gap başlık

logo

BELEDİYE, ABLUKA ALTINA ALINDI

BELEDİYE, ABLUKA ALTINA ALINDI

Batman Belediyesi, önceki gün kayyum iddiaları ile güvenlik güçleri tarafından abluka altına alındı.

Sabahın erken saatlerinde Batman Belediyesi Hizmet Binası, zırhlı araçlarla kuşatıldı. Ekipler, belediye binasını polis barikatları ve panzerlerle abluka altına aldı. Belediye Meclis Üyeleri ile güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı. HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın da aralarında bulunduğu bir gurup, Batman Belediyesine yürümek istedi. Yürüyüşe izin vermeyen polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Polis, çıkan arbedede 10 kişiyi gözaltına aldı.

BELEDİYE BAŞKANLARI, GÖZALTINA ALINDI

Belediyede hareketli dakikalar yaşanırken, Belediye Eş Başkanlarının evlerine de polis tarafından baskın düzenlendi. Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz ile Belediye Başkan Yardımcıları, eşzamanlı baskınla evlerinde gözaltına alındı. Belediyede kayyum iddiaları ise henüz netlik kazanmadı.

BAŞKAN TWİTTERDEN AÇIKLAMA YAPTI

Batman Belediye Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir, ilk tepkisini twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Batman halkı için daha yapacağımız çok şey vardı. Bugün de Batman Belediyemiz karakola çevrildi. Mücadele etmekten ve hizmet etmekten vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Share
557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ