gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

ANADOLUDA TEK YÜREK OLMUŞ EVLATLAR…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Küresel sistemin baş yapıcıları, Genelde Mezopotamya coğrafyasında özelde ise Suriye’de oluşturmaya çalıştıkları tehlikeli projelerle kendilerine kalıcı bir alan oluşturmaya çalışırken, Ülkemizi de güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya bırakabilecek bir süreci olgunlaştırma peşindedirler.

Anlaşıldığı kadarıyla küresel sistemin baş yapıcıları amaçlarının sonucuna toplumun kardeşlik bağının ve kültürel değerlerinin parçalanması ile ulaşabileceklerini öngörmüşlerdir.

Yaşadığımız toprakların asli kurucuları arasında en önde yer alan ve kurtuluş savaşında gözünü kırpmadan al bayrak için şehit olan Kürdler ile Anadolu halkları arasındaki kardeşlik hukukunu tartışmaya açan ve fitne tohumunu ekmeye çalışanlar yine küresel sistemin baş yapıcıları olmuştur.

Coğrafyamızda yaşayan tüm kültürel zenginliklerin ve düşüncelerin bilindik mihraklar tarafından çaresizlikle karşı karşıya bırakılmak istenmesi, tehlikeli bir oyunun habercisi olarak görülmeli ve küresel sistemin baş yapıcılarının ortaya koymaya çalıştığı çirkef oyunlara karşı başta milletimiz olmak üzere özellikle bölgemizde yaşayan herkesin uyanık olması gereklidir.

Kürd halkına yönelik etnik temizlik yapıldığına dair yayınlarla Türkiye’de iç karışıklık çıkmasını murat edenler; 8 yıl önce zulümden kaçarak Türkiye’ye sığınan ve 80 milyon vatandaşımız tarafından misafir edilenlerin Suriye’de baskılara maruz kalmalarını, tecavüze uğramalarını, evlerini/ülkelerini terk etmelerini ve hatta kimyasal silahlarla bile öldürülmelerini görmezden gelmiştir.

Yaşanan dramlara, tecavüzlere, zulümlere, ölümlere ve baskılara sessiz kalan ve küresel sistemin baş yapıcılarının etkisinde kaldıkları görünen bazı ülkelerin, Kürd kardeşlerimiz de dâhil olmak üzere 4 milyona yakın muhaciri misafir eden Türkiye’ye karşı dünya genelinde insafsızca algılar oluşturmaya çalışması kendi ayıplarını ve ikiyüzlülüklerini örtmek için yeterli olmayacaktır.

Hâlbuki bizler, Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla, Lazıyla ve Anadolu’da yaşayan diğer tüm etnik zenginlileriyle merhameti gazabından, sevgisi ise nefretinden çok daha büyük olan aziz bir milletin tek yürek olmuş evlatlarıyız.

Kürd kardeşlerimizle aziz milletimizin arasındaki kardeşlik bağını ve hukukunu sabote etmeye çalışarak temiz vicdanları ve akılları bulandırmaya çalışanlar, şayet ikiyüzlülükleriyle başarılı olabileceklerini düşünüyorlarsa Selahaddini Eyyubinin torunlarının ferasetinden habersiz yaşıyorlar.

Kalın sağlıcakla…

Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN ÜNİVERSİTESİ VE VALİ HULUSİ ŞAHİN’DEN BEKLENTİLER…

  12 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  Her hafta ilimizin güncel ve siyasi sorunlarına değinerek yaşadığımız şehrin eğitimsel, toplumsal, kültürel ve diğer gerçeklerini hakkaniyet ölçüsünde ortaya koyarak hemşerilerimizin ve devlet büyüklerimizin yerel konulara odaklanmasına özen gösteriyoruz. Özellikle genç, dinamik, ufku geniş ve katılımcılığı önemseyen bir valiye sahip olmamız, başarıya susamış bir şehrin ve büyük hedefleri olan gençlerimizin yarınları için büyük bir şans olarak kabul edilmelidir. Malumunuz olmak üzere üniversiteler bulundukları şehirlerde adeta bacasız bir...
 • GENÇELERİMİZE AÇIK MEKTUP…

  10 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman gazete arşivime bakar ne zaman neler yazdığımı, nasıl haberler yaptığımızı gözden geçiririm… yaklaşık 2 yıl önce yazdığım bir yazı gözüme ilişti ve bu makalemi tekrar yayınlama gereği duydum…   Sevgili Gençler… Tarih sayfalarına baktığımızda genelde bir babanın oğluna; eşlerin birbirilerine, bir annenin evladına,   bir çocuğun babasına, bir kanaat önderinin kendi camiasına, bir alimin kendi ümmetine yada bir bilgenin insanlığa bıraktığı müthiş anlamlı nasihatlerini, mesajlarını görürsünüz ve okursunuz… Bende sizl...
 • SIRADIŞI BİR EMNİYET MÜDÜRÜ; KÖROĞLU KIRAÇ…

  07 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  İlimize yeni atanan il emniyet müdürü Sayın Köroğlu Kıraç’a önceki gün hayırlı olsun ziyaretinde bulundum. Kendisiyle uzun uzun Batman geneli sorun ve sıkıntıları paylaşarak, görüş alışverişinde bulunduk. Öncelikle şunu açık yüreklilikle ifade etmeliyim ki, hani hep deriz ya ‘ilk izlenim çok önemli’ diye… İşte bende uzun yıllardır Batmana yeni atanan bir emniyet müdürünün söylemlerini, halka bakış açısını ve görev yapacağı süre boyunca hedefleriyle ilgili söylemlerinden aldığım izlenimlere göre sıra dışı bir kişiliğe sahip olduğunu gözlemled...
 • AKPARTİDE BATMANIN ÖMERİ KİM?

  05 Kasım 2019 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurmaylarına ve yöneticilerine hitaben ‘Bana Ömerler Bulun’ talimatı vermesi toplumun büyük bir kesiminde büyük heyecanların oluşmasına sebep olmuştur. Sorunlarla boğuşan toplumlar söz konusu adalet olunca hiç şüphesiz karmaşıklıktan ve haksızlıktan kurtulabilmenin heyecanına kapılarak ivmelerini beklentileriyle yükseltmeye çalışırlar. Ömer ismi reisi cumhur tarafından anılınca elbette ki ülkemizde adaletin daha disiplinli bir şekilde tesis edilmesi gerçeği ortaya çıkmıştır; zira Hz. Öm...