gap başlık

logo

  ASRİAD Sorunları Ankara’ya Taşıdı

  ASRİAD Sorunları Ankara’ya Taşıdı

AK Parti İl Başkanı Murat GÜNEŞTEKİN ve Batman’ın tanınmış işadamlarından ASRİAD Şube Başkanı Nihat İPEKYÜZ, Ticaret Bakanı yardımcısı Fatih METİN Bey’i ziyaret etti.

Batman iş dünyası, sanayisi ve ekonomisi ile ilgili bilgilendirmenin yapıldığı ziyarette konuşan Ticaret bakanı yardımcısı Fatih Metin, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu ve ekonomisinin sağlam temellere dayandığını, bankacılık sektörünün güçlü olduğunu, dışardan ve hedef alınarak yapılan kur saldırısının bu sayede etkisinin azaldığını belirtti. Üreticiden hammadde esirgeyen stokçuların izinde olduklarını ve sermaye istismarı yapan karaborsacıları büyük cezalar beklediğini ifade eden METİN, Türkiye’nin üreterek büyüme hedefinde bir sapma olmadığını ifade etti.

Görüşmede söz alan Ak Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin ise, ülkemizin finans terörü ve ekonomik saldırı sonunda kenetlenerek daha da güçleneceğini ve bu kur savaşından zaferle çıkacağına inançlarının tam olduğunu söyledi.

Kabullerinden ötürü bakan yardımcısına teşekkür eden Asriad Şube Başkanı Nihat İpekyüzde, Batman sanayicisinin ve esnafının sorunları hakkında bir sunum yaptı. Şehrin ekonomisinin üretim endeksli kalıcı yatırımların teşvik edilerek güçlendirilebileceğini, işsizliğin minimize edilmesi için bunun şart olduğunu ifade etti. Kriz tabirini kullanmanın doğru olmadığını söyleyen İpekyüz, kur atağı ve kur baskısının dolar dışı ortak bir para birimi doğuracağını ve bunun dünya için vazgeçilmez bir yol olduğunu ifade etti.

 

Share
931 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ