gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

ASKON “Türkiye Çağ Atlayabilir”

Askon Batman şubesi,İstanbul Kongre merkezinde ASKON Genel merkez tarafından düzenlenen Smart Future Expo 2018 Akıllı teknolojiler zirvesine katıldı.

ASKON Batman şube başkanı M.Selman Nasıroğlu ortaya çıkan yeni teknolojilerin, ülkelerin ve işletmelerin dünyayla nasıl etkileşime geçebileceği konusunda dönüştürdüğünü söyledi.

Gelecekte müşteri isteklerinin değişeceğini ve ürünlerde daha fazla çeşitlilik talep edileceğini belirten Nasıroğlu , “Küresel rekabette başarılı olmak isteyen şirketler, üretim ve dağıtım süreçlerinde çalışacak akıllı robotlar ve Ar-Ge, satış pazarlama ve yönetim süreçlerinde kullanılacak yapay zeka sistemleri ile bunların dış dünyayla bilgi alışverişlerini sağlayacak becerilere sahip sistemleri kullanmak durumunda olacaklardır. Şirketlerin üretiminin pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı bir şekilde uyum sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda teknoloji yol haritası, teknoloji grupları altında belirlenen ulusal stratejik hedefler ve bu hedeflere ulaşılması için katma değeri yüksek teknolojilik ürünlerin üretilmesi gerekmektedir. ” ifadelerini kullandı. Nasıroğlu, Türkiye’nin genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğuna dikkati çekerek, doğru bir planlama, yeterli Ar-Ge kaynağı ile teknolojik anlamda Türkiye’nin çağ atlayabileceğini ifade etti.

Share
661 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ