gap başlık

logo

BATMAN HUZURA KİLİTLENDİ…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Malumunuz, geçen hafta ülkemiz üzücü bir terör saldırısına maruz kaldı.

Özellikle sivil vatandaşların hedef alındığı böyle bir saldırının yüreklerde yarattığı sarsıntıyı anlatmanın imkânı bulunmamaktadır.

Saldırı sonrasında toplumun algısını manipüle etmek isteyen bazı kesimlerin saldırıların amacı olan ülkede korku ve endişeleri yayma çabalarını hayretle izlemeye devam ediyoruz.

Huzura karşıtlığı ile bilinen ve kirli akılların etkisinde kalan bazı kuruluş ile medyanın toplumun bilinçaltına yerleştirmeye çalıştığı korku imparatorluğuna en güzel cevabı hiç şüphesiz birlik ve beraberliğini korumaya devam eden ve terörün her türlüsünü lanetleyen gösterilerle ortaya koyan necip halkımız vermektedir.

Bu tür kabul edilemez saldırıların amacının toplumda korku ve infial yaratmak olduğu aşikârken ve bundan önce yapılan bu tür menfur saldırıların bölgemizde meydana getirdiği sosyolojik ve ekonomik olumsuzlukların etkileri ortadayken, ülkemize karşı çirkin iş birliği yapanların beyhude çabalarına toplum olarak ortak bir duruş sergilememiz zihinlerde önemli bir yer edinmiştir.

Hülasa; Korkularla halkı tasarımlamaya çalışanların yaptıkları saldırılara karşı elinin tersiyle karşılık veren halkımız ülkesine, bayrağına ve devletine sahip çıkmayı başarmıştır.

Birçok alanda istikrarı yakalayan bu ülkenin vatandaşları son yıllarda elde edilen ancak heyecanla devamını bekledikleri kazanımların terör marifetiyle heba edilmesine karşı gösterdikleri onurlu davranışla hiç şüphesiz kirli akıllara çok önemli bir duruş göstermiştir.

Şüphesiz toplumda oluşturulmaya çalışılan korkunun bertaraf edilmesi hükümetin görevidir ancak bu milletin üzerine oynanan oyunu bozmak Kürdüyle, Laz’ıyla, Türküyle ve diğer tüm etnik unsurlarıyla bu halkın görevidir.

Sosyal dokuya bakıldığında verilmek isten mesaj şudur ki; Batman halkı huzura kilitlenmiştir.

Allah ülkemize ve ülkemiz insanına bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Kalın sağlıcakla…

Share
1054 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN OLARAK VALİLİKTEN VE BELEDİYEDEN 2021 BEKLENTİMİZ…

  11 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Birçok olumsuz gelişmelere rağmen 2020 yılını geride bırakarak 2021 yılına merhaba dedik. 2021 yılında hayata geçirilmesi öngörülen projeleri, hem Valiliğin hem de Belediyenin öncelik sırasına göre planladığını tahmin edebiliyoruz. Ancak, şehrin paydaşları olarak bu sürece hem katkı sunmak hem de beklentilerimizi hatırlatmak istiyoruz. Asbestli Su Boruları… 24 Mart 2020’de Batman Belediye başkan vekilliğine kayyım olarak atanan Vali Hulusi Şahin’in ilk olarak gündeme getirdiği ve tüm dünyada kullanılması yasak olan asbestli su boruları...
 • SİYASETİN KARA YÜZÜ…

  09 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 1923 sene-i devriyesinde başlayan siyasi parti devri, devleti oluşturan olgunun millet olduğu bilinci oluşturularak, halk yönetimi esası üzerine kurulmuştu. 1945 yılında çok partili sisteme geçiş yapılmış fakat partilerin ömrü kısa olmuştur. 1970’li yıllara kadar süre gelen dönemlerde darbeler yapılmış, sıkıyönetim ilan edilmiş, sağ-sol çatışmaları başlamış, terör, anarşizm, ekonomik sorunlar, yüksek enflasyon ve eğitim sorunları büyük çapta ortaya çıkmış, ülke değerli evlatlarını siyasal teröre kurban verm...
 • NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM…

  03 Ocak 2021 Yazar Makaleleri

  12 Haziran 2020 Tarihinde yayınlanan ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF)  tarafından ödüle layık görülen makalemi bir kez daha siz değerli okurlarımla paylaşıyor, verdiğiniz destek için sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM… Oysa corona virüsün tüm dünyayı sardığı bir ortamda, en zengininden en fakirine, devlet başkanlarından çöpçüsüne kadar, en yaşlısından en gencine kadar, kadın erkek fark etmeden herkesin ama herkesin kendisine bir ders çıkaracağını, bu süreçten sonra da yeni insani değerle...
 • YENİ UMUTLARA MERHABA…

  31 Aralık 2020 Yazar Makaleleri

  Son derece zor ve sıkıntılı bir yılı geride bırakıyoruz… Gerçekten de 2020 yılı belki dünya tarihinde yaşanan olumsuz olaylarıyla anılacaktır. Dünyayı saran Covid 19 salgını ülkemizde de, ilimizde de etkisini gösterdi ve birçoğumuz maalesef en yakınlarımızı ebediyete uğurlamak durumunda kaldık. Taziyelerini bile yapamadık… Depremler, sel felaketleri, çığ düşmeleri, ekonomik sıkıntılar, sektörel daralmalar, işsizlik, uçak kazası gibi olaylar maalesef canımızı ve cebimizi yakan olumsuz örneklerden sadece birkaçı… Lakin bütün olums...