gap başlık

logo

Bir çok esnaf kepenk kapattı!

Bir çok esnaf kepenk kapattı!

Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntıların esnafa verdiği zararla birlikte alışveriş merkezleri ve market zincirleriyle rekabet edemeyen, ekonomik sıkıntılar gibi nedenlerden dolayı bir çok esnaf Batman’da kepenk kapattı.

Bu konuya ilgili olarak konuştuğumuz tüm Esnafların tek ortak noktası işsizlik ve kiralarını ödeyememek. Pandemi ile birlikte işsizlikten yakınan Esnaflar aldıkları kredi ödemeleri geliyor. Kirasını ödeyemeyen esnaf bu kredileri nasıl ödeyecek diye kara kara düşünmeye başladı. Çoğu esnafın temennisi Bölge halkının kötü gidişattan kurtarmak için istihdamı artıracak politikalar ve çözümlerin geliştirilmesi gerektiği, buna yönelik en büyük çözümün ise istihdamı artıracak yatırımların, üretimin yapılması olduğuna işaret ediyor.

‘KİRAMIZI DA ÖDEYEMİYORUZ’

Esnaf “Türkiye işsizlik sıralamasında maalesef Batman’ımız üçüncü sırada yer alıyor. Bu bugün meydana gelmiş bir netice değildir. Yılların verdiği sıkıntılar sonucunda oluşmaktadır. Maalesef gün geçtikçe esnafımız zor günler geçirmektedir. Haliyle işsizlik olunca, insanların alım gücü düşünce bu otomatikman esnafa yansıyor. Fiyatların artış göstermesi, dolardan sonra yükselen fiyatların tekrar düşmemesi sıkıntıları da beraberinde getirdi, getiriyor.” dedi.

ONLARCA ESNAF KEPENK KAPATTI!

Batman’da yüzlerce esnafın kepenk kapattığını, bunun büyük bir kayıp olduğunu söyleyen Esnaflar , “Esnaf tükettiği ürünü tekrar aynı fiyata alamamanın sıkıntısını yaşamaktadır. Bu sefer müşteri yeni fiyatla karşılaşınca ürünü almaktan vazgeçiyor. Tabi bütün bunların hepsi esnafımıza olumsuz yönde yansıyor. Bu sürecin sonucunda her geçen gün esnaf maalesef kepenk kapatmak zorunda kaldı. Bu Batman için büyük bir kayıptır. Kredi borçlarını ödeyememeleri, kiraların yükselmesi, ürün fiyatının yükselmesi esnafımızı daha büyük bir sıkıntının içerisine sokmaktadır.”

Share
912 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ