gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

BAÜ’DE ‘ŞİDDETE HAYIR’ KONFERANSI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle, Batman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu tarafından organize edilen “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Hayır” temalı konferans, Merkez Kampüs Konferans Salonunda düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş katılımıyla başlayan ve Öğretim Görevlisi Dr. Şahide Akbulut, Av. Neşe Erpolat, Psikolog Bahar Mermertaş’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, üniversite personeli ve öğrencileri katıldı. Açılış konuşmalarının ardından konferans konuşmalarına geçildi.

Konferans konuşmaları, Av. Neşe Erpolat’ın kadına şiddetin hukuki boyutuyla ilgili geniş anlatımının ve Psikolog Bahar Mermertaş’ın kadına şiddetin psikolojik etkileri konulu sunumuyla tamamlandı. Konferans kısa bir film gösterimi ve Oyuncu Şükrü Erdem tarafından ‘Kız Ali’ adlı tiyatro oyununun sergilenmesinin ardından Rektör Durmuş’un Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdulkadir Levent’e, Dr. Şahide Akbulut’a, Av. Neşe Erpolat’a, Psikolog Bahar Mermertaş’a ve Oyuncu Şükrü Erdem’e konferansın anısına üniversite plaketini ve ayyıldız rozet takdim etmesiyle sona erdi.

BAÜ’de 25 Kasım Konferansı (2)

Share
394 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ