gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

“BAŞARISIZ OLMAKTAN KORKMAYIN”

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kariyer Günleri kapsamında öğrencilere “Motivasyon ve Başarı” Semineri anlatıldı. Batman Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Hasankeyf Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Şenol Çavuş öğrencilere bu konuda önemli bilgiler ve misaller verdi. Konuşmacılar, öğrencilere kendi eğitim ve iş hayatlarından örnekler vererek kariyer planlamasında nelerin önemli olduğunu anlattı.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen Kariyer Günlerine çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrencilerin ilgi ve keyifle dinlediği seminer etkinliği ile hem eğlenen hem de “Motivasyon ve Başarı” değerini öğrenen çocuklara aynı zamanda konu anlatımının yapıldığı ve öğrencileri de konferansa dâhil ederek sıcak bir söyleşi ortamında soru cevap şeklinde devam etti.

ÇAVUŞ: “BAŞARISIZ OLMAKTAN KORKMAYIN”

Prof . Dr. Şenol Çavuş, kendi kariyer hikâyesinden bahsederek, öğrencilere bu süreçte yaşayabilecekleri sorunlar ve çözümler hakkında bilgiler verdi. Her girişimin mutlak suretle başarılı olmasının imkânsız olduğunu dile getiren ÇAVUŞ, bu durumun kişide umutsuzluğa yol açmamasının gerektiğini vurguladı. Çavuş “Okul başarısı motivasyon ile ilgilidir. Okul hayatınızda risk yoktur. Çalışırsanız başarılı olursunuz. Ama iş hayatınızdaki başarı becerikli, girişimcilik ruhuna sahip, risk alabilen ve inovasyona açık olabilmenizden geçmektedir” diye konuştu.

“Başarısız olmaktan korkmayın”

Share
153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ