gap başlık

logo

BEŞİRİ’DE GETAT MERKEZİ AÇILDI

BEŞİRİ’DE GETAT MERKEZİ AÇILDI

Bölgenin en kapsamlı GETAT ünitesi Beşiri Devlet hastanesinde açıldı.

Batman’da bir ilk olan ve en kapsamlı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) ünitesi hacamat-kupa, mezoterapi, ozon terapi, akupunktur ve sülük uygulaması gibi geniş bir tedavi seçeneği ile Beşiri Devlet Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu “Geleneksel  ve tamamlayıcı tıp’ fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan  bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Hastanemiz GETAT kapsamında hekimlerimiz tarafından Akupunktur, Sülük Tedavisi, Kupa Terapisi-Hacamat, Ozon Terapi, Mezoterapi gibi alternatif tıp uygulama alanlarında hizmet sunacaktır” dedi.

“HASTANEDE BİR İLK”

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği ile uygulama yetkisi sadece hekimlere ve kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimlerine verildiğini belirten Pamukçu “Bu sayede bu hizmetlerin sağlık kurumlarında denetlenebilir sertifikalı hekimler tarafından verilerek usulsüz bir şekilde yapılan (merdiven altı) uygulamaların önüne geçerek halk sağlığının korunması hedeflenmektedir. İlimizde İlk defa Beşiri Devlet Hastanesinde sunulan bu hizmetten vatandaşlarımız rutin sağlık problemleri için nasıl hastaneye başvuruyorlar ise GETAT uygulamaları için de hastaneye başvurarak sunulan bu hizmetlerden faydalanabileceklerdir. Birçok hastalıkta iyileştirici veya tedavi edici etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmış Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları, farklı kültürlere ait binlerce yıllık tecrübeye dayanıyor. Günümüzde tekrar insanlar tarafından rağbet görmeye başlayan bu yöntemler doktor gözetiminde uygulanması gerekmektedir. GETAT Merkezine başvurmak isteyen vatandaşlarımız, 0 488 3112123 numaralı telefondan randevu alabilirler” dedi.

Share
574 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ