gap başlık

logo

BELEDİYEDEN GELECEĞE ATILAN KARARLI İMZA…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Bundan yaklaşık bir yıl önce hukuki nedenlerle görevden el çektirilen seçilmiş Batman Belediye Başkanının yerine atanan Vali Hulusi Şahin, Değişime Atılan Kararlı İmza ilkesiyle son bir yılda ilimizde yapılan ve yapılması planlanan projeleri kamuoyuyla paylaştı.

Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında aynı zamanda önümüzdeki otuz yılın planları ve projeleri anlatıldı.

Batman Belediyesine kayyum olarak atandıktan sonra devasa projelerle ilimize hizmet etmeye gayret eden Vali/Kayyum Hulusi Şahin’in ortaya koyduğu bu projeleri yürütebilmesi, hedeflediği hizmeti sunabilmesi ve bu hedeflerin doğrultusunda şehri modernleştirebilmesi için bu şehrin paydaşlarının daha fazla desteğine ihtiyacı var.

Buna ilaveten Hulusi Şahin’in ortaya koyduğu projelerin ve yürüttüğü güzel hizmetlerin sürekliliği için aklı ve kalbi memleket sevgisiyle dolu, projeleri sahiplenen, hizmetleri aksatmayan, yapılan projelerden ve devam eden işlerdenhaberdar olan ve geleceğe ışık tutan kurum çalışanlarının sayesinde başarının zincirleri tamamlanabilir.

Başka bir ifadeyle hizmet kültüründen haberdar olan, Belediyenin çalışmalarını sabote etmek isteyenlere karşı dik duran, hakkaniyetli davranan, fitne/fesattan uzak duran, kayıp ve kaçak olmayan, mesai saatlerinde çalışanlarına örnek olacak müdürlerin/yöneticilerinvarlığıyla bu hizmetler büyüyebilir ve sürdürülebilir.

HER KURUŞ BATMAN İÇİN…

Hatırlatmakta fayda var: Bir tarlayı ayrık otları, dikenli ve yabani otlar, çalı çırpı boğar. Bir kurumu ise; halkla iç içe olacak hizmet ve etkinliklere katılmayan, Belediye çalışmalarının görünür olmasından rahatsızlık duyan, işleri kolaylaştırmak yerine zorlaştıran ve bir çürük elma misali ortada dolaşan ve her zaman varlıklarını hissettirmeye çalışan tipler boğar.

Batman Belediyesi; hizmet büyüklüğünü yaygınlaştırmaya çalışırken, ilimizin ekonomik, sosyal ve kentsel özelliklerini geliştirirken ana eksenlere zarar vermeye çalışan, katı bir anlayışla hizmetleri aksatan, modern şehirleşmenin önünü kapatan çürük elmaları varsa bulmalı ve kaliteli hizmet anlayışıyla daha fazla görünür olmalıdır.

Kayyum olarak atandığı günden bu yana güçlü bir irade ortaya koyup başta belediyenin mali sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışan, Batman’a gelen her kuruşu Batman için harcayan, modern bir şehir inşa etmeye gayret eden Hulusi Şahin’in projeleri ve hizmetleri ilimizi hak ettiği konuma taşıyacaktır.

MALİ TABLOSU GÜÇLÜ BİR BELEDİYE…

Her yönüyle disipline edilmiş bir belediye bulunduğu şehir için büyük bir güç ve kuvvettir. Mali tablosu güçlü bir belediye ise kurumun ve yöneticilerin başarılarının temel göstergelerinden birini oluştururken aynı zamanda kaynakların etkin kullanıldığını ortaya koyabilecek niteliğe işaret etmektedir.

Ülkemizde neredeyse her vatandaşın zihninde, kokuşmuş, getirim ve çıkar yapılanmasına maruz kalmış, siyasi yağmacılığa dönüşmüş bir belediyecilik anlayışı varken, son bir yılda göreve atanan Batman Valisi/Kayyumu Hulusi Şahin sayesinde bu anlayış ilimizdeyerini, işlevini yerine getiren, proje üreten ve gerçekleştiren, yağmacılığa dur diyen bir algıya dönüştürmüştür.

Vali/Kayyum Hulusi Şahin, Batman Belediyesinin geçmiş performanslarını ortaya koyarken, önümüzdeki otuz yılı inşa edecek faaliyetlerin planlamasını ve uygulanabilirliğini birçok kalemden tasarruf ederek ve israfı önleyerek ortaya koymuştur.

ÖNLENEN İSRAF – ÜRETİLEN EK PROJELER…

Hangi kaynaklardan tasarruf yapıldığı ve hangi israfların önlenerek şehrimizin modernleşmesi adına ek projeler üretildiği Batman Belediyesinin WEB sitesinden ve diğer sosyal mecralardan paylaşılırsa, değişime atılan kararlı imzaların ilimizi nasıl bir marka şehir yapacağını hemşerilerimiz doğru kanaldan öğrenmiş olurlar.

Yürütme erkinin bir organı olan valiler atandıkları şehirlerde belli bir süre hizmet ettikten sonra makamları ve mevkileri ile değil, vermiş oldukları hizmetlerle hatırlanırlar. Batman il olduğu günden bu yana birçok makam sahibi gelip geçmiştir, ancak bu makam sahipleri yaptıkları hizmetleri ve eserleriyle gönüllerde ya yer edinmiş veya edinmemişlerdir.

Vali/Kayyum Hulusi Şahin ise Batman’a atandığı günden bu yana ilimize yaptığı hizmetler, değişime ve gelişime attığı imzalar, gerçekçi ve idealist bir devlet adamı/vali olarak hemşerilerimizin gönüllerinde ve hafızalarında yer bulmuştur.

Sonuç olarak Kayyım Belediyesine bugüne kadar ürettiği ve gerçekleştirdiği projelerle, halkın memnuniyetini sağlamak konusunda ortaya koydukları gayretle, görevlerini icra ederken gösterdikleri sabır, özveri ve olumlu performansla göz doldurmuştur. Bu olumlu performans ve geleceğe atılan kararlı imzalariçin başta Vali/Kayyum Hulusi Şahin olmak üzere, ona destek olan birim müdürlerini ve çalışanları takdir ediyor ve alkışlıyoruz.

Belediyenin bazı birimlerinde olumsuz performans sergileyenleri ise başarılı olan arkadaşlarından fikir, yorum veya öneri isteyerek farklı bakış açıları kazanmaya, deneyimlerini zenginleştirmeye, bu şekliyle Belediye’ye karşı aidiyeti ve heyecanlarını artırmaya davet ediyoruz.

Kalın sağlıcakla…

Share
850 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • RAMAZAN’DA ‘VİCDAN’ MUHASEBESİNE HAZIR MISINIZ?

  11 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  İslam dinimizde 11 ayın sultanı olarak bilinen mübarek Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bu mübarek aya kavuşturan yüce rabbimize hamd ediyorum. Özelikle bu ayda; rahmet ve bereket yağmurları var… Ramazan ayında; Yardımlaşma, Dayanışma, Kaynaşma ve güç birliği var… Bu ayda; manevi anlamda arınma var, tövbe var, ibadet var, kendimizi her alanda gözden geçirme var… Bu mübarek ayda; yardıma muhtaçlara el uzatma var, yetimleri sevindirme var… Kısacası maddi ve manevi anlamda birbirimize destek var ve hepsinden...
 • BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH

  07 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  BÖLGESEL AMATÖR LİG (B.A.L.) BAŞLIYOR, BAL TADINDA BİTER İNŞALLAH Günümüz pandemi koşullarına rağmen birazda mecburiyetten, Bölgesel Amatör Ligler yakın bir zamanda başlayacak. İlimizi bu liglerde temsil edecek 2 takımımız var, 1955 Batman Belediye Spor ve 72 Batman Spor. Her iki takımımıza da ilimizi temsil etmek adına çıktıkları bu yolda başarılar dilerim. Bu takımlar bu saatten sonra şahıslar veya kurumların değil tüm Batman halkının takımıdır. Şahsımın nazarında birinin ötekinden farkı yoktur ve desteklenmeleri ilimiz sporu ve genç...
 • BELEDİYEDEN GELECEĞE ATILAN KARARLI İMZA…

  04 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  Bundan yaklaşık bir yıl önce hukuki nedenlerle görevden el çektirilen seçilmiş Batman Belediye Başkanının yerine atanan Vali Hulusi Şahin, Değişime Atılan Kararlı İmza ilkesiyle son bir yılda ilimizde yapılan ve yapılması planlanan projeleri kamuoyuyla paylaştı. Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında aynı zamanda önümüzdeki otuz yılın planları ve projeleri anlatıldı. Batman Belediyesine kayyum olarak atandıktan sonra devasa projelerle ilimize hizmet etmeye gayret eden Vali/Kayyum Hulusi Ş...
 • BAŞKAN VEKİLİNİN 1 YILLIK İCRAATLARI; 1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL GERÇEK…

  01 Nisan 2021 Yazar Makaleleri

  Dünya genelinde her yıl 1 Nisanda şakalar yapılır… Ülkemizde de vatandaşlar kendi aralarında bugünün anısına kendi aralarında sıkı şakalaşmalar yaptıklarını biliyor yada duyuyoruz… Batman belediyesine yaklaşık 1 yıldır Kayyum olarak atanan vali Sayın Hulusi Şahin, bu günü bilerek mi seçti bilemiyorum ama 1 yıllık icraatlarını, 1 Nisanda geniş katılımlı bir programla kamuoyuna tek tek anlattı… Programa Batman basınımızın yan ısıra, il dışından gelen çok sayıda basın mensubu, haber ajansları, STK başkanları ve muhtarlar katıldı. Tanıt...