gap başlık

logo

Batman’da ‘Köroğlu’ Destanı…


Mansur Obut
mansurobut@mynet.com

Batman Çalışan Gazeteciler Derneği olarak zaman zaman Cumartesi Sohbetleri adı altında ilimiz bürokrat yöneticilerini yada siyasetçileri misafir eder, ilimizin önemli sorunları ve gündemdeki konular hakkında fikir alışverişinde bulunuruz.

Bu sohbetler, adından da anlaşılacağı gibi genelde sohbet tadında sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşir…

Son derece verimli ve faydalı geçtiğine inandığım bu sohbetlerde, derneğimize üye olan gazeteci meslektaşlarımla birlikte sorularımızı o hafta konuk ettiğimiz yetkili isimlere iletir, cevaplar alır ve bizlerde var olan sorunları kendilerine iletir, zaman zaman da öneri ve tavsiyelerde bulunuruz.

Covid 19 salgını ve Pandemiden dolayı bu sohbetlere ara vermek zorunda kalmıştık ama dernek olarak bu sohbetleri, geçtiğimiz Cumartesi gününden itibaren tekrar başlatmanın mutluluğunu meslektaşlarımla birlikte tekrar yaşadık.

Derneğimizin bu haftaki konuğu, il emniyet müdürü Sayın Köroğlu Kıraç’tı.

Yaklaşık bir yıldır ilimizde görev yapan Sayın Kıraç’ı ilk geldiği günlerde kendisine ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulunmuş ve kendisiyle ilgili ‘sıra dışı bir emniyet müdürü’ olacağını tahmin ettiğimi o zaman kaleme almıştım.

Çok şükür, geçen bir yıllık süre zarfında tahminimde yanılmadığımı anladım.

Çünkü gerçekten de il emniyet müdürü Köroğlu Kıraç; icraatları, halkla diyaloğu, basınla ilişkileri, Batman sporuna verdiği destek ve önem, diğer kamu kurum müdürleriyle kurduğu koordinasyon ve hepsinden daha da önemlisi; çok kısa bir sürede Batmanlılık bilinciyle hareket ederek eylem ve söylemlerde bulunması, kendisinin sıra dışı biri olacağı tahminimi de böylelikle doğrulamış oldu.

Tabi hal böyle olunca da kadirşinas Batman halkı da haklı olarak, emniyet müdürünü hemen bağrına bastı, kendisinden biri olarak görüp, saygı ve sevgisini bulunduğu her ortamda dile getirmeye başladı.

Buda bana göre devlet-vatandaş kaynaşmasına güçlü bir destek sağladığı gibi, halkın bu desteği sayesinde azda olsa emniyet teşkilatının da yükünü hafifletmiştir diye düşünüyorum.    

Yıllarca makam odalarından çıkmayan ve halkın sorunlarını sadece güvenlik kameralarından izleyerek karar veren emniyet müdürlerinden asla olmayan Sayın Köroğlu Kıraç’la yaptığımız söyleşide bunu çok daha açık ve net olarak gördük.

Kendisiyle görüşmek isteyen herkese, her kesime ve her ideolojiye kapısını her daim açık tutan il emniyet müdürü Sayın Kıraç, sosyal medyadan da gelen istek ve talepleri mutlaka cevaplandırıyor.

Sayın Köroğlu Kıraç’la ilgili olarak kısaca şunu ifade etmek istiyorum; gerçekten de son yılların Batmana gelmiş geçmiş en sevilen, en saygı duyulan ve halk tarafından bu kadar çok sempati toplayan bir emniyet müdürü olarak ismini altın harflerle Batman tarihine ‘Köroğlu Destanı’ gibi yazdıracak ve adından her daim bıraktığı bir hoş seda ile iyi bir insan olarak güzellikleriyle anılacak bir kişi olarak yad edilecektir.

Ben gerçekten böylesine düzgün, sempatik, sevecen, güler yüzlü, çalışkan, dürüst, ülkesini ve halkını seven bir kişilik tanıdığım için mutluyum.

İnşallah Sayın Köroğlu Kıraç gibi devleti yöneten bürokrat isimlerin her kuruma örnek olmasını ve bu sayıların çoğalmasını temenni ediyorum.

İyi ki sizi tanıdım ve iyi ki varsınız Sayın Köroğlu Kıraç…

 

 

Share
472 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Seçim Var mı? Yok mu?

  25 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

    Son günlerde siyasette ciddi bir hareketlilik olduğunu görüyor ve yaşıyoruz… İktidar, daha doğrusu cumhur ittifakına bağlı 2 parti, seçimlerin zamanında yani 24 Haziran 2023 tarihinde yapılacağını her defasında açıklarken, diğer muhalif partiler ise tam aksini iddia ederek ve birazda ısrar ederek erken bir genel seçimin yapılmasının kaçınılmaz olduğunun altını çiziyorlar. Tabi siyasette neyin ne olacağını kestirmek pek mümkün olmuyor. ‘Asla olmaz’ denilen bir şey bir bakmışsınız ‘olmuş’, ‘kesin’ olarak gördüğünüz bir şey ise bir...
 • SESSİZLİK…

  21 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Ses ne zaman sessizliğe dönüşür hiç düşündünüz mü? Konuşmak istersiniz ama insanların sizi duymamak için sağırlaştığını görürsünüz. Konuşmak istersiniz ama siyaseten çözüm makamında olanların sizden kaçtığına şahitlik edersiniz. Konuşmak istersiniz ama ilgisizlik, sevgisizlik ve boş vermişlik gibi kavramların yüzünüze çarptığını bilirsiniz. Konuşmak istersiniz ama konuşmanın anlamını yitirdiğini hissedersiniz. Ve fark edersiniz ki bunu hisseden sessizlik, sesi anlamsızlaştırmış ve kendine asil bir rol biçmiştir. İşte böyle bir...
 • Kaçakçılık operasyonu 64 gözaltı

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ayda yaptığı operasyonlarda çok sayıda kaçak ürün ele geçirdi. Operasyonlarda gözaltına alınan 64 şahıs hakkında ise adli işlem başlatıldı. 1 AYLIK ÇALIŞMA AÇIKLANDI Emniyet ekipleri, son bir ay içerisinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araçlarda ve araştırmalar neticesinde elde edilen adreslerde yapılan aramalarda;  7 bin 470 paket sigara, 830 adet cep telefonu, 388 kilo nargile tütünü, 690 paket puro, 13 adet araç lastiği, 113 bin ...
 • Küçük Sanayi Sitesi’ne 300 işyeri yapılacak

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Vali Hulusi Şahin, Batman Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından yaklaşık 300 işyerinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Batman Gültepe Mahallesi Kozluk yolu üzerindeki küçük sanayi sitesinin bitişiğinde temelleri atılmaya başlanan işyerlerinin bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Vali Şahin, site yönetiminden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Site yönetimini girişimlerinden dolayı tebrik eden Vali Şahin, Batman’da aşı ve ekmeği büyütme gayreti gösteren herkesi desteklemeye çalıştıklarını belirterek, sanayi sitesin...