gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

04 Aralık 2018

BATSO’NUN KİRA GELİRLERİ VAR AMA…


Mansur Obut
mansurobut@mynet.com

Batman Ticaret ve Sanayi odasının yeni hizmet binası yaklaşık bir yıldır faaliyete girmiş durumda.

Tahinime göre yaklaşık 4.000’nin üzerinde üyesi bulunan bu hizmet binasının, gerek üyeler için ve gerekse personeller için son derece modern ve rahat bir ortam sağladığını görüyoruz.

Konum itibariyle de son derece işlek bir yerde olan Batso hizmet binasının, kira geliri oldukça yüksek olacağına inandığım 2 adet iş yeri ve teras katının şuana kadar faaliyete konmuyor olmasını doğrusunu söylemek gerekirse anlamış değilim.

Bu üç iş yerinin bana göre en az aylık geliri 50 bin lira değerinde.

Bu geliri elde etmek için mevcut yönetimin bunu neden hayata geçirmediğini gerçekten de bilmiyorum .

Ancak benim Batso yönetimine bir önerim olacak.

Bir an önce bahsettiğim ve kira gelirinin yüksek olacağını bildiğim iş yerlerinden elde edilecek gelirle, her ay bir genç yatırımcıya ama gerçekten de sanatkar ve sektöründe bilgi sahibi olan kardeşlerimize destek olmalarını ve maddi imkan sağlamasını öneriyorum.

Düşünsenize Batso’un sadece kira gelirinden her ay en az 50 bin lira, gerçek ve genç bir yatırımcımıza verilirse, hem işsizliğin düşmesine hem de yeni istihdam alanları yaratmaya vesile olacaklar.

En büyük gerçek hizmette sizce de bu değil mi?

Yada, kira gelirinden gelecek olan parayla, Batso bünyesi altında oluşturulacak sosyal yardımlaşma birimiyle, gerçekten ilimizde ekmeğe muhtaç olan ailelere, çocuklara ve gençlere yardım etsin.

Yani şunu belirtmek istiyorum; Batso müthiş bir kira geliri elde edeceği bir imkânı var ama bu imkânı şuana kadar kullanmadı, yada kullanmak istemedi. Bende bunu bir an önce kullanmasını istiyor ve buradan elde edilecek kira gelirini de en doğru bir şekilde Batman halkına aktarmasını bekliyorum.

Öneri ve fikir benden, uygulama ve takdir, Batso yönetiminde…

Share
493 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SÖYLESEM FAYDASI YOK, SUSSAM GÖNLÜM RAZI DEĞİL

  21 Şubat 2019 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  İlk yazımızda Türkiye’nin futbol haritasını çıkarmış ve bölgeler arası geri kalmışlığı ve aralarındaki farkı ortaya koymuştuk. Bölgelere göre takım sayısı Güneydoğu (9) Doğu Anadolu (6) İki bölge takım sayısının toplamı (15) Marmara Bölgesi (35) Durum bu kadar açık bir şekilde ortadayken Özellikle İstanbul’da 3 büyük takımımızı göz önünde bulundurduğumuzda; Milyonlarca taraftarı olan BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE GALATASARAY ve Süper ligde sezon boyunca maç başına taraftar ortalaması 3000 veya 5000’i geçemeyen BAŞAKŞEHİR KASIMPAŞA ve Bir...
 • AÇIK BİLİM – DAVRANIŞSAL EKONOMİ 2 – YEME ÇAPAYA GELMEYİN!

  21 Şubat 2019 Yazar Makaleleri

  Yazı dizimin ilk yazısında iktisadın temel prensibi olan Homo economicus kavramının nasıl yıkıldığına, Kahneman ve Tversky’nin Beklenti Kuramı ve Çerçeveleme Etkisi katkılarıyla davranışsal ekonomiye giden yolu nasıl inşa ettiklerine değinmiştim. Yazı dizisi boyunca herhangi bir ürün ve hizmetin değerinin onu nasıl algıladığımızla ilgili olduğunu, ya da bir önceki yazıda verdiğim örnekle, 200 TL’nin her zaman aynı 200 TL olmadığını ortaya koymaya devam edeceğim. İşte şimdi herhangi bir ürünün ne kadar olması gerektiğini tayin ederken onun yara...
 • YEREL SEÇİMLERE GİDERKEN BATMAN-3…

  20 Şubat 2019 Yazar Makaleleri

  Siyasetçiler ve mensubu oldukları siyasi partiler için bir ön gösterge niteliği taşıyan yerel yönetim seçimleri toplumun beklentilerinin ne derecede gerçekleştiğinin ölçülmesi açısından büyük önem taşımaktadır.   Yerel yönetimlerde yaşanan hizmet sorunlarının sandıklarda hezimet olabilecek siyasal sonuçlar doğurabildiği gerçeğinden yola çıkıldığında ve bir sonuç olarak yaşanabilecek hezimetlerin kök sebebi irdelendiğinde, siyasetçilerin toplumla ve seçmenle doğru temaslardan kaçındığı gerçeğini bir gösterge olarak karşımızda bulabili...
 • BATMAN ŞANSLI FAKAT SAHİPSİZ BİR İL

  14 Şubat 2019 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Ülkemizde petrolün ilk bulunduğu il olma münasebetiyle Batman şanslı ve Türkiye’nin en büyük ve en önemli kuruluşlarına ev sahipliği yapmış bir il. Bunlardan sadece bir kaç tane birlikte sayalım…   1-Türkiye petrolleri Bölge Müd. 2-Tüpraş 3-Botaş 4-Petrolofisi 5-İpragaz 6-TEİAŞ bölge müdürlükleri gibi…   Şimdi siz değerli GAP Gazetesi okurlarına soruyorum? Ülkemizin kaç ilinde bu dev kuruluş var veya vardı ? Biz bu kuruluşları ne kadar sahiplenebildik ve Batman’ın yararına değerlendirebildik?...