gap başlık

logo

31 Ağustos 2020

BAŞARI; BATMANLI FUTBOLCULAR İLE NASIL GELİR?


admin
info@batmangapgazetesi.com

Pandemi sürecinden dolayı geçtiğimiz sezonu devam ettirmeme kararı alan TFF ligi kaldığı gibi tescil etmişti ve küme düşmeyi kaldırmıştı.

Bunun üzerine Bölgesel Amatör Ligi’nin de aynı şekilde tescillenmesi sonucu 3. Lig’te yarışacak olan takım sayılarının artmış olması, ligin zorlu geçeceğinin en büyük göstergesi oldu.

Geçtiğimiz hafta Petrolspor yönetimi basın ile bir araya gelerek düşüncelerini aktardı.

Batman Petrolspor’un kemik kadrosunu Batmanlı futbolculardan oluşturacaklarını ilettiler.

Bu düşünceleri çok çok güzel ve yıllardır olması gerekenin bu olduğuna inanıyorum.

Şimdi Batman Petrolspor’un kemik kadrosu Batmanlı futbolculardan oluşacak ama hangi futbolcular? Petrolspor’u başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcu veya futbolcular var mı?

Hepimiz Batman Amatör Ligi’nde ve Türkiye’nin birçok yerinde oynayan Batmanlı futbolcuların yetenekli, hırslı, kaliteli olduklarını biliyor ve görüyoruz.

Bunların arasından ender futbolcular çok iyi yerlere gelebiliyor. Bunun son zamanlardaki en bariz örneği Petrolspor altyapısında yetişen Muhammed GÖNÜLAÇAR’dır.

Genç oyuncu yeteneklerini geliştirerek had safhada ilerledi ve önümüzde ki sezon Batman’ımızı Süper Lig’de temsil edecek.

Batmanlı futbolcuların bu kadar yetenekli olması ve çok azının iyi bir yerlere gelmesi bizim en büyük sorunumuz. Şimdi Petrolspor’un Batmanlı futbolculara ihtiyacı var.

Evet.

Tüm Batmanlı futbolcular Petrolspor için seve seve mücadele edecektir ancak bizi başarıya götürebilirler mi diye de düşünmeden edemiyorum.

Bu sezon kulübümüz çok iyi çalışıp, transferlere yoğunlaşması lazım.

Sağdan soldan önerilen Batmanlı futbolcuları alarak değil, izleyip beğenilen iyi yerlerde oynayan ve bizi başarıya ulaştıracak Batmanlı futbolcuları alması gerekiyor.

Torpille değil, hakkıyla gelen Batmanlı futbolcular lazım.

Umarım ki Petrolspor yönetimi bu konuda hassas davranır ve Batmanlı futbolcuların da en iyilerini seçerek takıma alırlar.

Share
10702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN’İN GİRİŞİMLERİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Turizm bir ülkeye ya da bir bölgeye turist çekmek amacıyla alınan ekonomik, kültürel, teknik vb. önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm denince akla ilk olarak deniz, kum, plaj ve güneş gelir. Bu anlamda Akdeniz ve Ege’nin bazı sahil şehirlerine turizmin ekonomik lokomotifi dersek her halde doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Bütün dünyada turizm çeşitlenirken sağlık alanı son yıllarda turizmi besleyen en önemli kaynaklardan biri haline geldi. Ülke olarak bu kaynaktan en iyi şekilde istifade edebilmek için çeşitli çalışmalar yapı...
 • ÖN YARGIYI KIRAN İSİM; ALİ OSMAN BİLGİLİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Belediye Başkan yardımcısı Ali Osman Bilgili’yi sanırım birçoğumuz tanımayız, bilmeyiz… Tanıyan bilenlerde genelde kendisini; Son derece soğuk, Yüzü asık, Gülümsemeyen, Kimseyle görüşmeyen, Para konusunda son derece ketum ve cimri, Esnafa kar ettirmeyen, Ve Kayserili tüccarlar gibi (!) son derece pazarlık yapan ve kar ettirmeyen biri olarak anlatırlardı. Niye yalan söyleyeyim; doğrusunu söylemek gerekirse bende öyle biliyor, öyle görüyor ve söylenenlere bende kani oluyordum… Lakin kendisini tanıyıp biraz sohbet et...