gap başlık

logo

31 Ağustos 2020

BAŞARI; BATMANLI FUTBOLCULAR İLE NASIL GELİR?


Yaşar Obut
yasar@batmangapgazetesi.com

Pandemi sürecinden dolayı geçtiğimiz sezonu devam ettirmeme kararı alan TFF ligi kaldığı gibi tescil etmişti ve küme düşmeyi kaldırmıştı.

Bunun üzerine Bölgesel Amatör Ligi’nin de aynı şekilde tescillenmesi sonucu 3. Lig’te yarışacak olan takım sayılarının artmış olması, ligin zorlu geçeceğinin en büyük göstergesi oldu.

Geçtiğimiz hafta Petrolspor yönetimi basın ile bir araya gelerek düşüncelerini aktardı.

Batman Petrolspor’un kemik kadrosunu Batmanlı futbolculardan oluşturacaklarını ilettiler.

Bu düşünceleri çok çok güzel ve yıllardır olması gerekenin bu olduğuna inanıyorum.

Şimdi Batman Petrolspor’un kemik kadrosu Batmanlı futbolculardan oluşacak ama hangi futbolcular? Petrolspor’u başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcu veya futbolcular var mı?

Hepimiz Batman Amatör Ligi’nde ve Türkiye’nin birçok yerinde oynayan Batmanlı futbolcuların yetenekli, hırslı, kaliteli olduklarını biliyor ve görüyoruz.

Bunların arasından ender futbolcular çok iyi yerlere gelebiliyor. Bunun son zamanlardaki en bariz örneği Petrolspor altyapısında yetişen Muhammed GÖNÜLAÇAR’dır.

Genç oyuncu yeteneklerini geliştirerek had safhada ilerledi ve önümüzde ki sezon Batman’ımızı Süper Lig’de temsil edecek.

Batmanlı futbolcuların bu kadar yetenekli olması ve çok azının iyi bir yerlere gelmesi bizim en büyük sorunumuz. Şimdi Petrolspor’un Batmanlı futbolculara ihtiyacı var.

Evet.

Tüm Batmanlı futbolcular Petrolspor için seve seve mücadele edecektir ancak bizi başarıya götürebilirler mi diye de düşünmeden edemiyorum.

Bu sezon kulübümüz çok iyi çalışıp, transferlere yoğunlaşması lazım.

Sağdan soldan önerilen Batmanlı futbolcuları alarak değil, izleyip beğenilen iyi yerlerde oynayan ve bizi başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcuları alması gerekiyor.

Torpille değil, hakkıyla gelen Batmanlı futbolcular lazım.

Umarım ki Petrolspor yönetimi bu konuda hassas davranır ve Batmanlı futbolcuların da en iyilerini seçerek takıma alırlar.

Share
8081 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MASKELİ YÜZLER

  01 Aralık 2020 Yazar Makaleleri

  Merhaba, Bütün dünya genelinde ve ülkemizde ciddi bir virüsle mücadele etmek durumundayız. Çocuklar, yetişkinler ve yaşlıların kullanmak zorunda olduğu maskeler girdi hayatımıza bir anda. Ve bir anda alışık olmadığımız bir hayatın içinde bulduk kendimizi. Daha önce bilmediğimiz ve ezberleri bozan bir hayat stiliyle yaşamaya çalışıyoruz. Maskeler, sosyal mesafeler ve sokağa çıkma kısıtlamaları… Ne kadar bilindik gelmese de alışmaya başladık bu şekilde yaşamaya. İnsanoğlu her şeye alışır mı? Yoksa sürekli tekrar ettikçe bazı davranışl...
 • CORONAVİRÜS ÇILGINLIĞI VE YAPTIRIMLAR…

  30 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Covid-19 Tıp dilindeki ismi 2019-ncov Akut Solunum Yolu Hastalığı olan ve Çin Devletinin Hube-i eyaletine bağlı Wuhan şehrindeki hayvan pazarında balık satıcısı olan 49 yaşındaki kadında görülen ilk vaka ile ortaya çıkmıştır. Tüm ülkelere yayılan bu salgın ölümlere neden olup yaşamı ciddi anlamda etkilemiştir. Bu illete yakalanma yaşın ortalaması 59’dur ve genellikle erkekler etkilenmiştir. Kişi hasta ise yani virüse yakalanmışsa yakın temas halinde yüzüne hapşırması, öksürmesi veya solunum yolu ile bulaşma riski gerçekleşir. Neredeyse bütün...
 • BÜLENT BEY UYUYOR MU, UYUTUYOR MU?  

  28 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Geçen haftanın gündemi İyi Partinin etkin isimlerinden Ümit Özdağ’ın iddialarıydı. Önce İyi Parti içinde Fetöcü olduğundan söz etti. Daha sonra CHP, SP ve İyi Partinin HDP ile gizli görüşmelerle Anayasa Taslağı hazırladıklarını söyledi. HDP bunu reddetmedi. Ama Kılıçdaroğlu, Akşener ve Temel bey, böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Parti içinden birilerinin itirafı ve geçmişteki bazı açıklamaları bunu teyit edince, üç parti başkanı da inkâr ettiklerini açıklamakta sıkıntıya girdiler. İşte tam da bu esnada Bay Bülent, yaptığı açıklamalarıyla ...
 • KATKI OLSUN…

  28 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Hiç tanıyamadılar. Anlasınlar istedin, o kadar çok kendini ifade etmeye, haklı çıkmaya adadın ki kendini, şu an yaşadığın zihin yorgunluğunun ve önündeki boşluğun sebebini ararken buldun kendini. Kağıttan kaleler yapıyorsun ve bu sefer acaba kim gelip yıkacak diye bekliyorsun. İçten içe gelip yıksınlar istiyorsun. Suçlayacak birilerine ihtiyacın var. Haklı çıkmalısın. Bu gece, haklı olduğunu hissetmeden uyumak istemiyorsun. Bu sefer beklemeyeceksin, bu sefer zihnine yenilmeyeceksin. Haklı çıkma dürtüsü ile gelip hayallerini yıksınlar diye on...