gap başlık

logo

ANADOLUDA TEK YÜREK OLMUŞ EVLATLAR…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Küresel sistemin baş yapıcıları, Genelde Mezopotamya coğrafyasında özelde ise Suriye’de oluşturmaya çalıştıkları tehlikeli projelerle kendilerine kalıcı bir alan oluşturmaya çalışırken, Ülkemizi de güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya bırakabilecek bir süreci olgunlaştırma peşindedirler.

Anlaşıldığı kadarıyla küresel sistemin baş yapıcıları amaçlarının sonucuna toplumun kardeşlik bağının ve kültürel değerlerinin parçalanması ile ulaşabileceklerini öngörmüşlerdir.

Yaşadığımız toprakların asli kurucuları arasında en önde yer alan ve kurtuluş savaşında gözünü kırpmadan al bayrak için şehit olan Kürdler ile Anadolu halkları arasındaki kardeşlik hukukunu tartışmaya açan ve fitne tohumunu ekmeye çalışanlar yine küresel sistemin baş yapıcıları olmuştur.

Coğrafyamızda yaşayan tüm kültürel zenginliklerin ve düşüncelerin bilindik mihraklar tarafından çaresizlikle karşı karşıya bırakılmak istenmesi, tehlikeli bir oyunun habercisi olarak görülmeli ve küresel sistemin baş yapıcılarının ortaya koymaya çalıştığı çirkef oyunlara karşı başta milletimiz olmak üzere özellikle bölgemizde yaşayan herkesin uyanık olması gereklidir.

Kürd halkına yönelik etnik temizlik yapıldığına dair yayınlarla Türkiye’de iç karışıklık çıkmasını murat edenler; 8 yıl önce zulümden kaçarak Türkiye’ye sığınan ve 80 milyon vatandaşımız tarafından misafir edilenlerin Suriye’de baskılara maruz kalmalarını, tecavüze uğramalarını, evlerini/ülkelerini terk etmelerini ve hatta kimyasal silahlarla bile öldürülmelerini görmezden gelmiştir.

Yaşanan dramlara, tecavüzlere, zulümlere, ölümlere ve baskılara sessiz kalan ve küresel sistemin baş yapıcılarının etkisinde kaldıkları görünen bazı ülkelerin, Kürd kardeşlerimiz de dâhil olmak üzere 4 milyona yakın muhaciri misafir eden Türkiye’ye karşı dünya genelinde insafsızca algılar oluşturmaya çalışması kendi ayıplarını ve ikiyüzlülüklerini örtmek için yeterli olmayacaktır.

Hâlbuki bizler, Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla, Lazıyla ve Anadolu’da yaşayan diğer tüm etnik zenginlileriyle merhameti gazabından, sevgisi ise nefretinden çok daha büyük olan aziz bir milletin tek yürek olmuş evlatlarıyız.

Kürd kardeşlerimizle aziz milletimizin arasındaki kardeşlik bağını ve hukukunu sabote etmeye çalışarak temiz vicdanları ve akılları bulandırmaya çalışanlar, şayet ikiyüzlülükleriyle başarılı olabileceklerini düşünüyorlarsa Selahaddini Eyyubinin torunlarının ferasetinden habersiz yaşıyorlar.

Kalın sağlıcakla…

Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • CORONANIN BAYRAM MESAJI;“BARIŞ, KARDEŞLİK VE DOSTLUK İÇERİSİNDE YAŞAYIN YOKSA…”

  22 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Mübarek ramazan bayramını maalesef buruk bir şekilde kutlayacağız… 7’den 70’e hiçbirimizin yaşamadığı bir bayramı bu yıl ilk kez yaşayacağız. Sevdiklerimizden ayrı, Ev ziyaretlerinin olmadığı, El öpmeleri olmayacak çocukların… Büyükler birbirleriyle kucaklaşmayacaklar... Gelen misafirler şeker, lokum, kahve, tatlı ikram edemeyeceğiz… Çocuklarımıza bayram harçlıkları veremeyecek, birlikte selfi fotoğrafları çekemeyeceğiz… Gerçekten de bunları yazdıkça ve düşündükçe hepimiz için bu bayramın ne kadar da çok zor geçeceğini v...
 • KORANA GÜNLERİNDE BİR BAYRAM…

  20 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Hızla bulaşma riski dolayısıyla hayatımızı derinden etkileyen korona virüsü, Ramazan ayında ibadetlerimizi evimizde yapmamıza ve ailemizle daha fazla zaman geçirmemize vesile oldu. Bulaşın yayılımını engellemek için tedbirlerden ödün vermeden geçirmeye çalıştığımız bu kutsal ayda, davranışlarımıza ve hayat tarzımıza dikkat ederek enfekte olmaktan ve enfekte etmekten uzak durmaya özen gösterdik. Virüsün etkisi bitinceye kadar yine hep birlikte özen göstermeye devam edeceğiz. Kısacası bu Ramazan ayını ciddi tedbirlerle geçirerek dünyanın bi...
 • KORONA GÜNLERİNDE ÇOCUKLARLA SAĞLIKLI İLETİŞİM…

  17 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Çok değerli Batman GAP Gazetesi okurları… İlimizin ve ülkemizin en çok okunan gazeteleri arasında yer alan GAP Gazetesinde, bundan böyle kendi alanımla ilgili sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Bana bu imkanı sağlayarak siz değerli okurlarımızla buluşturduğu için gazetemizin genel yayın yönetmeni Sayın Mansur Obut’a teşekkürlerimi sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse;  aslen Ankaralıyım, Ankara’da 2012 yılından 2017 yılına kadar büyük bir anaokulu ve yerel bir kolejde okulöncesi öğretmeni olarak görev yaptım. Ankara’da bul...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN: ŞEHRİN %40’I ASBESTLİ BORULARDAN SU İÇİYOR…

  17 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Ülke genelinde korona virüsle yapılan mücadeleye rağmen son günlerde Batman’da artan vaka sayısını azaltmaya yönelik il hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan tedbirler olumlu sonuç vermeye başladı. Alınan tedbirlerin başarıyla devam etmesi için halkımızın rehavete kapılmadan alınan kararları desteklemesi ve bayram sonrasında normalleşmeye katkı sunması gerekiyor. Hem Batman Valiliği görevini hem de Batman Belediye Başkan vekilliği görevini birlikte yürüten Hulusi Şahin, 15 Mayıs 2020’de facebook’ta Mansur Obut’un canlı yayın konuğu olarak ili...