gap başlık

logo

BATMAN PETROLSPOR ÇIKIŞ  ARIYOR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Sezona çok hızlı başlayan takımımızın başındaki kavak yelleri dağıldı ve ortada toz duman kaldı.

Sezon başından bu yana oynadığı 10 resmi müsabakanın İlk üçünden galibiyetle ayrılan takımımız, sonrasında oynadığı yedi maçın beşinde sahadan boynu bükük ayrıldı, kalan iki maçın  birinde galip geldi bir maçta ise berabere kaldı.

Şuan ne alt ne üst denebilecek bir sıralamada yer alan takımımız playoff potasınada düşme potasınada eşit uzaklıkta.

Bu saatten sonra oynanacak her maç, alınacak ve verilecek her puan altın değerinde, ya bu kayıp serisine devam edilecek dibe vurulacak yada lider durumda bulunan Soma maçından iyi bir sonuç alınarak yeni bir çıkışın başlandıgıcı oluşacak.

Umarım bir çıkış yoluna girilir. Allah korusun, olurda takım düşüş psikolojine girerse geçen senedende bildiğimiz gibi bu psikolojiden kurtulmak  çok zor olur, takımı geçen sene kurtarmış olan korona bu sene imdada yetişemeyebilir.

Takımın kötü gidişatına dur denilmesi şart, yönetim ve hoca sorgulamaya başladı ve hocanın istifa ettiği fakat yönetim tarafından kabul görmediği biliniyor.

Bundan sonraki olası kötü sonuçların bileti mutlaka birilerine kesilecek ama Petrosporumuz gördüğü zarar ile kalacak, bunuda hiçbirimiz istemeyiz. Daha yolun yarısına bile gelmeden sonunun iyi bir yere çıkmayacağı ortaya çıktı.

Çözümü üretmesi gerekenlerden ricamız ellerini çabuk tutmaları sezon başında yapamadıkları transfer hamlelerini sezon ortasına nokta atışı şeklinde yapmalarıdır .

Bunun için yeterince vakitleride var imkanlarıda, birilerinin referansı ile değil yerinde görerek bilerek transferler yapmalılar. Transfer sezonu gelmeden birilerinin bu işle yoğun mesai harcaması şart, zira bu saatten sonra atılacak her karavana Batman sporunun köküne bir balta darbesi olacaktır.

Hiçbir yazımı kimsenin güdümünde yazmadım öncelikle bununda bilinmesini isterim. Bu işle uğraşanların bilmesi gereken konu Batman Petrolspor ne burokrasi zİncirindeki görev aldıkları bir kurum nede bir vitrindir, her kesimden binlerce takipçisi olan bir sivil toplum kuruluşudur.

Yönetimde yer alan bazı büyüklerimize nacizane tavsiyem kötü gidişatın sebebini basına taraftara yada başka birilerine mâl etmeden önce sezon başında yaptıkları “pardon” yapamadıkları faaliyetleri gözden geçirmeleri ve doğru yolu bulmaya çalışmalarıdır.

Herzaman dediğim gibi yazdıklarım kimsenin şahsına değil, yaptıkları göreve olan katkılarınadır. Bu işlerde başarının takdiri kadar başarısızlığın ağırlığıda vardır bu görevlere gelenler bu bilinçle gelmiş olmalılar. Ben köşesinde yorum ağırlıklı yazılar yazan bir hemşehrinizim kendime yazar yada basın mesubu diyebilecek biri değilim.Son maçta bir kulüp yöneticisinin kötü gidişatın sebebi olarak orada hazır bulunan basın mensubu arkadaşlarımıza atıfta bulunması ve bir kulüp çalışanının insanların üzerine yürümesini çok yanlış bulduğumu belirtmek isterim, böyle büyük bir camiada yöneticilik yapan insanlara bu yaklaşımı yakıştıramadım.
İnşaAllah Herşey daha iyi olur, hepinize saygılarımı sunuyorum.
Kalın sağlıcakl

Share
7594 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...