gap başlık

logo

BATMAN PETROLSPOR ÇIKIŞ  ARIYOR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Sezona çok hızlı başlayan takımımızın başındaki kavak yelleri dağıldı ve ortada toz duman kaldı.

Sezon başından bu yana oynadığı 10 resmi müsabakanın İlk üçünden galibiyetle ayrılan takımımız, sonrasında oynadığı yedi maçın beşinde sahadan boynu bükük ayrıldı, kalan iki maçın  birinde galip geldi bir maçta ise berabere kaldı.

Şuan ne alt ne üst denebilecek bir sıralamada yer alan takımımız playoff potasınada düşme potasınada eşit uzaklıkta.

Bu saatten sonra oynanacak her maç, alınacak ve verilecek her puan altın değerinde, ya bu kayıp serisine devam edilecek dibe vurulacak yada lider durumda bulunan Soma maçından iyi bir sonuç alınarak yeni bir çıkışın başlandıgıcı oluşacak.

Umarım bir çıkış yoluna girilir. Allah korusun, olurda takım düşüş psikolojine girerse geçen senedende bildiğimiz gibi bu psikolojiden kurtulmak  çok zor olur, takımı geçen sene kurtarmış olan korona bu sene imdada yetişemeyebilir.

Takımın kötü gidişatına dur denilmesi şart, yönetim ve hoca sorgulamaya başladı ve hocanın istifa ettiği fakat yönetim tarafından kabul görmediği biliniyor.

Bundan sonraki olası kötü sonuçların bileti mutlaka birilerine kesilecek ama Petrosporumuz gördüğü zarar ile kalacak, bunuda hiçbirimiz istemeyiz. Daha yolun yarısına bile gelmeden sonunun iyi bir yere çıkmayacağı ortaya çıktı.

Çözümü üretmesi gerekenlerden ricamız ellerini çabuk tutmaları sezon başında yapamadıkları transfer hamlelerini sezon ortasına nokta atışı şeklinde yapmalarıdır .

Bunun için yeterince vakitleride var imkanlarıda, birilerinin referansı ile değil yerinde görerek bilerek transferler yapmalılar. Transfer sezonu gelmeden birilerinin bu işle yoğun mesai harcaması şart, zira bu saatten sonra atılacak her karavana Batman sporunun köküne bir balta darbesi olacaktır.

Hiçbir yazımı kimsenin güdümünde yazmadım öncelikle bununda bilinmesini isterim. Bu işle uğraşanların bilmesi gereken konu Batman Petrolspor ne burokrasi zİncirindeki görev aldıkları bir kurum nede bir vitrindir, her kesimden binlerce takipçisi olan bir sivil toplum kuruluşudur.

Yönetimde yer alan bazı büyüklerimize nacizane tavsiyem kötü gidişatın sebebini basına taraftara yada başka birilerine mâl etmeden önce sezon başında yaptıkları “pardon” yapamadıkları faaliyetleri gözden geçirmeleri ve doğru yolu bulmaya çalışmalarıdır.

Herzaman dediğim gibi yazdıklarım kimsenin şahsına değil, yaptıkları göreve olan katkılarınadır. Bu işlerde başarının takdiri kadar başarısızlığın ağırlığıda vardır bu görevlere gelenler bu bilinçle gelmiş olmalılar. Ben köşesinde yorum ağırlıklı yazılar yazan bir hemşehrinizim kendime yazar yada basın mesubu diyebilecek biri değilim.Son maçta bir kulüp yöneticisinin kötü gidişatın sebebi olarak orada hazır bulunan basın mensubu arkadaşlarımıza atıfta bulunması ve bir kulüp çalışanının insanların üzerine yürümesini çok yanlış bulduğumu belirtmek isterim, böyle büyük bir camiada yöneticilik yapan insanlara bu yaklaşımı yakıştıramadım.
İnşaAllah Herşey daha iyi olur, hepinize saygılarımı sunuyorum.
Kalın sağlıcakl

Share
3293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVLETİN ŞEFKAT YÜZÜ – BATMAN İL SYDV…

  01 Mart 2021 Yazar Makaleleri

  Bir kurumun kendisini temsil etme ve tanıtmasında kurum kimliğinin büyük rolü bulunmaktadır. Kurumsal imaj ise bu süreçte çok önemli değerleri içinde barındırmaktadır. Kurumsal imaj oluşturulurken vatandaş ile duygudaşlık kurulması, onların düşünce ve eleştirilerine önem verilmesi, güçlü ilişkilerin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda kamu kurumları, vatandaşın devlet kurumlarına güven konusunda üstlendikleri rolü doğru bir şekilde yürütmelidir. Geçtiğimiz hafta Batman Gap Gazetesi başyazarı Mansur Obut’la birlikte Batman i...
 • YENİ ANAYASA…

  26 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Anayasa; Toplum düzenini kurallara bağlayan yasama, yürütme ve yargılama erklerinin nasıl kullanılacağını gösteren, bütün kanunların anayasaya uygun olacağını ve Devletin devamlılığını sağlayan temel kaynaktır. Normlar hiyerarşinin tepesinde olan anayasa da ilerleyen zaman dilimi içerisinde olumlu veya olumsuz birçok sorun vuku bulduğunda küçük değişiklikler söz konusu olabilir. Ancak tümden değişimi darbe ve benzeri olaylar neticesinde gerçekleşebilir. Son zamanlarda anayasa askıya alınıp ve anayasa da karşılığı olmayan KHK yönetimi s...
 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...