gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

04 Aralık 2018

BATSO’NUN KİRA GELİRLERİ VAR AMA…


Mansur Obut
mansurobut@mynet.com

Batman Ticaret ve Sanayi odasının yeni hizmet binası yaklaşık bir yıldır faaliyete girmiş durumda.

Tahinime göre yaklaşık 4.000’nin üzerinde üyesi bulunan bu hizmet binasının, gerek üyeler için ve gerekse personeller için son derece modern ve rahat bir ortam sağladığını görüyoruz.

Konum itibariyle de son derece işlek bir yerde olan Batso hizmet binasının, kira geliri oldukça yüksek olacağına inandığım 2 adet iş yeri ve teras katının şuana kadar faaliyete konmuyor olmasını doğrusunu söylemek gerekirse anlamış değilim.

Bu üç iş yerinin bana göre en az aylık geliri 50 bin lira değerinde.

Bu geliri elde etmek için mevcut yönetimin bunu neden hayata geçirmediğini gerçekten de bilmiyorum .

Ancak benim Batso yönetimine bir önerim olacak.

Bir an önce bahsettiğim ve kira gelirinin yüksek olacağını bildiğim iş yerlerinden elde edilecek gelirle, her ay bir genç yatırımcıya ama gerçekten de sanatkar ve sektöründe bilgi sahibi olan kardeşlerimize destek olmalarını ve maddi imkan sağlamasını öneriyorum.

Düşünsenize Batso’un sadece kira gelirinden her ay en az 50 bin lira, gerçek ve genç bir yatırımcımıza verilirse, hem işsizliğin düşmesine hem de yeni istihdam alanları yaratmaya vesile olacaklar.

En büyük gerçek hizmette sizce de bu değil mi?

Yada, kira gelirinden gelecek olan parayla, Batso bünyesi altında oluşturulacak sosyal yardımlaşma birimiyle, gerçekten ilimizde ekmeğe muhtaç olan ailelere, çocuklara ve gençlere yardım etsin.

Yani şunu belirtmek istiyorum; Batso müthiş bir kira geliri elde edeceği bir imkânı var ama bu imkânı şuana kadar kullanmadı, yada kullanmak istemedi. Bende bunu bir an önce kullanmasını istiyor ve buradan elde edilecek kira gelirini de en doğru bir şekilde Batman halkına aktarmasını bekliyorum.

Öneri ve fikir benden, uygulama ve takdir, Batso yönetiminde…

Share
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İFTAR SOFRALARI SABOTE EDİLİYOR…  

  20 Mayıs 2019 Yazar Makaleleri

  Gök sofralarının kurulduğuna inandığımız mübarek bir ramazan ayını hep birlikte bereketiyle, heyecanıyla ve muhabbetiyle yaşamaya devam ediyoruz. Yaşadığımız coğrafyalardan bağımsız olarak ümmet bilinciyle hareket eden biz Müslümanlar birbirimize dua ederek, duygularımızı hissettirerek, aynı düşünce ve aynı amaçla ibadet ederek bu mübarek ayı barındırdığı atmosferle yaşamaya gayret ediyoruz. Merhametin, şefkatin ve duaların zirve yaptığı bu kutsal ayda gazeteler ve sosyal medya üzerinden servis edilen şımarık iftar sofraları, ramazan ayın...
 • HER ŞEY GÜZEL OLACAK, DAHA İYİ OLACAK…

  19 Mayıs 2019 Yazar Makaleleri

  İstanbul büyükşehir belediye başkanlığının yenilenmesi kararının ardından, CHP’nin başlattığı ‘Herşey güzel olacak’ sloganına, Ak Partide; ‘Herşey daha iyi olacak’ karşılığını verdi. Aslında her iki sloganda bence son derece güzel ve anlamlı ama benim bu sloganların gerçekleşmesi için kaygılarım var ve buna inanmak istiyorum. Kim istemez ki her şeyin güzel olmasını, hatta daha iyi olmasını… Bunu sadece İstanbul için değil, ülkemizin her yeri için yapmak lazım ama sözde değil, realitede uygulamak lazım diye düşünüyorum. Mesela; bu sl...
 • BU NE BİÇİM FUTBOL KARDEŞİM

  16 Mayıs 2019 Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  FUTBOLUMUZUN KOVBOYLARI Rizespor - Galatasaray maçından sonra Rizespor kulübü başkanı Hasan Kartal bir TV programında canlı yayına katılıp Erman Toroğlu’na “Tabancam olsa hakemi vururdum” diyor. düşünebiliyor musunuz? Yüzbinleri temsil eden bir kulübün başkanı, vatanı kurtarmak için değil; amacı barışı, kardeşliği, dayanışmayı yaymak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek olan bir spor müsabakasını kazanamadığı için “silahımı çekerdim” şeklinde talihsiz cümleler kuruyor. Oyuncularınızı ve camianızı bir maçı kazanmaya yönelik “her ne pahasına ol...
 • CENTİLMENLİK GÜZELDİR, HADİ BİZE İKİ ÇAY SÖYLE

  09 Mayıs 2019 Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  FUTBOL VE KABADAYILIK Daha önce de birçok olumsuz davranış sergileyen Fenerbahçe oyuncusu Volkan Demirel kaleci midir ? Yoksa badigart mıdır ? Hatırlayacağınız üzere Fenerbahçe'nin sahasında son dakika attığı golle berabere kaldığı Trabzonspor maçının ardından Volkan Demirel, Trabzonsporlu kondisyoner Gökhan Kandemir için "Özür dilesin. Yoksa otobüsten aldırır ben özür diletirim" beyanatında bulunmuştu. Volkan Demirel; Özünde iyi bir insan da olabilir fakat aldığı insani ve mesleki altyapı eğitiminin çok yetersiz olduğunu görebilmektey...