gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Biçici “Türkiye Ürettikçe Güçlenecek”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Batman şube Başkanı Kamil Biçici tarafından yapılan açıklamada enflasyonla mücadelenin sağlıklı bir ekonomi için önemli olduğu ifade edildi.

Biçici, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı” na ilişkin olarak yapılan açıklamada, TÜMSİAD’ın Enflasyonla topyekûn mücadele yolunu desteklediği belirtti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜMSİAD Batman şube Başkanı Kamil Biçici, “Gıda ürünlerinde hayata geçirilen yüzde 10 indirim, KOSGEB borçlarının Eylül ayına kadar ertelenmesi, makine teçhizat yatırımlarına yüzde 25 ilave destek, ihracatı artıracak ürünlere gelen Ar-Ge ve inovasyon destekleri, 1 buçuk milyar TL’yi bulacak yerli yatırım destekleri enflasyonla mücadelemizde en büyük öncüler olacaktır” ifadelerini kullandı.

Biçici “Elektrik ve doğalgaza zam yapılmaması da piyasayı rahatlatacaktır. KDV iadelerinin de yılsonuna kadar gerçekleştirilecek olması enflasyonla mücadelemizde işletmelerimize büyük katkı sağlayacaktır. İstihdam kaybını önleyecek kredi ödemelerindeki geciktirmeler ve kredilerdeki yüzde 10 indirimler, bankacılık sektörünün de enflasyona desteğini ortaya sermektedir” dedi.

Share
450 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ