projedir. Bu proje kapsamında binlerce yıl boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Hasankeyf’in tarihi dokusu büyük bir hassasiyetle korunmuş ve taşınmış, Buna ilaveten yeni Hasankeyf’in yerleşim yeri, alt yapısı, viyadükleri ve bağlantı köprüleri tamamlanarak, hazırlanan yeni yaşam alanları halkın hizmetine sunulmuştur. Ülke ekonomisine yıllık iki milyar lira ...
 • ÇOCUKLAR İNANIN, İNANIN ÇOCUKLAR

  20 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  Ahmet'e umut olmak için, Batman için; çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler. Pazar günü sahamızda oynadığımız Nazilli Belediye Spor maçının son dakikasında bulduğumuz santrası olmayan golün ardından tüm statta Nazım Hikmet' in bu ölümsüz eseri yankılanıyordu. Durumumuzu tam olarak anlatması yönünden çok anlamlıydı, hem Ahmet için hem Batman Petrol Spor için inanmaktan başarmaktan başka çaremiz yoktu çünkü. Taraftarın maçın son dakikasına kadar susmadan galibiyeti istemesinin sebebi bu inançtı. Takımımı...
 • BİR FİNAL MAÇI BATMAN’IN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR…

  12 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun çiçeği burnunda başkanı ve bölgemizin yetiştirdiği önemli bir değer olan Nihat Özdemir, geçtiğimiz günlerde enerji politikaları ile ilgili bir panele katılmak üzere bir grup siyasi ve bürokrat ile beraber Batman'a geldi ve birtakım ziyaretlerde bulundu. Bölgemizin yetiştirdiği önemli değerleri şehrimizde görmek, ağırlamak bizleri de mutlu etti. Bazı sporseverler ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri kendisinden çok yerinde ve önemli bir talepte bulundu ve ilimizde bu konu ile ilgili bir kamuoyu oluştu. ...
 • AHMET’İN KAHRAMANI OLMAK İÇİN KENDİNİZE BİR ŞANS VERİN…

  12 Ocak 2020 Yazar Makaleleri

  Bir çocuğun elinden sımsıkı tutmak, onun yarınlara sevgiyle ve umutla tutunmasını sağlamak ve bu inançla ona destek olmak hepimizin ortak sorumluluğudur. NCL2 teşhisi konulan ve dilimizde ‘beyin erimesi’ olarak tanımlanan, dünya’ da nadir olarak görünen ve sonu genellikle olumsuz olarak bilinen bir hastalığa yakalanan Ahmet evladımız henüz beş yaşında… Evet, sonu olumsuz olarak biten bir hastalığa yakalanan Ahmet için 2017 yılı büyük bir umut olmuş ve bu ölümcül hastalık artık tedavi edilebilir hale gelmişti. Ancak bu tedavinin masrafı o ...